Panasonic S52

yaneq

New member
Bez reklam
Do 2 miesięcy szukam tego odtwarzacza. I co? Rzucono właśnie 3 sztuki na całe woj. dolnośląskie :) Nie załapałem się, w i sklepach go nie ma. Ogólnie z jego dostępnością jest tragicznie. I tutaj pytanie: nie ma ktoś dojścia do tego dvd? Chcę go kupić w dobrej cenie tj. do 430 zł
 

yaneq

New member
Bez reklam
kurcze troche za późno to przeczytałem. właśnie zamówiłem za 455 zł w innym sklepie. cena podobna no ale 55 zł za DHL :( cóż. faktycznie szukałem go 2 miesiące, taka była bieda. teraz widzę panasonic rzucił pare sztuk na rynek, co nie zmienia faktu, że ciągle jest ich mało co skutkuje w cenie. pol roku temu były dużo tańsze.
 

Adamm

New member
Sprawdź w sieci Euroagd. Maja niezłą stronę, możesz sprawdzić czy dany sprzęt jest w danym sklepie. Ja tam kupiłem.
Pozdrawiam
 

yaneq

New member
Bez reklam
Swoją drogą ciekawe dlaczego S52 było i jest tak mało skoro to taki dobry sprzęt w tej cenie, Czyżby Panasonic chciał wyprzedać znaczną ilość S42?
A następca? Narazie pewnie nie ma na co liczyć. S52 posiada w zasadzie wszystkie "bajery" dostępne na rynku, przewidziane do taniego sprzętu. Ba nawet posiada więcej :) Z bardziej profesjonalnych odtwarzaczy na rynku jest dostępny S99, dlatego myślę, że Panasonic nie spieszy się z nową wersją. Pewnie woli skupić się na nowych formatach. No zreszą poczekamy, zobaczymy.
dziura75 napisał:
Czy ktos się orientuje kiedy wyjdzie następca S52?
 

seat98

New member
Ja za przesyłkę zapłaciłem 16zł.Sprzęt śmiga wyśmienicie tylko mam jedną
uwagę co do wytrzymałości bo na odtwarzaczu widnieje napis made in china
ale zobaczymy czas pokarze może nic nie padnie.
 

yaneq

New member
Bez reklam
cóż przepłaciłem napewno za przesyłkę, ale to już nie jest ważne.
ale powiedzicie mi jak wam chodzą na tym sprzędzie divx'y? przetestowałem tylko trzy. z czego tylko jeden chodził tak jak powinien. pozostałe dwa mają pewne problemy, właściwie to s52 ma z nimi problemy. wygląda to tak jak gra na kompie z równoczesnym dogrywaniem danych. tj. chodzi płynnie a gdy twardy dysk zaczyna dogrywać dane na chwile się tnie. czyli przykładowo cztery sekundy idzie płynnie potem na pół sekundy się przycina, potem znowu idzie dobrze i tak w kółko. macie podobną przypadłość? być może zależy to od samego divx'a, bo S52 napewno wadliwy nie jest.
 

seat98

New member
To zależy całkowicie od divix-a bo jeden film idzie np. idealnie a drugi tak
jak to opisałeś. Napewno nie jest to wina S52 bo to samo dzieje się na innych
firmach.A tak poza tym zerknij pod pilot albo na tył odtwarzacza i zobacz gdzie jest produkowany.
 

yaneq

New member
Bez reklam
a szkoda, a szkoda. a nie wiesz może czy są do niego częste aktualizacje oprogramowania? być może ktoś inny już to robił? może wystarczy aktualizacja? kompletnie się na tym nie znam więc czekam ja jakiekolwiek info.

a miejsce profukcji sprawdzę wieczorem, bo nie ma mnie w tej chwili w domu.
a co za różnica czy chiny czy czechy? :grin:
 

kamcyk26

New member
yaneq napisał:
cóż przepłaciłem napewno za przesyłkę, ale to już nie jest ważne.
ale powiedzicie mi jak wam chodzą na tym sprzędzie divx'y? przetestowałem tylko trzy. z czego tylko jeden chodził tak jak powinien. pozostałe dwa mają pewne problemy, właściwie to s52 ma z nimi problemy. wygląda to tak jak gra na kompie z równoczesnym dogrywaniem danych. tj. chodzi płynnie a gdy twardy dysk zaczyna dogrywać dane na chwile się tnie. czyli przykładowo cztery sekundy idzie płynnie potem na pół sekundy się przycina, potem znowu idzie dobrze i tak w kółko. macie podobną przypadłość? być może zależy to od samego divx'a, bo S52 napewno wadliwy nie jest.

Na S-52 klatkuja niektore Divixy z packed bitstream. Usuniecie tego (zajmuje ok 1 minute) pomaga w 100%.
 

seat98

New member
Mój szwagier ma Yamahę i taka sama wielkość trzcionki ale według mnie to
wystarczająca wielkość ja oglądam z 3m ale byłem u kumpla i oglądałem z 4m
ale dyskomforu nie czułem.
 

yaneq

New member
Bez reklam
tak czcionki zdecydowanie mogły by być powiększalne. wtedy to już byłby ideał. z innej beczki zastanawiam się nad dobrym programem do wtapiania tekstu do filmu. sub2divx mi coś nie idzie. on chyba woli jakiś określony format tekstu i nie bierze txt, przynajmniej u mnie. może znacie jakiś inny program który wtopi szybko napisy w film? s52 ma także ograniczone pole w ilości odtwarzanych formató napisów. miałem problem z heroes [świetny serial]. musiałem konwertować napisy do tych z micro dvd, ale po konwersji nie ma już problemów.

seat98: made in china.

ps http://reviews.cnet.com/Panasonic_DVD_S53/4505-6463_7-32306446.html
 
Ostatnia edycja:

seat98

New member
Dlatego pytałem gdzie jest produkowany bo chinczycy mają wpojone żeby
robić dużo nie patrząc na dokładność a to może odbić się na bezawaryjności.
Patrzyłem na kilka stron o S53 ale nigdzie nie ma danych tech.ciekawe
co tam kryje w sobie ten odtwarzacz.
________________________________
TX25AD1P,DVD S52,RX V-630 Yamaha,Wharfedale8.1,Tonsil 2x200,AKG K501
 

yaneq

New member
Bez reklam
aj bez przesady. chinczycy nie lutują układów. w tych czasach proces jest automatyczny z nieznaczną domieszką pracy ludzkiej. poza tym obowiązują jakieś normy, a firmy nie mogą sobie pozwolić na badziewia. oczywiście zawsze coś może siąść, no ale bez przesady jak pisałem wyżej. nie masz się co martwić :)
 
Do góry