UPPLEVA - system dźwięku 2.1

radier

Member
Bez reklam
Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tytułowym zestawem? Jestem świeżo po kupnie TV i w perspektywie czeka mnie gruntowny remont pokoju dziennego. Zastanawiam się czy kupując zestaw UPPLEVA wpleciony w jakieś ikeowe mebelki zyskam uniwersalne rozwiązanie. Cena przystępna. Jest w tym odtwarzacz BR, DVD, CD etc.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

Homer34

New member
Też dostałem reklamowego maila z Ikea o tym zestawie, ale po kliknięciu w link pokazała mi się strona z zestawem za 599, tego za 299 już na stronie noego było :( jakaś sciema .

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To w końcu kosztuje tyle ile jest warte ;)
300 zł dałbym za to bez wahania by mieć cos lepszego niż dwęk z tv.
Kiedy słuchałem tego w ikei to grało bardzo słabo, bardzo płasko i w ogóle jakos tak nijako, aczkolwiek na pewno to lepsze niż głośniczek z telewizora.
Natomiast spot z reklamą (jakaż to siła dźwięku z tego zestawu bije) jest mocno przesadzony.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Pewnie tez zalezy z jakiego telewizora. Dawne kineskopy potrafily zagrac dosc przyzwoicie :).
Czy rzeczywiscie jest tak slabo? Ludzie po forach sobie chwala. Zreszta cale zestawy z telewizorem to dosc pomyslowe rozwiazanie dla kogos kto nie jest zbyt wymagajacy a chce miec wszystko ladnie opakowane bez zbednych kabli. Jedyna wada tych zestawow jest chyba jednak cena a przynajmniej byla bo niesprawdzalem ostatnio.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sam jutro podjade i kupię dzieciakowi.
Edit:
No i kupiłem. Z racji tego, ze szykuję remont pokoju dziecka wybrałem te do Besty, bo wolnostojące się już rozeszły. O jakości nie będę dyskutować, bo poprostu nie ma o czym, jest poniżej przeciętnej, ale jeśli chodzi o zestaw to za 300 zł 2.1 z bezprzewodową pierdziawką, BD plus radio, multipilot, USB, mp3, jpg itd. to chyba warto. Dzieciak się ucieszył, a bajki, filmy zawsze brzmią nieco lepiej. Subik przerywa, w problemach napisali, że to wina innych urządzeń nadających na tej samej fali, czyli pewnie chodzi u mnie o Ruter.
Czyli podsumowując, dla osób chcących mieć nieco lepszy dźwięk niż tv, do tego BD za 300 zl ujdzie.
Dla ciut bardziej wymagających uzytkownikow nie przejdzie, szkoda kasy na chińczyka TCLa
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nawet jak na tak tani sprzet to nakladanie sie fal to lekka parodia. Z drugiej strony bluray plus glosniki w tej cenie to naprawde okazja.
 

radier

Member
Bez reklam
U siebie mam router, który nadaje w paśmie 2,4GHz i 5GHz oraz nie mało sieci sąsiadów zza ściany. Nic nie przerywa. Czy z najbliższej odległości też masz problemy? Testowałeś jakiś materiał z audio w DTS? TV ma HDMI ARC?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja tam od tych ikei trzymam się daleko wszytko mają badziewne i z tektury jednorazowego użytku sam raz kupiłem szafkę części wybrakowane materiał jak z kartonu i na końcu jak usiadłem na nią to się rozleciała teraz omijam takie sklepy.Ta uplewa dobra dla dzieci nie dla dorosłego człowieka moim zdaniem wiadomości można na tym obejrzeć nie prawdziwe kino
to prawda jak było w reklamie że różnie to można rozkładać i komponować czy każdy model jest osobny?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U siebie mam router, który nadaje w paśmie 2,4GHz i 5GHz oraz nie mało sieci sąsiadów zza ściany. Nic nie przerywa. Czy z najbliższej odległości też masz problemy? Testowałeś jakiś materiał z audio w DTS? TV ma HDMI ARC?
Nie będę nic testować, traktuję to jako zabawkę ;) ale tak tylko podłączyłem na kilka minut czy działa. Czy 5cio latek będzie się skupiał na jakości DTS? BD dziala, sprawdziłem na szybko resztę i tyle. Subik był metr od głownej jednostki i ok. 8 metrów od rutera. Najwyzej oddam i po kłopocie. Wlasciwie to tez kupiłem tego względu, ze Ikea nie robi problemów.
ja tam od tych ikei trzymam się daleko wszytko mają badziewne i z tektury jednorazowego użytku sam raz kupiłem szafkę części wybrakowane materiał jak z kartonu i na końcu jak usiadłem na nią to się rozleciała teraz omijam takie sklepy.Ta uplewa dobra dla dzieci nie dla dorosłego człowieka moim zdaniem wiadomości można na tym obejrzeć nie prawdziwe kino
to prawda jak było w reklamie że różnie to można rozkładać i komponować czy każdy model jest osobny?
CO do jakości to masz rację. Jakies 15 lat temu, mieli duzo lepszej jakości materialy i nie drogie. Kolejna kuchnia z Ikei już była dużo gorsza, widać oszczędzanie na każdym kroku. Masakra a nie jakość i to w kiepskiej cenie. Teraz wszystko mają z dykty. Widac np. to na przykladzie niby tych samych produktów, ale już w wersji oszczędniej, kryzysowej, czyli karton.
Tak, można głosniki rozstawiać w różnych modułach, zaletą jest też jeden pilot
 
Ostatnia edycja:

jansw

New member
Też wziąłem ten zestaw co do wrażenie powiem tak.
Jeśli chodzi o filmy, seriale to gra 100 razy lepiej niż standardowe tv. ktoś kto nie miał kina będzie zadowolony.
W przypadku muzyki jest kiepsko, bardzo kiepsko - dźwięk podobny do takiego z boomboxa, bas jakby ktoś młotkiem klepał bęben, wysokie i średnie tony są płytkie, wrażenie jak za mgłą. Niestety chiński zestaw amtech 5000 bez suba ze wzmacniaczem gra przy tym jak filharmonia.

Dało by się to przeżyć gdyby nie oprogramowanie. Gdy włączamy urządzenie pokazuje się ekran główny blueray - zawsze. Gdy chcemy posłuchać przez głośniki wiadomości musimy za każdym razem kliknąć 3 razy przycisk "source" a później 2 razy "sound" żeby ustawić equalizer na tryb tv. Urządzenie nie pamieta ostatnio wybranego trybu i po każdym włączeniu musimy wy klikać sobie tv/aux/usb później zmienić predefiniowane ustawienia dźwięku i dopiero słuchać. Jest to bardzo frustrujące. Żeby posłuchać muzyki z usb trzeba włączać tv, wyklikać usb, później katalogi (nie przechodzi do następnego automatycznie), później equalizer. Tak trudno było zrobić to automatycznie przełączanie i pamięć ostatniego trybu?

Zaznaczę tylko że zestaw ma hdmi v1.4 a mój tv v1.3 a co za tym idzie mój tv nie obsługuje kanału zwrotnego audio. Nie wiem czy jest automatyka przy kanale zwrotnym. Głośniki mają tylko jedno hdmi 1.4, wejście 2xczincz, aux i usb i to koniec. Konsole i dekoder możesz podłączyć tylko do tv, a żeby posłuchać czegoś wymagana jest ekwilibrystyka pilotami :(

Idea rozsuwanego pilota jest fajna ale w przypadku tego zestawu to zbędny bajer. Zagęszczenie przycisków na froncie jest tak małe że bez problemu mogli te ukryte przyciski wstawić na góre i zmniejszyć grubość pilota o polowe. Sam pilot jest fajnie wykonany, nie trzeszczy ale polakierowali go w tzw "piano black" czyli wszystko co masz na palcach widzisz na pilocie.

tyle o wadach ;-)

Subwoofer jest z wyglądu bajerancki, szybko łączy się z jednostką główną, no i jest bezprzewodowy. Bassreflex jest na spodzie obudowy. W filmach daje rade i cały zestaw do małego pokoju jest więcej niż wystarczający. Blueray działa szybko, usb łykał każdy format jak pelikan, a oświetlenie ekraniku jest nienarzucające się białe, które zaciemnia się przy filmach. Sam wygląd głośników jest ładny. Jak ma się do tego jeszcze szafkę besta to całość jest schludna, prosta i minimalistyczna.

Porównując jeszcze LG HLB54S i upplevie to sprzęt ikei gra zdecydowanie lepiej w kinie, w muzyce to o ile upplevi da się z grymasem słuchać to przy lg nic tylko zatkać uszy i skryć się u sąsiada.
 

radier

Member
Bez reklam
U mnie TV dogadał się za pomocą CEC-HDMI. Jak włączę pilotem od UPPLEVA to po chwili odpala się też TV i dźwięk po chwili przełącza się z głośników telewizyjnych na UPPLEVA. Jak wyłączam pilotem od TV to gaśnie wszystko.

Póki co jest jeden problem z CEC. Jak oglądam np. DVD i chcę zmienić głośność to robi się source change i wraca do trybu głośników dla TV.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dodam tylko, że obsługa poinformowała, ze obniżka - wyprzedaż związana jest z wprowadzeniem nowych serii, na pewno telewizorów, o audio nic nie wiedzieli.
 

areqq

New member
Wziąłem w poniedziałek - we wtorek oddałem.
Dźwięk stosowny co ceny, ale sub często się rozłącza - nie da się używać.


a.
 
Do góry