Gdzie kupić kabel HDMI - DVI ?

Robertus64

New member
Bez reklam
Witam.
Potrzebuję kabelek HDMI / DVI , co prawda widziałem taki 2m w Media Markt ale cena mnie powaliła:eek: - 199 zł.
Może macie jakąś metę na taki kabelek około 1,5 m w bardziej przystępnej cenie.
Pozdrawiam.
 

petrumi

New member
Robertus64 napisał:
Witam.
Potrzebuję kabelek HDMI / DVI , co prawda widziałem taki 2m w Media Markt ale cena mnie powaliła:eek: - 199 zł.
Może macie jakąś metę na taki kabelek około 1,5 m w bardziej przystępnej cenie.
Pozdrawiam.

Witam, podepnę się pod pytanie. Ja z kolei potrzebuje 10 metrowego kabla DVI-HDMI. Przeorałem allegro, sklepy internetowe i wszędzie są max 5 metrowe albo drogie 10-metrowe firmy Hama... za 480 zł.

Podobno wszystkie tańsze 10-metorwe kable kupili kibice na Mundial...
 

petrumi

New member
blackninja napisał:
Mamy taki jak szukasz w magazynie niemiecki Vivanco HDMI-DVI 10metrów 329pln z przesyłką, może być jutro u Ciebie.

Bardzo dziękuje za odzew, ja jednak szukam kabelka w rozsądnej dla mnie cenie tj. ok 100zł.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mistrzu 10metrów za 100pln można kupić i owszem ale to nie ta jakość. Przewód takiej długości musi byc dobrze ekranowany i dokładnie zrobiony inaczej obraz to rozpacz.
 

petrumi

New member
blackninja napisał:
Mistrzu 10metrów za 100pln można kupić i owszem ale to nie ta jakość. Przewód takiej długości musi byc dobrze ekranowany i dokładnie zrobiony inaczej obraz to rozpacz.

Dziękuje za lekcję "Mistrzu"
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie :) , bo sami sobie takie zamówili. Choć im tłumaczyliśy żeby nie zamawiali takiej taniochy to po fakcie i tak nasza była wina.
 

dnc

Moderator
VIP
Panowie! Przede wszystkim spokojnie. Szkoda nerwów z powodu jednego kabelka.
Powiem tak. Nawet jakbyś chciał sobie taki kabelek sam zrobić to i tak zapłacisz więcej niż 100 zł za wtyczki i przewód (a nie magwarancji czy będzie działać jak należy). To jest przecież 10m. Spora odległość więc i kable winny być odpowiednio zabezpieczone przed zakłóceniami. Ja proponuje petrumiemu by zastanowił się czy za 100zł kupi dobry przewód. Jeśli dobry 2 metrowy kosztuje 70-120 zł więc 10m na pewno będzie proporcjonalnie droższy. Oczywiście, że kupowanie kabla za 400 zł to dla wielu będzie przesada, dlatego dobrze by to było sprawdzić. Jaka jest różnica w jakości pomiędzy kablem "drogim" i "tanim". Jeśli okazałoby się, że nie ma, to tak jak w reklamie proszku do prania "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać", a jeśli będzie widać to tym lepiej dla nas. Będziemy wiedzieli jak jest naprawdę.
 

petrumi

New member
Sorry że byłem złośliwy.
W obecnej chwili mam podłączony PC z TV 10-metrowym kablem VGA (z jednej strony przelotka DVI-Sub-D do karty ATI X800). Obraz widoczny na drugim, większym monitorze jest dla mnie zadawalający, jednak zmiana kabla na DVI-HDMI podobno będzie widoczna gołym okiem. Poza mniejszą rozdzielczością (z max 1360x768 zejdę na 1280x720 ale to mi nie przeszkadza za bardzo) uzyskam podobno dostęp do dodatkowych funkcji tego telewizora , m.in. czujnika jasności i kontrastu , co moim zdaniem wpłynie dodatnio na jakość oglądanych z PC filmów (przeważnie divx'ów).
Jak widać zmiana wspomnianego kabla nie jest dla mnie sprawą życia i śmierci. Nie za bardzo mogę przestawić PC bliżej TV. Dlatego szukam 10 lub 15 metrowego kabla. Może się jednak okazać, że obraz z kabelka za 100zł będzie taka sama jak z kabla VGA... Sam już nie wiem. Może kupie najkrótszy kabel i sprawdzę jakość wejścia HDMI.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tam też są normalni ludzie. Daj zastaw za kabelek i zapytak czy mozesz sprawdzić w domu. Zapytanie nic nie kosztuje, a może kabla nie będzie trzeba kupować.
 

petrumi

New member
blackninja napisał:
Tam też są normalni ludzie. Daj zastaw za kabelek i zapytak czy mozesz sprawdzić w domu. Zapytanie nic nie kosztuje, a może kabla nie będzie trzeba kupować.

Faktycznie znalezłem gościa bardziej układnego i przetestuję kabel 3- metrowy. Przy okazji pozwolicie że zadam pytanie lekko schodząc z tematu. W instrukcji do KD Samsung HT TP12 jest napisane, że najlepiej je podłączyć do TV kablem RGB (3xchinc). Obecnie podłączyłem przez SCART. KD ma funkcję progresive scan. Zobaczę różnicę w jakości filmów DVD ?
 
Do góry