Liga sprawiedliwości

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też czekam na więcej recenzji, moje doświadczenie z DCU wygląda tak że po oglądnięciu BvS byłem co najmniej znudzony, film mi sie nie podobał. Tydzień temu z braku laku uznałem, że dam szanse wersji reżyserskiej dłuższej o prawie pół godziny... i wrażenia całkowicie odmienne. Inny film, nie pocięty, wątki poukładane. Ocenę z 5 zmieniłem na 8.
Mi akurtat wizja Snyder'a bardziej mroczna niż kolorowe Marvele bardziej leży i tu pojawia sie problem - jak wiemy Snyder z uwagi na rodzinnną tragedię musiał zrezygnować, stery przejął Whedon i zrobił dokrętki i postprodukcję... Jedni tą zmianę chwalą, inni twierdzą że popsuła klimat...
Uprzedzając kąśliwe komentarze :mrgreen: tak, tak pewnie w końcu wybiorę się do tego kina tylko czy z uwagi na tego Whedona nie poczekac na seans w domu :-D

Tak jak napisał Caparzo warto poczekać, bo faktycznie może być dłuższa wersja na BR. Zgadzam się z Tobą w 100%, że BvS w wersji rozszerzonej to zupełnie inny film od tego co był w kinie.. Także i w tym wypadku może być tak samo.. Wierzę, że takie wydanie wyjdzie skoro materiał mają, a ludzie chętnie zapłacą za takie wydanie BR.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak jak napisał Caparzo warto poczekać, bo faktycznie może być dłuższa wersja na BR. Zgadzam się z Tobą w 100%, że BvS w wersji rozszerzonej to zupełnie inny film od tego co był w kinie.. Także i w tym wypadku może być tak samo.. Wierzę, że takie wydanie wyjdzie skoro materiał mają, a ludzie chętnie zapłacą za takie wydanie BR.

No to już tylko pozostaje mi czekanie na Last Jedi 13 grudnia :mrgreen:
 

wucash

Active member
Bez reklam
na SW to pewnie ze 2 razy pójdę, najpierw przedpremiera 13-tego w 2D, potem pewnie jeszcze 3D na spokojnie :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...dużo jest prawdy... miejmy nadzieję, że wyjdzie wersja reżyserska, a wtedy będzie znacznie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem na BR LS w 3d ma się rozumieć. I tak jeśli chodzi o obraz jest zdecydowanie lepiej niż to co było można zobaczyć na "skrinach" z filmu, aczkolwiek w 3d zawsze lepiej to wygląda niż w 2d jeśli jest widoczne ziarno, a przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie. Do tego dochodzi obraz na cały ekran więc wielu będzie zadowolonych, a na pewno ja byłem z tego faktu zadowolony, bo różnica zdecydowana w stosunku do filmu z pasami, a tym bardziej jak się ogląda w 3d i do tego na takim "olbrzymie" jakim jest tv 55 cali. :) Dźwiękowo jest naprawdę dobrze i nie ma co włosa dzielić na czworo, na pewno będziecie zadowoleni. Samo 3d niby ok, jest kilka efektów, jest głębia, ale czegoś mi brakowało, w ostatnim Thorze było lepiej.
Szkoda jednak, że nie wyszła wersja rozszerzona, bo na pewno byłoby lepiej, brakuje 20-25 min na pewne wątki... ale już o tym pisałem po tym jak opisywałem wrażenia po wyjściu z kina i rozmawiałem z Caparzo. W Batmanie V Superman wyszła rozszerzona wersja i wielu osobom zdecydowanie bardziej ta wersja podpasowała. Tutaj nie zdecydowali się.. Teraz czas na Legion samobójców 2 :) i na moją Margot
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
lolek126, oglądasz 3D na pasywnym czy aktywnym? Przyznam, że i ja się przymierzam tylko jakoś czasu brak.
U mnie skromne 46 cali ale aktywne więc z obrazu jestem zadowolony.
Też jestem tego samego zdania, takie filmy tylko w 3D.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Coś Ty narobił ? ;-)

Masz na myśli, że w sobotę mieliśmy oglądać:) Niestety w sobotę muszę podskoczyć na kilka godzin do pracy więc z oglądania mogłoby nic nie wyjść.

lolek126, oglądasz 3D na pasywnym czy aktywnym? Przyznam, że i ja się przymierzam tylko jakoś czasu brak.
U mnie skromne 46 cali ale aktywne więc z obrazu jestem zadowolony.
Też jestem tego samego zdania, takie filmy tylko w 3D.

Ja mam aktywne okulary w obu tv i tak jak psiałem dla mnie nawet na 55 calach jest różnica w oglądaniu filmów w 3d. Aczkolwiek ja powoli się już odzwyczajam od 3d , bo jakby w przyszłym roku zdecydował się na kupno tv to niestety już będzie bez 3d. Ale zobaczy się jak to wyjdzie.. Najgorzej, że mam tych filmów około 50 i niestety różnica w cenie do 2d to powiedzmy 20-30 zł nie licząc tych wydań specjalnych to wychodzi, że powiedzmy około 1300 zł będzie sobie leżeć w szafce i się kurzyć..
Obraz na pełny ekran to duży plus tego filmu.

Też tak uważam...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Porządny materiał w 4K i można zapomnieć o 3D, a wiesz że sam byłem mega fanem tej technologii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to jest kwestia co się lubi i jak się podchodzi do tego.. dla mnie 3d to coś więcej niż tylko gadżet.. ja inaczej taki film odbieram.. Kolego ja się zastanawiam czy nie lepiej mi zostać z 55 calowym tv z 3d niż jakbym miał kupić tv 65 cali w przyszłym roku ale bez 3d. A 75 calowego nie kupię za 20 czy 30 tys do czasu kiedy Producenci nie zaczną szanować ludzi, którzy takie tv kupują. A znowu lipnej 75 ątki nie kupię, bo wolę lepszy jakościowo 65 calowy tv. A taka wielkość tv na mnie nie robi wrażenia oglądając filmy 4k z tej odl. co ja oglądam.
I ostatnia sprawa Kolego, bo Ty cały czas zapominasz o jednej sprawie jak piszesz o filmach 4k.. jedni filmy ściągają i raz na xxxx czasu kupią oryginalny film.. a inni kupują wyłącznie oryginalne filmy.. napisałbym Ci w przybliżeniu jaką ja już kwotę wydałem, tylko nie o to chodzi, a mam na myśli tylko to, że 4k filmy kosztują o kolejne 50-70 zł więcej w stosunku do wydań 2d na "zwykłym" BR. Wiec pytam się ile jest takich co po pierwsze stać, albo inaczej chcą wydać na filmy, które w wielu wypadkach obejrzą w najlepszym wypadku 2-3 razy.. nie wspomnę o tych filmach na raz.. Kolego to wszystko trzeba brać pod uwagę i sam napisałeś, że gdybyś miał dodatkowy wydać 60 zł na film to nie kupiłbyś filmu w 4k.. a jeszcze jest coś takiego jak płyty cd i tam też kasa idzie niezła, nie wspomnę o tych co dodatkowo kupują płyty winylowe.. wszystko pięknie Kolego, ale inaczej się patrzy na to i inaczej fascynacja wygląda, kiedy trzeba za nią zapłacić. I na podstawie tego ile ja wydałem tylko na filmy BR to w wielu wypadkach tutaj ludzie nie mają swoich kin domowych.. a gdzie filmy dvd, gdzie płyty cd - a to są tylko nośniki..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W filmie prezentuje się fajnie .. :) ale jak ktoś ładny to i nago będzie wyglądał fajnie :) Nie potrzeba żadnych ubrań..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe jak im wyjdzie Liga samobójców II cz. - oby nic nie skręcili.. starają się w pewnych kwestiach pod Marvela podejść - typu humor, ale wszystkiego lepiej nie kopiować. DC dla mnie musi anty bohatera stworzyć z krwi i kości tak jak np Joker był w batmanie. Bo to co było właśnie w Lidze sprawiedliwości to porażka.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wiesz to jest kwestia co się lubi i jak się podchodzi do tego.. dla mnie 3d to coś więcej niż tylko gadżet.. ja inaczej taki film odbieram.. Kolego ja się zastanawiam czy nie lepiej mi zostać z 55 calowym tv z 3d niż jakbym miał kupić tv 65 cali w przyszłym roku ale bez 3d. A 75 calowego nie kupię za 20 czy 30 tys do czasu kiedy Producenci nie zaczną szanować ludzi, którzy takie tv kupują. A znowu lipnej 75 ątki nie kupię, bo wolę lepszy jakościowo 65 calowy tv. A taka wielkość tv na mnie nie robi wrażenia oglądając filmy 4k z tej odl. co ja oglądam.
I ostatnia sprawa Kolego, bo Ty cały czas zapominasz o jednej sprawie jak piszesz o filmach 4k.. jedni filmy ściągają i raz na xxxx czasu kupią oryginalny film.. a inni kupują wyłącznie oryginalne filmy.. napisałbym Ci w przybliżeniu jaką ja już kwotę wydałem, tylko nie o to chodzi, a mam na myśli tylko to, że 4k filmy kosztują o kolejne 50-70 zł więcej w stosunku do wydań 2d na "zwykłym" BR. Wiec pytam się ile jest takich co po pierwsze stać, albo inaczej chcą wydać na filmy, które w wielu wypadkach obejrzą w najlepszym wypadku 2-3 razy.. nie wspomnę o tych filmach na raz.. Kolego to wszystko trzeba brać pod uwagę i sam napisałeś, że gdybyś miał dodatkowy wydać 60 zł na film to nie kupiłbyś filmu w 4k.. a jeszcze jest coś takiego jak płyty cd i tam też kasa idzie niezła, nie wspomnę o tych co dodatkowo kupują płyty winylowe.. wszystko pięknie Kolego, ale inaczej się patrzy na to i inaczej fascynacja wygląda, kiedy trzeba za nią zapłacić. I na podstawie tego ile ja wydałem tylko na filmy BR to w wielu wypadkach tutaj ludzie nie mają swoich kin domowych.. a gdzie filmy dvd, gdzie płyty cd - a to są tylko nośniki..

Nie rozumiem tego płaczu i żalu do osób ściągających filmy :D Większa fascynacja z oglądania filmu za który zapłaciłeś? :D To jest dopiero ciekawe stwierdzenie huehue Wiesz ile kosztują gry na konsolę? Ostatnio udało się "złamać" PS4. Miałem możliwość wgrania jailbrakea do jednej swojej konsoli, ale szczerze ti nawet mi się nie chciało. Po prostu kupuję grę i tyle. W najgorszym przypadku ją sprzedam. Czy płaczę jak Ty, że ktoś ściągnął sobie kolekcje gier o wartości kilku tysięcy złotych? Niee... Czemu? Bo na tym nic nie tracę i mam gdzieś co robią inni. Nie wchodzę im też do portfela porównując swoje kolekcje gier do czyjegoś kina domowego. Strasznie słabe to jest w Twoim wykonaniu.
 
Do góry