Amplituner Yamaha RX-V671 / Pioneer VSX-921 + kolumny JBL E80.

koval44

Member
Witam.

Na początku podam, gdzie będzie stał sprzęt i do czego będzie służył. Pokój jest wymiarów 317 x 570cm. Kolumny będą stały w odległości od siebie około 380cm na dłuższej ścianie. Sprzęt będzie wykorzystywany do 60% muzyka, 40% film/TV.

To czego oczekuję od amplitunera: radio internetowe, dlna, odtwarzanie muzyki z urządzeń (komputery, smartphony itp.) wpiętych do tej samej sieci domowej (router), odtwarzanie muzyki z dysków podłączonych pod USB.
Jedną z ważniejszych funkcji dla mnie, to aby ampli przepuszczał sygnał z dekoder lub innego urządzeni podłączonego przez HDMI, przy wyłączonym ampli - czyli w standby'u (nie wiem jak fachowo nazywa się ta funkcja). Czy amplituner potrafi przepuścić sygnał z dowolnego urządzenia podpiętego przez HDMI, czy np. tylko jednego z nich?

Amplitunery jakie mam na oku to Pioneer VSX-921 i Yamaha RX-V671, natomiast kolumny będą stereo (bez późniejszej rozbudowy), to JBL E80. Dysponuje 3600zł. i tej kwoty nie chce przekroczyć.

Pokój nie jest duży, więc myślę, ze takie kolumny wystarczą, kolumny będą stały przy samej ścianie, więc musi być przedni basreflex. Lubię jak kolumny grają” basowo”, ale bez przesady.

Proszę o pomoc w wyborze i możliwe sugestie, co do sprzęt. Jak już zbiorę duża ilość informacji, to udam się na odsłuch do sklepu.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.


Pozdrawiam
Przemek
 

koval44

Member
18m2 to możesz atakować Studio 190, Z Yamaszka poczekaj na RXV673.

Tylko to już sporo przekroczy mój budżet. Duża róźnica będzie między starym a nowym modelem Yamahy? A co byś zaproponował, aby zmieścić się w moim budżecie, jakie kolumny do RX-V671?
Myślałem również o kolumnach Monitor Audio MR4 - tylko nie wiem, czy nie będą za małe?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno różnico jest toże seria 73 posiada 4K i pewnie jeszcze jakimiś drobnostkami
 

czester35

Member
Budżet, budżetem, pewnie i tak skończysz jak ja ;) planowałem rx-v671, później rx-v771, a i tak padło na rx-a810 ;) im dłużej szukasz, tym więcej z kieszeni ucieknie ;)
ale to tylko moje zdanie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie tak jest, im czlowiek wiecej wie tym jest biedniejszy, co ma swoje plusy bo i sprzet lepszy. Warto zawsze dozbierac jak sa jakies watpliwosci bo potem zostaje niesmak ze odzalowalismy kilka stowek (albo tysiecy :) jak kto woli)
 

koval44

Member
W dniu wczorajszym razem z Żoną byliśmy na odsłuchach w jednym z salonów w Poznaniu. Kolumny jakich odsłuchiwaliśmy: JBL E80, Pylon Audio Pearl, Kef C5, Monitor Audio MR4
Kolumny były podłączone do Yamahy RX-V671 i odtwarzacza CD NAD, odsłuchane płyty to : kilka kawałków Dżemu (akustycznych), Offspring, Paktofinika, O.N.A – płyta Pieprz.
Kolumny były podłączone wszystkie razem, tylko za pomocą „guzików” przełączaliśmy się między nimi nie wiedząc jakie kolumny grają w danej chwili – powiem Wam, że jest, to super sposób, na sprawdzenie poszczególnych kolumn, nie sugerujemy się firmą, wyglądem, czy tym co wyczytaliśmy wcześniej w Sieci, itd.
Wrażenie z odsłuchów, będę opisywał, tak jak potrafię, nie jesteśmy audiofilami, ale co nie co słyszymy.
Tak więc:
- Pylon Audio Pearl – kolumny grają fajnie środkiem i górą, niestety brak w nich basu, ale jak za cenę 1000zł. za komplet, to i tak nie jest źle.
- Monitor Audio MR4 – niestety, ale grały dość płasko we wszystkich zakresach, chyba najmniej się nam podobały.
- Kef C5 – całkiem fajny środek i góra, bas też już był, lecz trochę za mało.
- JBL E80 – i tu zaskoczenie, że te kolumny grały we wszystkich kawałkach najlepiej, najpełniej z lekko cofniętym środkiem, fajny bas i góra.
Kolumny te są albo chwalone, albo odrzucane od razu. Pan w sklepie zresztą potwierdził tą tezę, podobne informacje można o tych kolumnach przeczytać w Internecie.

Moje odczucia i mojej Żony były bardzo podobne co do odsłuchów.
Mam jedno pytanie, może ktoś miał porównanie JBL E80 ze JBL Studio 180? Będę jeszcze porównywał, to dwa modele kolumn. Trochę mnie martwi tylny basreflex z tyłu w Studio 180, ponieważ kolumny będą stały praktycznie przy ścianie.

Pozdrawaim
Przemek
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo fajnie ze sobie to wszystko sprawdziles, nie ma to jak wlasny odsluch pod indywidualne gusta. Dziwi mnie jedynie Twoja opinia na temat MA MR4, co prawda nie sluchalem tych konkretnych a MA MR6 (BX6 zreszta tez) i to nie z Yamaha a z innymi dosyc wysokimi modelami ampli i graly cieplo i przyjemnie - oczywiscie jest to polka wyzej. Nie bez kozery tez jest przy odsluchach miejsce, jak i gdzie konkretnie glosniki stoja. U mnie dla przykladu wystarczy ruszyc sie 1-2m z miejsca odsluchu i juz znaczaco zmienia sie charakterystyka brzmienia, podobnie moze byc w takim pomieszczeniu odsluchowym. Taka luzna uwaga.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Koval ja porownywalem E80 ze Studio 180 i wybralem E80. Dlaczego? Bo sa tansze, kupilem je w zestawie 5.1, sa ladniesze od studio i co najwazniesze graja lepiej bardziej dynamicznie z ladnym basem i gora. Studio 180 takie jakies bez polotu mi sie wydaly no i bass reflex z tylu..
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja tez odsłuchiwałem wiele opcji i wybrałem taka jaką widać, niby MR4 i MR6 to ta sama seria tylko że MR4 powinny mieć mniej basu, a po odsłuchu zaskoczenie MR6 grają zdecydowanie lepiej nie tylko dołem ale i górą i dla mnie dla MR6 jedyną konkurencją były Oli Roth 40 i tu wzięła górę stylizacja hehe no i co prawda 671 nie umywa się do 771 może i dla tego gra to wszystko lepiej, i wcale nie ganie 671 ale między 671 a 771 jest spora różnica zresztą widać przeskok cenowy między nimi no i druga kwestia wszystko zależy od warunków odsłuchowych jedne lepiej zagrają w takich warunkach a drugie w innych warunkach, najlepiej odsłuchy robić u siebie w pomieszczeniu gdzie takie kino ma stać, ale to jest ciężka sprawa
 

koval44

Member
Whiplash, dzięki za odp. Mi również się podobała dynamika E80. Pewnie przed zakupem z ciekawości odsłucham jeszcze Studio 180.
FFooXX5, właśnie między Yamahą RX-V671, a RX-V771 jest już znaczna różnica cenowa, a nie chcę przekroczyć założonej kwoty.

Najważniejsze dla mnie, że naprawdę byłem zadowolony z odsłuchu Yamahy RX-V671 z kolumnami JBL E80 :) Prawdą jest, że odsłuch to jedna z najważniejszych kwestii przed zakupem.

I jeszcze jedno: jak wygląda sprawa w RX-V671 z przepuszczaniem sygnału (urządzeń podłączonych przez HDMI) przy wyłączonym amplitunerze (Standby), czy ampli potrafi przepuścić sygnał z dowolnego urządzenia podpiętego przez HDMI, czy np. tylko jednego z nich? Nie wiem jak tak funkcja nazywa się fachowo? Z gór dzięki za odp.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
po prostu na pilocie wybierasz HDMI pod który masz podpięte urządzenie i tyle jeśli jest coś podpięte pod HDMI3 to wybierasz na pilocie HDMI3, wtedy widać że na ampli zapyłga czerwona dioda i na tym to polega
 

koval44

Member
A czy na pewno ta funkcjonalność działa identycznie w 671? bo wiem, że posiadasz model wyżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na pewno tak samo i w niższych modelach tak działa :) masz zamiar posiadać kiedyś wzmak stereo? jeśli tak trochę szkoda nie posiadać pre out i to pełnego
 

T75

New member
Budżet, budżetem, pewnie i tak skończysz jak ja ;) planowałem rx-v671, później rx-v771, a i tak padło na rx-a810 ;) im dłużej szukasz, tym więcej z kieszeni ucieknie ;)
ale to tylko moje zdanie ;)
Czesc.Moglbys napisac jaka roznica glownie w kinie byla miedzy 771 a 810?pozdr.
 

alexrac

New member
Szczerze mówiąc też mnie to interesuje bo wacham się miedzy 771 a 810 właśnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czester35

Member
no tak nie do końca, bo poza tym, że ładnie wygląda, to także jest nową konstrukcją na nowych podzespołach, ma więcej wejść/wyjść itd... a 771 już trochę czasu jest na rynku ;) z uwagi na sam wygląd nie była by droższa o 1/3 ceny ;)

tu masz linki, przejrzyj sobie kolego i sam porównaj:

Produkty - Audio Klan

Produkty - Audio Klan

a później postaw pytanie czy chcesz 810, a może 771, a może wystarczy ci 671, wszystko zależy od tego czego oczekujesz od sprzętu i jaką kasą dysponujesz.
 
Do góry