Skąd pozyskujecie filmy "kinowe" (fabularne) 4K / UHD ??

Dubek

Member
Bez reklam
Nikt się nie śmieje ;) Tyle że na Netflixa offline trzeba będzie jeszcze poczekać, póki co jest tylko na urządzeniach mobilnych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramidko kochana ;) Jest sporo młodych w wieku 20+, którzy łyknęli winylowego bakcyla, wystarczy popatrzeć co dzieje się na giełdach płytowych i kto kupuje płyty.Inna sprawa, to nie których młodych nie stać na razie na wydanie kilkunastu tys na grajotko do płyt, ale z czasem... ;)
Ludzie w średnim wieku czyli powiedzmy ,że naszym raczej siedzą na aukcjach i kupują "białe kruki" z epoki i puszczają wieczorem ze szklaneczką whisky w dłoni.. ;)

Oczywiście pewne rzeczy przychodzą z wiekiem.. a jak do tego dołączy się pasję to ... :)
 

bluray

Banned
Poruszę temat raczej dla zaawansowanych.

Duży problem NETFLIXa to prawidłowa reprodukcja fps.
Film nagrany 24 fps idzie via NETFLIKS jako 30 fps.
Weteran pamięta straszne czasy walki o judder 24 fps na ekranie TV.
Chodziło o wymuszenie synchronizacji odświażania matrycy TV z krotnością 24 fps.

Przeglądarki PC mogą podać na TV tylko z odświeżaniem 60 Hz co sprzyja wyłącznie video 30 fps.
Znacznie gorzej jest z reprodukcją video 24 i 50 fps bo mamy po drodze poważną zmianę i degradację materiału. Tu nie ma mowy o natywnej jakości płynności.

Inaczej może być gdy telewizor pobiera treść bezpośrednio z serwisu NETFLIX.


Ale tego problemu nie znam więc pytam.
Warunek taki, że Wasz TC wyświetli spod info dane o trybie pracy panelu.
Mój stary SAMSUNG C8000 ma taką opcię.

Podobnie ciekawe będzie w przypadku ANDROID-boxów.
Ale to także zupełnie nie znany temat.
ANDROID PD ma opcję synchronizacji matrycy z fps-em. To u mnie działa. TV pokazuje odświeżanie 24/25/50 fps i ustawia odpowiednio matrycę TV.


Miałem NETFLIX w testach na PC i było słabo z filmami PAL (25 fps) jak i 24 fps. Oczywiście oceniam płynność po dostosowaniu do ograniczonych możliwości przeglądarek PC.

Nadal nie ma aplikacji NETFLIX player na PC, która by synchronizowała matrycę z filmami.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A Spectral ktoś oglądał na "Netflisiu" :) mam pytanie czy ten film w tym serwisie jest w każdym momencie do obejrzenia ? Bo chce się komuś wprosić na seans.. bo u mnie z netem kiepawo..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie moja bajka, ale tak. W każdej chwili można obejrzeć.
Lolek, żałuj, bo myślę, że bardzo byś polubił Netflixa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig to jest ten jeden z kilku minusów (zapewne) mieszkania w domu .. :) choć i tak nie zmienia faktu dla mnie że wole mieszkać w domu.. ale faktycznie masz rację troszkę szkoda że net poza miastem - pomimo naprawdę śmiesznej odległości jest marny..

Dzięki za info.. w sobotę idę się wprosić na seans do byłego sąsiada w bloku w którym mieszkałem :)
Armanig a ten film Spectral to jest niby w 4k? Możesz to sprawdzić ?
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Mam pakiet najwyższy (opłacony, żaden tam trial jeśli jest jakaś różnica) i ten film mam tylko w HD jak coś. Ale w ogóle skąd mowa akurat o nim? Wstępnie wypada bardzo przeciętnie i nie widzę żeby to miało być coś specjalnego.
 

FullSD

New member
Oglądam NETFLIX i poza serialami to dobrych filmów tam MZ niema za wiele. W sumie się tego spodziewałem, za 52 zł/ms cudów nie można oczekiwać. Szkoda, jednak że w NETFLIX oferta jest tak uboga jak na czołowy, najważniejszy VOD w Polsce. Może jak dołączą inne firmy sprawa się poprawi...

Ktoś z Was korzysta z zachodnich serwisów jak HBO GO, CHILI, Amazon Prime, itp? Jak je oceniacie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powinny być odpowiednie oznaczenia w aplikacji Netflixa.
Nie ma ich, albo nie widzę. Trzeba się posiłkować stronami (?)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Sa oznaczenia.
HDR, UltraHD 4k, HD 5.1 albo HD
Zapewne sa tez jeszcze pozycje SD, ale tych juz dawno nie widzialem w wykazie.





 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może jestem ślepy, nie wykluczam, ale gdzie bym nie klikał, to ja u mnie nie widzę:

image.jpg


image.jpg
 
Do góry