W Krakowie DVB-T z większą mocą!!!

comag

New member
W piątek 6 marca uruchomiona zostanie testowa emisja telewizji cyfrowej DVB-T z obiektu RTCN Kraków/Chorągwica.
Dużo większa moc sygnału pozwoli na znaczące zwiększenie obszaru pokrycia sygnałem oraz poprawi warunki odbioru na terenie Krakowa. Równocześnie zakończona zostanie emisja DVB-T z obiektu Kraków/Krzemionki.

W ramach testu emitowane będą programy TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport i TVP HD.
http://www.emitel.pl/strona-glowna/w-krakowie-dvbt-z-wieksza-moca

W uzupełnieniu wcześniejszej informacji:
emisją będzie prowadozna w kanale 25, wiązka kierunkowo na Kraków z mocą ok. 15kW ERP.
Mapę teoretycznego zasięgu emisji podamy niebawem.
Skład programowy jak dotychczas (z warszawską wersją TVP Info) oraz trzema programami radiowymi Polskiego Radia.
 
Ostatnia edycja:

kuzniecow

New member
Ja odbieram w Wadowicach, choć oficjalnie są poza zasięgiem. Czasami obraz się lekko tnie, ale też sprzęt antenowym mam po pradziadku ;) i w dodatku na strychu. Zachęcam do prób łapania sygnału, bo dzięki temu mam TVP Sport i TVP HD w prezencie (jako dodatek do cyfry+)
 

jpg

New member
Witam

ja mieszkam w NH i nie mogę złapać sygnału HD. Co prawda telewizor mam dopiero drugi dzień i jestem zielony w tym wszystkim - może coś źle robie. Podpowidzcie co dokłagnie zrobić aby odbierać kanały o których piszecie.

Telewizor mam w MPEG4
 

zsoi3

New member
Bez reklam
przestalem liczyc na UPC i chce sprawy wziasc w swoje rece - w jaki sposob najtaniej mozna skorzystac z DVB-T w celu posiadania kanalow TVP HD oraz TVP Sport?

z odbiorem w Krakowie nie bede mial problemow
 

marsz99

New member
ja mam samsunga b650 (wbudowany dekoder mpg4) i dokupiłem zwykłą antenę pokojową ze wzmacniaczem za 20 zł.. i odbieram naziemną cyfrową bez problemu.. lokalizacja krowodrza
 
J

Judash

Guest
zsoi3 napisał:
przestalem liczyc na UPC i chce sprawy wziasc w swoje rece - w jaki sposob najtaniej mozna skorzystac z DVB-T w celu posiadania kanalow TVP HD oraz TVP Sport?

z odbiorem w Krakowie nie bede mial problemow

Kup tuner DVB-T za 400 zlotych lub nowy TV LCD z tunerem MPEG4 i masz ;).
 
J

Judash

Guest
Dopiero zaczyna sie zmiana nadawania, wiec nie sadze aby w najblizszych 10-ciu latach cos sie zmienilo. Za duze koszta Pnstwo poniesie, by co chwile cos zmieniac.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Dopiero zaczyna sie zmiana nadawania, wiec nie sadze aby w najblizszych 10-ciu latach cos sie zmienilo. Za duze koszta Pnstwo poniesie, by co chwile cos zmieniac.

tak - ale nie mowie o standardzie (DVB-T) :) mam na mysli np. ew. kodowanie i czy wtedy karta kodowa bedzie pasowac do dekodera, etc

i takie tam :)
 
J

Judash

Guest
Wszystkie tunery i tv beda mialy MPEG4, to jest nowy system kodowania. Ostatnio w Polsce chyba od 95 roku mamy Pal, a wczesniej byl Secam i jakos tyle lat nic ni zmienali.
 
J

Judash

Guest
Pewnie przeprogramuja slot i tyle, jak nie firma, to entuzjasci. Mimo to nie sadze, zeby robili takie cuda, bo te tunery beda mieli przewaznie starsi ludzie i pogubili by sie w czestym zmienianiu czegokolwiek.
 

andrzeej

Member
wiam czy ktos by mógł z forumowiczów opisac lub wstawic foto z jakosci odbieranego obrazu..
narazie nie posiadam tv z mpeg4 a jestem ciekaw czy warto w to inwestowac.........
 
J

Judash

Guest
Obraz z programow nadawanych z DVB-T w MPEG4 jest lepszy od analogowego i z tunera Sat.Rewelacja poprostu...mam analog i DVB-T, wiec roznice sa widoczne golym okiem.
 

wikanna

New member
W tej chwili jest emitowany sygnał z Krakowa.
Przekonałam się o tym wczoraj , gdzy podpięłam nowy TV z MPEG4 :)
TV wykrył 7 kanałów cyfrowych: TVP1, TVP2, TVP3 (Warszawa), TV4, TVN, Polsat, Puls.

Co do jakości odbioru to jest tak:
obraz super, z pewnościa lepszy od analoga, bez dwóch zdań :eek:k: , a prorówując z obrazem z Cyfry+, też mam wrażenie, że jest lepszy (może nie w porównaniu ze wszystkimi kanałami).
Tylko z dźwiękiem jest (przynajmniej u mnie) coś nie tak. Mam wrażenie jakby sygnał audio był za mocny i czasami głośniki ... "charczą". Tego efektu nie ma np. przy oglądaniu Cyfry+.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Zawiodłam się trochę tym, że nie ma cyfrowego regionalnegoTVP Kraków:(
Czy faktycznie nadawana jest tylko TVP Warszawa?
 
Ostatnia edycja:
Do góry