Problem z DVB-T TVN, Polsat, TV4 w Warszawie.

81marin

New member
Od wczoraj pojawił się u mnie problem z odbiorem TVN, Polsat i TV4 w formacie DVB-T z anteny naziemnej. Z tego co się orientuję do tej pory te programy były nadawane wspólnie jako jeden multipleks z TVP1,2 itd. W chwili obecnej TV (LG 37LH300) nie znajduje nic poza TVP1, TVP2, TVP Info (kanał 58) i TVN Warszawa (kanał 48) + kilka analogowych ale to chyba bez znaczenia.
Czy może ktoś coś zasugerować bądź miał podobny przypadek?
Dodam jeszcze że TV ma rok i nie było z nim do tej pory żadnych kłopotów. Lokalizacja: Międzylesie - Warszawa.

Jeżeli byłem mało precyzyjny proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
Marin
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Od wczoraj pojawił się u mnie problem z odbiorem TVN, Polsat i TV4 w formacie DVB-T z anteny naziemnej. Z tego co się orientuję do tej pory te programy były nadawane wspólnie jako jeden multipleks z TVP1,2 itd. W chwili obecnej TV (LG 37LH300) nie znajduje nic poza TVP1, TVP2, TVP Info (kanał 58) i TVN Warszawa (kanał 48) + kilka analogowych ale to chyba bez znaczenia.
Czy może ktoś coś zasugerować bądź miał podobny przypadek?
Dodam jeszcze że TV ma rok i nie było z nim do tej pory żadnych kłopotów. Lokalizacja: Międzylesie - Warszawa.

Jeżeli byłem mało precyzyjny proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
Marin

Komunikat Emitel

Przerwy w emisjach DVB-T
W związku z przygotowaniami do uruchomienia komercyjnych emisji naziemnej telewizji cyfrowej, od dnia 27 września nastąpią przerwy lub zakłócenia w dotychczasowych emisjach eksperymentalnych DVB-T .
Zakończenie prac i przywrócenie stałych emisji planowane jest na 30 września 2010 roku.
 

RNAcid

New member
U mnie (Zielonka pod W-wą) także od wczoraj, tj. 27.09, zniknęły Polsat, TV4 oraz TVN z listy kanałów DVB-T. Po ponownym przeskanowaniu pasma (i to kilkukrotnie) odbieram tylko TVP1, 2, Info oraz TVN Warszawa. Dodatkowo kanały TVP mają teraz w nazwie (rozpoznawanej przez dekoder) słowo TEST. Sygnał odbieram na kanale 58, więc sądzę, że to z nadajnika w Raszynie.

Mam nadzieję, że jest tak, jak napisał cypisek_xl i od piątku/soboty sytuacja wróci do normy. Poczekamy, zobaczymy ;)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
U mnie (Zielonka pod W-wą) także od wczoraj, tj. 27.09, zniknęły Polsat, TV4 oraz TVN z listy kanałów DVB-T. Po ponownym przeskanowaniu pasma (i to kilkukrotnie) odbieram tylko TVP1, 2, Info oraz TVN Warszawa. Dodatkowo kanały TVP mają teraz w nazwie (rozpoznawanej przez dekoder) słowo TEST. Sygnał odbieram na kanale 58, więc sądzę, że to z nadajnika w Raszynie.

Mam nadzieję, że jest tak, jak napisał cypisek_xl i od piątku/soboty sytuacja wróci do normy. Poczekamy, zobaczymy ;)

Dokładnie, trzeba poczekać. Do tego czasu mogą się pojawiać i znikać programy albo pojawiać się plansze testowe. Moc nadawania też może się zmieniać. Poczekamy na efekt końcowy.
A wnikliwym proponuje forum Emitel.
 

RNAcid

New member
No i ruszyło :) Zgodnie z zapowiedzią 30.09 wznowiono transmisję. Jakkolwiek kanały TVP nadal mają w nazwie słowo "TEST" to powróciły na antenę TVN, Polsat, TV4 oraz PULS. Zarezerwowane są również częstotliwości dla kolejnych kanałów, tymczasowo oznaczonych jako TV5-8.
Gra i furczy ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja na kanale 46 mam TVN, Polsat,TV4, TV Puls + 4 kanały Test (Ekran podzielony na równe kolorowe pasy).Jakość obrazu uległa poprawie, z anteny kierunkowej 19 elementów siła i jakość sygnału max.
 

Szemot

New member
Kuba arek a pewien jestes na 100% aktalności tych danych? Moeszkam 3km w linii prostej od PKiN i wczesniej mialem TVN Warszawa o wyższej mocy sygnału niż reszta a teraz nie wykrywa go wogóle

Druga rzecza jest iż w przeciwieństwie do Was chłopaki mimo wyższej mocy sygnału pokazywanej przez TV znacznie spadła jakośc obrazu. Serio u Was jest zauważalnie lepiej?

I trzecua rzecz. Do tej pory TVN nadawał dzwięk w AC3 stereo a w wybranych filmach i programach AC3 5.1 Teraz wogole mój amplituner nie wykrywa zadnego sygnału AC3. Tez tak macie?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
ja mieszkam w Wilanowie i wcześniej też miałem TVN Warszawa ale z Raszyna ,antenę mam na balkonie (parter) i mogę ustawić tylko na ten kierunek ,dane tabelki są aktualne.
zauważ że Raszyn nadaje z mocą 100kW a PKiN max 3kW najlepiej będzie sprawdzić 27.10.2010 jak ruszy MUX3 Raszyn będzie nadawał na kanale 55 a PKiN na 27 (jeżeli ruszy w tym terminie)
 

Szemot

New member
Ok a co to sa te kanały i co one daja? I w sumie to tez wiem, że TVP1,2,3 jest na Mux1, reszta ktora odbiera na Mux2 i beda dodawane jeszcze inne Muxy ale tak własciwie to co to jest?

I znasz może dwie pozostałe odpowiedzi na moje problemy?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
co do jakości to nie widzę żadnej różnicy ,dźwięk na moim TV był i jest na TVN Dolby D (nie posiadam ampli)

(mux3) - start 27.10.2010, na którym udostępnione będą kanały tematyczne Telewizji Polskiej. Na razie nadawca publiczny ma w swojej ofercie: TVP HD, TVP Sport, TVP Historia i TVP Kultura ale czy tak będzie przekonamy się jak ruszy.
 

Szemot

New member
A no rcja, u mnie TV w sumie tez :p Hm.... słuchaj a czy stacje np TVN nadawane z raszyna i z PKiN są w innej czestotliwości czy w tej samej? Bo przekreciłbym antene na PKiN zeby odbierac jeszcze TVN Warszawe ale nie wiem czy zapamietane kanaly z Raszyna odrazu beda odbierać jak ustawie na pałac czy od nowa musze wyszukać kanaly. Bo chyba z sygnałem DVBT nie jest tak jak z satelitarnym, że mam miernik i wiem czy mam sygnał czy nie.
 

Szemot

New member
No spoko czyli rozumiem, ze przekręcam i mam obraz to znaczy że jest dobrze.

Ok ale z tej tabelki tez wynik, że TVN Warszawa tez nadawana jest z Raszyna a mówiłeś, ze tylko z PKiN. Dlatego własnie chciałem przekręcac
 

Szemot

New member
A racja w nawiasie faktycznie. Ale w tabelce pokazane jakby było tez i do Raszyna heh. No dobra w weekend jesli nie bedzie padało pobawie sie bo antene mam na dachu
 
Do góry