Uwaga Oszust szukam Denon x6200 i pma 1510ae

Kamil_89

Member
Co tu wyjaśniać, sprawa już zamknięta. Wynajmowane mieszkanie, właściciel wchodził kiedy chciał bez naszej wiedzy to samo jego syn, w 99% to właśnie on. Ktoś miał dużo czasu bo bezczelnie odpiął odbiornik BT z myszki. Jak poszedłem na Policję to początek dyskusji wyglądał następująco:

Policjant: Słucham!
Ja: Chciałbym zgłosić kradzież laptopa
Policjant: Laptopa? To co wyszedł sobie (i uśmiech)

Już wtedy miałem dość. Sprawa szybko umorzona. Z racji że staram się zabezpieczać swoje dane to miałem hasło na uruchomienie, na biosa i na dysk. Trudne do złamania. Po kilku tygodniach zlokalizowalem że gość chce złamać hasło na BIOS na ukraińskim albo rosyjskim forum. Sprawa już była bardziej otwarta od serwisu do serwisu, IP itd, wszystko im wydrukowałem dałem ale nie podjęli tematu.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Zamiast sobie dokuczać to może zbiórka na jakiś Pma dla Baliego :D
Idą święta.
Bedzie trzeba no to sie zrzucimy. Jak kazdy by cos grosza dal to chociaz czlowiek by mial na czym kolwiek muzy posluchac. Glosniki przecierz ma.

Z reszta kazdy z nas ma nie tegie sprzety nie ktorzy za dziesiatki tysiecy.
To co tam jakas 100. [emoji6]
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KOLEGO JAK MU ZEBY WYBIJESZ POJDZIESZ SIEDZIEC,,lepiejn nie miec kłopotów..bo nie my sparwiedłwiowsc wyznazcamy...nawet w kraju PIS
Rozumiem, że za PO, PSL i innych rządów było inaczej?
Jeszcze polityki brakuje na tym forum... ja p...dole..
Człowiek rano otwiera forum i od razu się denerwuje...
Co do wybijania zębów - tak jeśli tylko zęby - pójdziesz siedzieć. Jak bijesz to na amen - takie mam zdanie inaczej gnój wstanie i się zemści.
Ja mam na to inne sposoby. Podpowiedział mi to znajomy policjant. Prawda - żyjemy w czasach bezprawia i bez ochrony 999, 998, 997, dlatego jeśli człowiek radzi sobie sam, to potem jest płacz...
Prawda jest tak, że wszystko zależy od dobrych chęci człowieka, na którego akurat trafimy.
Kilka razy też miałem okazję kontaktować się z Policją - raz mi pomogli szybko i fachowo, innym olali - równie szybko. Zależało tylko od człowieka, któremu się chciało, bądź nie. Tak samo ze strażą pożarną czy służbą zdrowia.
Też jestem za prawami Hamurabiego.

W tym temacie zrobiło się już kilka wątków, a podsumowując:
- czy to wina rządów?
- czy policji?
- czy złego prawa - napiszmy je od nowa - a nie, to już chyba pewna Pani chciała...
- czy to wina sprzedającego?
- czy złodzieja?

Musztarda po obiedzie, skupmy się na temacie - ktoś się nie bał i przywłaszczył dwa sprzęty.
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
W tym temacie zrobiło się już kilka wątków, a podsumowując:
- czy to wina rządów?
- czy policji?
- czy złego prawa - napiszmy je od nowa - a nie, to już chyba pewna Pani chciała...
- czy to wina sprzedającego?
- czy złodzieja?

Musztarda po obiedzie, skupmy się na temacie - ktoś się nie bał i przywłaszczył dwa sprzęty.[/QUOTE]

Witam,
Panowie proponujecie jakieś składki, pomoc dla oszukanego, a ja jestem po prostu zaskoczony.
Albo mamy sprawę oszukańczych sklepów internetowych (chyba kilkaset postów), gdzie ludzie płacą kasę w ciemno żeby zaoszczędzić kilka groszy, albo przedmiotowego oszukanego, który oddaje swój własny sprzęt nie mając kasy.
Dla mnie to jest brak wyobraźni/myślenia i to jest najbardziej przerażające.
Tacy ludzie sami proszą się, żeby oszuści ich okradali.
Czy ludzie na prawdę są tak naiwni?
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nasz Kolega, jak będzie trzeba to wspólnie pomożemy.
Bali chciał dobrze, a wyszło, jak wyszło. Nie ma co roztrząsać.
Poczekajmy na działania Policji, a tymczasem trzeba przeglądać serwisy.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wyszlo jak wyszlo. Jak Bali nieodzyska sprzetu to ja sie chetnie doloze do skladki.
Moze sie nie znamy osobiscie ale jak ja mialbym taki numer to tez bym sie ucieszyl jakby kumple mi zrobili prezent hehe.
 

Rafal7

Banned
Jasne ze to nasz kolega!
Kto nie będzie chciał nie musi dokładać, a komentarze niech zostawi dla siebie
Zapewne nie uzbieramy tu na klocek który chciał kupić w zamian za sprzęt który stracił, ale zawsze coś uzbiera się będzie lżej mu dołożyć resztę kwoty.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jasne ze to nasz kolega!
Kto nie będzie chciał nie musi dokładać, a komentarze niech zostawi dla siebie
Zapewne nie uzbieramy tu na klocek który chciał kupić w zamian za sprzęt który stracił, ale zawsze coś uzbiera się będzie lżej mu dołożyć resztę kwoty.
Co ty za bzdety gadasz hehe. Co chwile zdajdujemy okazje i wklejamy na forum jakby ktos chcial. Moze nie nowe ale zawsze dobrego klocka w przystepnej cenie sie znajdzie.
 

sul76

New member
Jasne ze to nasz kolega!
Kto nie będzie chciał nie musi dokładać, a komentarze niech zostawi dla siebie
Zapewne nie uzbieramy tu na klocek który chciał kupić w zamian za sprzęt który stracił, ale zawsze coś uzbiera się będzie lżej mu dołożyć resztę kwoty.

Witam,
zauważyłem, że nie spodobał Ci się mój komentarz - dlatego, że jest inny niż wszystkie?
Przecież nikt nie broni Wam wspomóc Kolegi - to Wasze pieniądze i Wasza sprawa.
Ale wiele osób atakuje działania policji (opieszali, niedouczeni, leniwi itp), podczas gdy oni w większości mają bardzo trudne sprawy tj. napaści, gwałty, pobicia itp.
Nagle przychodzi do nich koleś i mówi, że wpłacił pieniądze nie wiadomo komu, albo oddał dobrowolnie swój sprzęt nie znając gościa, nie mając zapłaty i w dodatku nie wie nawet jakim autem ten przyjechał, o sprawdzeniu dowodu osobistego nie mówiąc.
W dodatku oddał go na ulicy.
Jak to nazwać delikatnie? Zaćmienie?
I co ma taki policjant zrobić - rzucić wszystko i zająć się tylko tym?
To ma być dla nich priorytet, bo on będzie codziennie ich nachodził i pospieszał?
Ludzie trzeba trochę myśleć, bo nikt inny tego za nas nie zrobi.
A mój komentarz to moje zdanie i chyba na forum można go publikować? Czy nie?
Pozdrawiam
 

castel

Member
Zgadzam się ,jak można wydać sprzęt w taki sposób,a teraz koledzy się zrzucą i kupią nowe klocuszki.
Śmiechoza w pełnym zakresie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież Bali nie wydał sprzętu na ładny uśmiech i na obiecanki cacanki, a na dokument potwierdzenia przelewu. Z natury, to jest dokument elektroniczny i wielu przypadkach wiążący. W biznesie funkcjonuje to w wielu przypadkach, niemal każdego dnia. Gdyby każdy chciał czekać na zaksięgowanie, to wszystko by stanęło. Tak to działa w wielu branżach.

Tutaj jest podobnie, tyle, że serwis szemrany i faktycznie przydałoby się więcej ostrożności. Błąd i tyle, po co drążyć. Będzie nauczka dla Kolegi, dla nas i setek innych osób które trafią na takie wątki.

Co dalej nie zmienia faktu, że to ewidentny wałek i fałszerstwo.

A co do spraw "ważnych" i "ważniejszych", no to jak ku... mnie ciągają po komendach, bo ktoś gdzieś kiedyś przerysował auto i 2-3h trzeba stracić na jakieś bzdury pt. "przesłuchanie", żeby wyjaśniać ponownie, to co już dawno w protokole, to jakoś czas mają, co?

Gość stracił 10tyś i jak psu buda należy się śledztwo.
 

sul76

New member
Gość stracił 10tyś i jak psu buda należy się śledztwo.[/QUOTE]

Witam,
pełna racja - śledztwo być musi.
Jednak są sprawy ważniejsze niż ta.
Policja sama nie jest szczęśliwa, że zajmuje się czasami duperelami, ale taka procedura.
Nie wiem w jakiej branży pracujesz, ale ogólnie przyjęty jest termin "po zaksięgowaniu środków na koncie" i ja na przykład zawsze się tego trzymam.
Faktem jest natomiast, że podrobili dokument bankowy, a to już jest przestępstwo.
Ja niestety takim ludziom jak oszukany Kolega nie współczuję, mogę współczuć choroby, wypadku losowego, ale nie bezmyślności.
Pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wybaczcie nieswiadomemu emigrantowi glupie pytanie.
Czy elektroniczna bankowosc, albo Paypal nie istnieja w Polsce?
Naprawde nie ma mozliwosci, natychmiastowego i skutecznego przeslania pieniedzy na konto sprzedawcy?
Moze zamiast fanzolenia o policji, politykach i zlodziejach, ktorzy zawsze pozostawia, czy stworza nam okolicznosci do marudzenia, wyciagniecie jakas nauke i zaczniecie rozprawiac o skutecznych metodach zapobiegania wiekszosci tego typu szwindli?
 

cezary69

New member
Bez reklam
A może zrobić kontrolowaną prowokacje? :) Jeśli to amator dobrych sprzętów to się połasi, ale przed oddaniem do klocka zapakować nadajnik gps ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajcie już spokój. Kto miał co powiedzieć już powiedział.
Zasada jest prosta: Są pieniądze na koncie - jest towar. Oczywista oczywistość.
Z całą resztą różnie bywa, jak to w życiu. Proste.
Ja już wysiadam, bo ileż można.
Są oczywiście metody szybkiej wpłaty.

Dodałbym jeszcze coś na temat odbiorów osobistych, ale znowu się zacznie, także sobie daruję. Nie wiem tylko co gorszę, bo wpuszczać zupełnie obcą osobę do domu, to jak przechodzić na drugą stronę ulicy w Sajgonie.

Teraz pytanie za 100pkt. jak by się zachował gość który wręczył Koledze potwierdzenie wpłaty, a Bali się zorientował podczas załadunku i chciał odzyskać towar?
Bo jak znam złodziei, to tam nie trudno o kose w podbramkowych sytuacjach.
Także radzę uważać przy tego typu transakcjach, a najlepiej wysyłać po wpłacie.
Kontakt osobisty nie jest do niczego potrzebny, od tego są sklepy stacjonarne (droższe, ale pewne).
Reszta transakcji, to zawsze (jakieś) ryzyko.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam,
zauważyłem, że nie....

Widze ze niektorzy tu sie naogladali za duzo W11, Policjanci i innych seriali kriminalnych. (Sam ogladam od czasu do czasu).

Sam pracuje w firmie gdzie na potwierdzenie przelewu sie wysyla mase towaru i sam tez mase towaru dostaje, nie kazdy placi ale to troche inna sytuacja. Tylko ze zakup firma/firma to mozna zaufac na potwierdzenie przelewu. Mozna sprawdzic elektronicznie czy firma istnieje.
Prywatnie tez w ciemno kase przeleje czy Kapuscie czy Rabitowi czy Borixonowi. Chlopow na oczy w zyciu nie widzialem. W internecie zakupy kabli "poza allegro" czy innych pierdol tez mi sie zdaza. 2 tygodnie temu na "meila" kupilem subwoofer z angli za ponad 3000zl tez mogli mnie oszukac - bo gdzie bym ich tam znalazl, policja nawet by tym sie nie zajela.

Wiec pieprzenie ze zaufanie do drugiego czlowieka to glupota. Byl nieszczesliwy traf, jest nauczka dla Baliego i dla wszystkich.
 

sul76

New member
Widze ze niektorzy tu sie naogladali za duzo W11, Policjanci i innych seriali kriminalnych. (Sam ogladam od czasu do czasu).
Witam,
akurat nigdy nie oglądałem tego serialu, ani podobnych, a to co napisałem po prostu wiem.
Dla mnie zaksięgowanie pieniędzy na koncie to podstawa - jest kasa - wysyłam towar.

Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poczytałem temat naprawdę żal ze są tacy ludzie żerujący na innym człowieku ale dużo tu piszecie ; jest kasa ; wysyłam towar ale jak znam życie to i odwrotność sytuacji jest również spotykana. Ja sprzedaję w opcji pobranie z wpłatą za dostawę oraz ewentualny zwrot i jak do tej pory nie miałem ja oraz kupujący żadnych problemów.
 
Do góry