Fantastyczne zwierzęta i jak je......

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku że kilka części będzie tego filmu to postanowiłem założyć odrębny temat dla tych co lubią te klimaty, a jednocześnie podzielę się moimi wrażeniami po obejrzeniu w kinie IMAX tego filmu.


Jaki to film? To taki HP w latach dwudziestych tylko akcja rozgrywa się nie w Anglii a w USA ( choć film nawiązuje momentami do tych filmów wcześniej nakręconych) ale też nie trzeba oglądać HP żeby obejrzeć ten film – choć i nie zaszkodzi.. fabuła w tym filmie - ja bym pewne wątki „dał w lewo, a pewne w prawo” że tak powiem ale generalnie jak na tego typu film nie jest źle. Reżyser nie wiem czy nie chciał jak najwięcej pokazać w tej pierwszej części ( bo będą jeszcze cztery części) i może nie koniecznie to podejść wszystkim. W sumie w tym filmie jest to co w takim filmie się oczekuje – magia, czary, czarownicy/ce, mogole , skrzaty , plus jak dodamy efekty specjalne , które moim zdaniem są na super poziomie (z rozmachem) i odpowiednio wkręcone w to co widzimy na ekranie – daje bardzo pozytywny efekt. Widać też różnicę w stosunku do tego co pokazywali w filmach HP szczególnie w tych pierwszych częściach.. Jeśli chodzi o aktorów to mi najbardziej podszedł Newt i Kowalski pierwszy grający troszkę zagubionego kochającego, pielęgnującego i chroniącego zwierzaki , natomiast drugi grający zabawnego pracownika fabryki marzącego o swojej piekarni, a który zapewne wielu widzom skradł serce swoja postacią . Myślę sobie, że to film raczej dla tych co „wychowali się” na HP – Ci którzy takich klimatów nie bardzo lubią to raczej film nie podejdzie. Generalnie takie klimaty nie są dla wszystkich , bo świat magii, fantasy i czarowników znacznie odbiega od tego w którym my żyjemy i znacząco różni się od wielu innych filmów które jednak ludzie częściej oglądają.. mi takie klimaty pasują i film generalnie spodobał mi się i tak myślę sobie, że wszyscy którzy lubią podobne klimaty nie będą zawiedzeni (a zawsze fajnie poczuć się troszkę dzieckiem) – ja czekam na kolejne części w których mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej...:)
Polecam iść do kina bo to co zobaczycie w tym filmie na ekranie w kinie w domu tego nie doznacie nawet oglądając na projektorze.
Co do samej jakości technicznej w tym kinie w tym konkretnym filmie.. dźwiękowo bardzo bardzo fajnie.. pod względem obrazu też nie można się czepiać bo wyglądało dobrze (lepiej niż ostatnio w Doktor S w cinema city jeśli chodzi o aspekty techniczne) o wielkości obrazu nie będę pisał bo to wiadomo że inne doznania i nie ma co porównywać . Efekty 3d świetne i bardzo bardzo namacalne do tego stopnia że kilka scen jest takich że np. fruwającą ćmę możemy sobie złapać … kilka razy trzeba było uniki robić bo efekty tak były realistyczne...

Zauważyłem też że np. jak chodziłem z dziećmi do kina na HP to na seansach było mnóstwo dzieci , tutaj powiem uczciwie że dzieci to może było 3-5 na maksa , a tak to dużo osób w przedziale powiedzmy 18-50… koło nas siedziało małżeństwo około 60 lat mieli, a to nie jedyne takie małżeństwo w tym wieku było na tym seansie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Będzie kilka części to nie ma sensu pisać w ogólnym a tym bardziej że gro osób nie są fanami filmów ala HP :) ale powiem Ci że lepiej mi się spodobał film niż Czarownica :) - jest jeszcze bardziej bajkowo..
 

collider

New member
Bez reklam
Na pewno do obejrzenia. Natomiast wielkimi krokami zbliza sie premiera Rogue One i to jest wydarzenie filmowe tego roku.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
wydarzenie czego ??? chyba tylko dla fanów star wars. Patrząc po zwiastunie nie ma nikogo z poprzednich części to równie dobrze to mógłby być inny film. Wydarzenie to zbyt dalekie określenie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo tak jak piszesz - dla Ciebie to żadne wydarzenie, a dla ludzi lubiących SW i podobne klimaty jak najbardziej... a tym bardziej że z tego co ja wyczytałem to wychodzi że to będzie odrębna historia.. więc kto wie czy i Ty po obejrzeniu nie mówię że padniesz na kolana ale w jakimś znaczeniu tego słowa - podejdzie CI ten film :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ostatni star wars zakończył u mnie 3 rozdziały. Nigdy więcej 3d , nigdy więcej dubingu, nigdy więcej star wars w kinie i poza nim.
 

magda-koz

New member
Mnie jak najbardziej film się podobał, nie nastawiałam się że to będzie kolejna część Harrego Pottera, tylko moim zdaniem mogli dać inny tytuł.
 

zgred72

New member
Caparzo tak jak piszesz - dla Ciebie to żadne wydarzenie, a dla ludzi lubiących SW i podobne klimaty jak najbardziej... a tym bardziej że z tego co ja wyczytałem to wychodzi że to będzie odrębna historia.. więc kto wie czy i Ty po obejrzeniu nie mówię że padniesz na kolana ale w jakimś znaczeniu tego słowa - podejdzie CI ten film :)


Kolego lolek126, to tak nie do końca z tym wydarzeniem. Bardzo lubię SW, ale to co Disney z nimi robi, to głowa mała.:blagam:
Z Kosmicznej Sagi, zrobił "teledysk - papkę dla gimbazy".Niszczy wszystko, wyciskając ile się tylko da - pozostaje wydmuszka.
Szkoda...ale taki teraz mamy świat.
Szanuję Twoje zdanie, ale w tym wypadku muszę się z Tobą nie zgodzić - wybacz.:wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma problemu każdy ma prawo do swojego zdania.. ja też uważam że SW VII to inna bajka ale tak już teraz będzie.. a to co zobaczymy w grudniu może być troszkę inne.. natomiast typowe SW będzie w takim klimacie jak właśnie VII cz.
 

collider

New member
Bez reklam
Kolego lolek126, to tak nie do końca z tym wydarzeniem. Bardzo lubię SW, ale to co Disney z nimi robi, to głowa mała.:blagam:
Z Kosmicznej Sagi, zrobił "teledysk - papkę dla gimbazy".Niszczy wszystko, wyciskając ile się tylko da - pozostaje wydmuszka.
Szkoda...ale taki teraz mamy świat.
Szanuję Twoje zdanie, ale w tym wypadku muszę się z Tobą nie zgodzić - wybacz.:wink:

SW byly i sa takie same . To czasy sie zmieniaja i film musialbyc dostosowany do wspoczesnej widowni. Najnowsza czesc jest inna co nie znaczy zla. Z kolei Lotr to uzupelnienie glownej historii. I dobrze. Zreszta fani SW to nie tylko film a ksiazki i komiksy gdzie to gwiezdne universum i liczba bohaterow jest mocno poszerzona. Wiem, ze sentymenty biora gore za starymi czesciami, ale jak na razie Disney mnie jakos nie zawiodl.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
wielkimi krokami zbliza sie premiera Rogue One i to jest wydarzenie filmowe tego roku.

Po części racja.Jeśli spojrzymy na całą otoczkę wokół tej produkcji,rozmach i reklamy,może to być największe wydarzenie filmowe pod względem popularności w tym roku,nawet,gdy dużo osobom nie podejdzie,czy będą je omijać szerokim łukiem :wink:
 

zgred72

New member
Idąc tym tokiem rozumowania mamy bezmyślne społeczeństwo oraz wtórny analfabetyzm :)
Film z dubbingiem w postaci teledysku gdzie najważniejsze są efekty wizualne.Kolejna rozdmuchiwana wydmuszka- maszynka do robienia kasy.Oczywiście musi być poprawna politycznie, a więc główny bohater emancypująca kobieta plus murzyn.
Rzygać się chce patrząc jak Disney okalecza legendę...
Widz dostaje papkę, którą przemieli i po chwili wypluje.
Ile tak naprawdę zostało w dzisiejszych czasach "kina w kinie"??Odpowiedzcie sobie sami.
I to nie tylko dotyczy SW, ale ostatnich produkcji filmowych w ogóle.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dlatego napisałem "po części",gdyż dla mnie,ciekawszym wydarzeniem z tamtego roku był np. "Room" niż "SW 7" ;-)
 
Do góry