Listwa zasilajaca oraz przewód zasilania.

xgutti

New member
Bez reklam
Czy jakość listwy zasilającej jak i samego przewodu zasilania ma znaczenie? Czy ktoś naprawdę zauważył różnice czy tylko różnica wynikła z powodu auto sugestii?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W wyższej klasy zestawach słychać różnicę
Oczywiście listwa nie jest równa listwie .Podstawową zaletą listewl jest ochrona przed przepięciami napięcia ,praktycznie nawet listwa z marketu budowlanego powinna sobie z tym poradzić .Prostym testem jest tzw .test czajnika podczas włączania /wyłączania nie powinno być słychać trzasku ,podobnie wygląda sprawa w przypadku włączającej się lodówki - ten test najlepiej przeprowadzić w godzinach wieczornych ,również nie powinno być słyszalnego trzasku w głośnikach

Wadą listew budżetowych jest to ,że zbudowane są z pasywnych elementów i następuje przyduszenie dynamiki
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobry temat. Ja kupuje pierwsze od góry, aczkolwiek nie liczę tutaj na żadną poprawę, bardziej organizacje okablowania sieciowego.

Przy okazji, ten Monster ma gniazda UK, mogę zastosować przewody z końcówką UK (to żaden problem), lub przejściówki PL>UK, z tym, że w tym przypadku nie będę miał uziemienia, przynajmniej ja takich przejściówek nie spotkałem. Ktoś słyszał o takich?

monster.jpg
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widziałem Monstera ale listwę zasilającą w MM kosztowała chyba 499 lub 599zł ,ale wtyczka sieciowa była normalna
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wwyższej klasy zestawach słychać różnicę
Oczywiście listwa nie jest równa listwie .Wadą listew budżetowych jest to ,że zbudowanesą z pasywnych elementów i następuje przyduszenie dynamiki
Kiedyś miałem okazje posłuchać listew i kabli zasilających w domu. Wszystkie były do 1000 zł i dało się w większości słyszeć coś, jakbyś koc nałożył na kolumny.
 

xgutti

New member
Bez reklam

Kiedyś miałem okazje posłuchać listew i kabli zasilających w domu. Wszystkie były do 1000 zł i dało się w większości słyszeć coś, jakbyś koc nałożył na kolumny.
A czy to nie zadziałała jedynie auto sugestia, wiedząc że mamy przewody droższe od zwykłych marketowych? Listwa ok. kwestia przepięcia ale nie potrafię zrozumieć jak metrowy przewód zasilania może mieć jakikolwiek wpływ na dźwięk. Jasne może być super kabel, filtry, technologia nasa :) itp. ale to nie zmienia faktu że w ścianie mamy zwykle tanie kable jakie kładzie każdy elektryk przy budowie domu. To tak samo jak końcówka założona na wydech nie spowoduje że przybędzie nam mocy w aucie a jedynie co się poprawi to sam wygląd do tego stopnia że znajdziemy swoje zdjęcie na stronie wiocha.pl
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A czy to nie zadziałała jedynie auto sugestia, wiedząc że mamy przewody droższe od zwykłych marketowych?

Podobne odczucia można mieć w przypadku kabi głośnikowych lub interkonektów .Też sobie można wmówić poprawę brzmienia wychodząc z założenia ,że skoro interkonekt kosztuje 500zł to musi być lepszy od takiego za 3zł

Markowe kable zasilające mają lepszą budowę od normalnych dwu-bolcowych .Przekrój żył wynosi co najmniej 1,5mm2 ,dochodzi do tego ekran i lepsze wtyki .W przypadku kondycjonerów stosuje się tylko takie przewody ,nie mam możliwości zastosowania normalnego kabla

Zwrocie uwagę na jeszcze jedną rzecz .W wielu przypadkach producenci montują gniazda zasilające na tylnych ściankach urządzeń ,nie tylko hi-endowi weźmy np. ,Marantza .Firma nie produkuje w ogóle kabli ,więc trudno jej zarzucić ,że celowym marketingiem próbuje wyciągnąć dodatkowe pieniądze od klientów .Skoro gniazdo sieciowe jest montowane to zapewne firma o takiej renomie zdaje sobie sprawę z celowości takiego rozwiązania
 

xgutti

New member
Bez reklam
A co jeśli to tylko kolejny z wielu chwytów marketingowych? W naszych ścianach mamy dziesiątki metrów najzwyklejszego kabla więc czy ostatni metr od gniazdka do urządzenia może już mieć w tej kwestii jakiekolwiek znaczenie? I to w sposób słyszalny zauważalny dla naszego zmysłu słuchu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu jest jakiś atykuł:
HIGH Fidelity

Mnie interesuje tylko, czy na rynku są przejścia z PL na UK, ale z uziemieniem?
Ten Monster występuje tylko z gniazdami UK/US więc nie ma możliwości podłączenia wtyczek PL, tzn. jest, ale nie będzie uziemienia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mnie interesuje tylko, czy na rynku są przejścia z PL na UK, ale z uziemieniem?
Ten Monster występuje tylko z gniazdami UK/US więc nie ma możliwości podłączenia wtyczek PL, tzn. jest, ale nie będzie uziemienia.

Powiem szczerze,że nie spotkałem się nigdy z takimi przejściówkami .Z tego co wiem Monster ma fabrykę w Niemczech ,na pewno są tam produkowane kable głośnikowe ,może jest taki model z wtykami europejskimi

Nie wiem ile kosztuje kosztuje ten Monster ale jeżeli cena jest wysoka to może lepiej kupić kondycjoner który ma jedną istotną przewagę nad listwami - potrafi symetryzować napięcie ,każde podłączone urządzenie jest separowane ,więc nie zakłócają się nawzajem .Oczywiście oprócz tego są wielostopniowe filtry
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem szczerze,że nie spotkałem się nigdy z takimi przejściówkami .Z tego co wiem Monster ma fabrykę w Niemczech ,na pewno są tam produkowane kable głośnikowe ,może jest taki model z wtykami europejskimi

Nie ma. Wszystko US/UK, dochodzi problem przejść. Zostosuje chyba kable UK i zostawie uziemienie tak jak ustawa przewiduje.

Nie wiem ile kosztuje kosztuje ten Monster ale jeżeli cena jest wysoka to może lepiej kupić kondycjoner który ma jedną istotną przewagę nad listwami - potrafi symetryzować napięcie ,każde podłączone urządzenie jest separowane ,więc nie zakłócają się nawzajem .Oczywiście oprócz tego są wielostopniowe filtry

Ja mogę mieć nówkę za 200zł, myślę, że fajna oferta.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
armanig , to rzeczywiście dobra oferta .Za zwykłą listwę komputerową trzeba dać 60-70zł

Jeżeli masz w domu gniazdka z uziemieniem to dobrze jakby kabel zasilający też miał .Ja akurat mam poprowadzony osobny kabel z licznika 2,5mm i zasilam tą liną tylko sprzęt Instalację wymieniałem w całym domu ,do kuchni elektrycznej też trzeba było pociągnąć osobny kabel, zwykły to by się pewnie zajarał
 

sentyzibi

Well-known member
Tu jest jakiś atykuł:
HIGH Fidelity

Mnie interesuje tylko, czy na rynku są przejścia z PL na UK, ale z uziemieniem?
Ten Monster występuje tylko z gniazdami UK/US więc nie ma możliwości podłączenia wtyczek PL, tzn. jest, ale nie będzie uziemienia.

Armanig, czy o takie coś Tobie chodzi: Brennenstuhl Travel Mains Plug GB to EU Earthed Adapter: Amazon.co.uk: Computers & Accessories ?
Worldwide Universal International to European 2 pin: Amazon.co.uk: Electronics ?
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Spoko, kupowałem kiedyś takie UK -> EU i pamiętałem, że były też odwrotne, a link został w zakładkach... polecam się na przyszłość;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Xgutti - Na Twoim miejscu bardziej bym się zainteresował kondycjonerem niż listwą .Listwa jest dobra w sprzęcie budżetowym ,z tym że wyższej klasy listwa to wydatek ok.2000zł

Z podpisu widzę że masz naprawdę dobry wzmacniacz ,listwa nie bardzo się nadaje do obsługi tak wydajnego klocka .Po drugie do listwy zapewne będą podłączone inne urządzenia które tez pobierają prąd .Po trzecie w zdecydowanej większości przypadków listwy posiadają elementy pasywne ,co spowoduje przyduszenie dynamiki - szkoda marnować potencjał tego wzmacniacza

Ewentualnie jeżeli jesteś zdeterminowany żeby jednak kupić listwę lepiej wybrać coś z oferty Neel ,Ansae - to tańsze propozycje
Jak masz więcej kasy to PAL
 
Do góry