Filmy Blu-ray w Polsce coraz tańsze!

setunia

New member
Bez reklam
Od roku czasu czyli odkąd kupiłem dzieciakowi PS3 interesuję się cenami filmów na BR w naszych sklepach i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze Polska to dziwna kraj. Ceny te ciągle zniżkują i to jest bardzo pocieszające (przynajmniej dla mojego portfela) ale te wahania są dziwne i w najmniej oczekiwanych miejscach.
Wydawać by się mogło, że najszybciej upustów cenowych mozna by oczekiwać w sklepach wysyłkowych. Niestety ich właściciele chiba sobie drzemią na plaży tego lata.
Wyjściową ceną w dwóch slepikach internetowych było dzisiaj 119PLN za tytuł. Tymczasem w sklepie nie dla idiotów i w sklepie dla skner wynosi ona 109PLN. O ile w sklepach wysyłkowych możemy spodziewać się niewielkiej ilości pozycji w cenie 99PLN to w dwóch przytoczonych molochach ceny BR potrafią zaczynać się od 65PLN, a w cenie między 75 a 80PLN jest niezły wybór. Sam wczoraj kupiłem AVP2 poniżej 80PLN. Allegro i internet zostały w tyle!

A może ktoś zna sklepy internetowe i stacjonarne dające jeszcze lepsze ceny na BR?
Niech się podzieli swą wiedzą. Ale tylko krajowe - bez Australii i UK.
 
Ostatnia edycja:

skizzie

New member
No nie przesadzaj, na Allegro do 80 zł tez jest niezły wybór.
A póki co nie ma się czym podniecać, zajrzyj na Amazona to się mocno zdziwisz ile płacą amerykanie za BR. Np. Die Hard wszystkie 4 części $85, trylogia Matrix $90, Trylogia Godfather $80. Właśnie trylogia Godfather będzie wydana również u nas 23 wrześna, bedzie można porównac ceny :). Ja stawiam że cena polska przekroczy 350zł. Zresztą nie dalej jak przedwczoraj widziałem w MM Spiderman 1-3 za "jedyne" 320 zł. A nie tak dawno była na to promocja w dvd.co.uk i kosztował 18 funtów :)
Pozdrawiam
Krzysiek
 

Redundantor

New member
Niestety z tą zagranica to prawda.

jest to problem nie tylko elektroniki - nie bierze się też znikąd.

Nie jest już na pewno zmową cenową sprzedawców. Co by nie mówić w tej chwili opłaca się pracować w Polsce i wydawać za granicą.

Elektronika w Stanach, ew. w zach europie, garnitury we Włoszech lub w Niemczech, wycieczki i wczasy przez niemieckie biura podróży.

Dopóki euro i dolar stoją jak stoją trzeba korzystać - zawsze tak nie będzie :)
 

Redundantor

New member
No było to pewne uogólnienie ;),

ale co by nie było dla równego rachunku

np. 1000$/1000EURO/1000Ł to już nie te same pieniądze co kiedyś. Szczególnie boli to eksporterów z kilkuletnimi umowami, negocjowanymi jak złotówka była bardzo słaba. To samo mówią osoby pracujące za granicą (i nie chodzi tu o zmywaki). Siła nabywcza pieniądza po wymianie jest sporo mniejsza.

Dlatego będę podtrzymywał moją teorię, że Polska to kraj bardzo bogatych ludzi :) (wystarczy porównać cenę właśnie np. elektroniki, towarów konsumpcyjnych, wycieczek, hoteli, samochodów). Widzą ceny lokalne, znają ceny za granicą, a jednak ciągle kupuja w Polsce przy zarobkach przecież mniejszych - widać im zbywa ;)

A odnośnie filmów - sam kupiłem ostatnio z UK limitowane wydanie DVD (wiem, wiem - ten format już umarł) Szeregowca Ryana za w przeliczeniu na polskie z przesyłką 28 PLN - cena w Polsce mało 2 razy większa. Odkąd odkryłem tą drogę nie za często daję zarobić sklepom np. nie dla idiotów.
Ja osobiście kocham mocnego złotego ;)
 
Ostatnia edycja:

Ru$lan

New member
Redundantor napisał:
Ja osobiście kocham mocnego złotego ;)

Noto witaj w klubie bo ja również :eek:k:

W chwili obecnej na dvd.co.uk jest sporo filmów w cenie 9,95 (czyli wypada jakieś 46 pln ). Swego czasu miałem opory w kupowaniu za granicą ale po pierwszym zrealizowanym zamówieniu ( z dvd.co.uk zreszą ) przeszło mi i wolę kupić tam niż w naszym sklepach internetowych.
Największym zaskoczeniem jest dla mnie czas w jakim dostaje przesyki - góra 4 dni robocze. Super sprawa.
 

Nordell

New member
A jak zweryfikować, czy film ma polskie napisy ?

Ktoś podał sposób żeby sprawdzić numer katalogowy na dvd.co.uk i odszukać film na stronie www.zavvi.co.uk ale jak patrzyłem tytuły które mnie interesowały to większej ilości danych nie było. A na pewno nie znalazłem informacji że są polskie napisy.
 

skizzie

New member
Z tym jest problem bo nawet infomacja o napisach na stronie nie zawsze może być traktowana jako wiążąca. Na "innym" forum jest tworzona lista filmów z podpisami i/lub lektorem PL gdzie takie dane są sprawdzone i potwierdzone przez właścicieli płyt.
pozdr.
Krzysiek
 

setunia

New member
Bez reklam
I własnie to powoduje moje opory przed zakupem filmów za granicą - brak jasnej informacji o zawartych w materiale ścieżkach dźwiękowych i napisach. Ponadto filmy BR są "regionowane", więc wspominanie o US to przesada. Co do cen na zachodzie to oni mają wolny rynek 100lat lub dłużej, a my 20, czyli dopiero się uczymy. Dodatkowo miło mi słyszeć, że ktoś swobodnie się porusza po stronach anglojęzycznych, ale za moich czasów moda była na naukę języka zza wschodniej granicy.

Chodzi mi o to, żebyśmy podawali wtym temacie rodzynki z rodzimego rynku BR. Sam chyba takową znalazłem na Allegro. Dopiero zaczyna działalność, ale szybko zdobywa nowe komentarze. Ma BR za ok.70PLN i dodatkowo pare wystawia na licytacji. Właśnie w drodze do mnie jest 6 Day za 49PLN. Jak dojdzie to podam nicka, a bardziej potrzebujący bez trudu go znajdą.
 

skizzie

New member
Witam,

widzisz, za "moich czasów" to nawet nie było mody na naukę języka zza wschodniej granicy tylko przymus ;). A tak na poważnie, jak pisałem istnieją miejsca gdzie możesz zweryfikować czy interesująca Cie płyta ma polskie napisy czy też nie. Powiem więcej, znakomita większość tych tańszych płyt na Allegro pochodzi własnie z różnego rodzaju promocji w zagranicznych sklepach internetowych. Rozumiem jednak, że nie każdy garnie się do zakupów za granicą tym bardziej, że nasz "kochany" monopolista pocztowy zajmuje się przeważnie strajkowaniem lub "gubieniem" przesyłek i ma głęboko w DUżym Poważaniu jakość swoich usług.
pozdrawiam
Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

smadny87

New member
Z radością zaprezentuje Wam magiczny sposób na dostarczanie sobie nowych filmów HD...

Idziecie do salonu Empik.
Kupujecie film w HD (bądź cokolwiek innego, DVD, CD-A, grę, o ile nie jest rejestrowana przez internet)
:!:Zachowujecie paragon ! !:!:
Oglądacie, gracie, słuchacie, rippujecie ;)
W terminie do 28 dni zwracacie bez podania przyczyny do Empiku, wraz z PARAGONEM. Jeśli oczywiście nie ubrudziliście płyty, nie podarliście pudełka itd. Ich customers policy takie jest - więc można z tego korzystać :)

Pozdr!
 

punkt

New member
W kwestii wolnego rynku i cen BD w Polsce.
Ponieważ sytuacja w której różnice cen są tak duże jest niekorzystna również dla nas - próbowaliśmy wywrzeć nacisk na Imperial Cinepix. Zasłaniają się tym, że nikt w Polsce nie ma wpływu na te ceny bo na każdy rynek zarządzane są one "odgórnie" przez wytwórnie. Takie traktowanie naszych klientów i całego polskiego rynku BD pozostawię bez komentarza.

Na szczęście widać światełko w tunelu - mamy możliwość prowadzenia działań promocyjnych które znacząco wpływają na cenę sztuki produktu. Już w chwili obecnej klubowicze hdtv.com.pl mają szansę dostać drugi tytuł BD gratis, a ponadto od połowy października będziemy sprzedawać filmy Blu-ray w systemie 3 w cenie 2. Tak więc faktycznie - i u nas ceny powoli zniżkują.
 
Do góry