Skąd pozyskujecie filmy "kinowe" (fabularne) 4K / UHD ??

FullSD

New member
Cześć!

Czy poza NETFLIX-em (ma jeszcze ponoć wejść Amazon Prime, Play Now, CHILI, itp.) jest jakieś warte uwagi źródło filmów w rozdzielczości 4K?

Oczywiście chodzi mi o produkcje kinowe, a nie "garażowe" z YT czy Vimeo.

Wiem, że tych fimów na razie jest bardzo mało, ale skąd ściągacie to co już jest ? Może być na PW ;)

Z góry dzięki za podpowiedzi!

FullSD.
 

FullSD

New member
Powiem tak, moim zdaniem ceny płyt BD UHD są zupełnie niedostosowane do polskich realiów.

Na Zachodzie pan John Smith nie pracuje na płytę z filmem dłużej niż pół godziny czy max. godzinę. A rzadko kto w PL zarabia 300 czy 150 zł na godzinę :D I tu jest ten problem.

Ceny szybko nie zejdą, a na pewno miną wieki za nim to będzie tak samo przystępne cenowo dla Kowalskeigo jak dla Smitha.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem szczerze że zanim pierwszy film 4K pojawił się w sklepach to bylem przekonany że jeszcze będzie droższy o jakieś 30-40 zł niż to jest teraz.. Powiedzmy że w tej chwili film 4k jest droższy od takiego samego filmy na BR o około 40-50 zł..czasem pewnie więcej - mam na myśli ceny w RP. jak dla mnie i na mój rozmiar tv, a nawet jak następny będzie większy (to i tak nie będzie to tv wielkości np. 80-100 cali) na pewno nie dam więcej 40-50 zł więcej za film..A do tego jeszcze dochodzi co u niektórych (w pewnych pozycjach filmowych) preferencja filmów w 3d. Ale też całkowicie rozumiem tych co kupują takie filmy, a tym bardziej że za granicą gdzie jest taniej patrząc cena filmu w stosunku do choćby średniej krajowej..Ale też nikt nie powiedział że każdy musi oglądać filmy w 4k..

Natomiast co do cen filmów na BR to ja bylem w tej grupie którzy pisali że ceny nie koniecznie spadną filmów w tym formancie po tym jak pojawia się filmy w 4k - na razie się to sprawdza..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest coraz więcej a będzie tego z każdym miesiącem jeszcze więcej - pytanie kiedy te ceny zrównają się do obecnych cen na BR i czy wtedy ceny tych drugich spadną czy specjalnie je zostawią je na poziomie dotychczasowym żeby zwiększyć pobyt na filmy 4k.. I kupując film w 4k drugim filmem powinien być film 3d o ile taki jest w wydaniu danego dystrybutora.. a nie film na BR.. - ale to moje zdanie i kilku jeszcze innych którzy już w innych wątkach o tym pisali..
 

barburian

New member
Bez reklam
Filmy będą taniały technologia się rozwija, w roku 2020 telewizory 8K będą pewnikiem wchodziły do sklepów i będziemy się wtedy zastanawiać i testować
który TV lepiej upskaluje 4K do 8K :)
 
Do góry