Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To właśnie jest zagadka w Onkyo. Ja ostatnio rozmiawiałem z kolegami odnośnie funkcji "Diasplay", bo u mnie sprawa jest śmieszna jeśli chodzi o podawaną rozdzielczość. Puszczam sobie film i przestawiam w opcjach "monitor out" np. na 720p, a po wciśnięciu info. na pilocie i tak mam na wejściu/wyjściu 1080p? Nie wiem o co tu biega, bo różnica w obrazie jest zauważalna, a jedynie w info. cały czas mi wyświetla tak samo?
 

Przemo86

New member
No nie wiem, zastanawiałem się, czy dźwięk nie jest jakoś skalowany na te dwa dodatkowe kanały.

To właśnie jest zagadka w Onkyo. Ja ostatnio rozmiawiałem z kolegami odnośnie funkcji "Diasplay", bo u mnie sprawa jest śmieszna jeśli chodzi o podawaną rozdzielczość. Puszczam sobie film i przestawiam w opcjach "monitor out" np. na 720p, a po wciśnięciu info. na pilocie i tak mam na wejściu/wyjściu 1080p? Nie wiem o co tu biega, bo różnica w obrazie jest zauważalna, a jedynie w info. cały czas mi wyświetla tak samo?

Krzysiek, u mnie w zależności co ustawię w PS3, czy odtwarzaczu multimedialnym to parametry rozdzielczości się zmieniają.
 

Krzysztofkk

New member
Witam, właśnie kupiłem swoje pierwsze audio Onkyo tx-nr509 oraz głośniki Gale 3030, widzę że ostatni post 2 lata temu, ale myślę że ktoś odpowie na moje ewentualne pytania. Pozdrawiam
 

Krzysztofkk

New member
Ma ktoś instrukcje po polsku w pdf naprzyklad? Nie mogę włączyć Audyssey czy Dynamic EQ, myślałem że bez problemu sobie wszystko ogarnę, lecz nie jest to takie proste bez polskiej instalacji. Dzieki
 

Krzysztofkk

New member
To musze kupić mikrofon, ktoś może ma na sprzedaź w dobrej cenie?
Obecnie posiadam tylko fronty Gale 3030, i chcę dokupić coś, ale nie wszystko od razu, to co proponuje ie przy następnej wypłacie sub, center, aby miało sens, bo następny zakup może nie obrazu.
 
Ostatnia edycja:

wojtas33

New member
TX-NR509 i Samsung UE55MU6102K - brak synchronizacji HDMI/ARC

Czołem

Oba urządzenia spięte ze sobą kablem HDMI, w TV podłączonym do HDMI3 (ARC). W amplitunerze kabel w złączu "TV". Po zmianie źródła sygnału audio w TV z "telewizor"->"złącze optyczne/audio" - brak dźwięku przez amplituner. Inne kable HDMI nie pomogły.

Podpięcie kabla optycznego dało dźwięk w aplitunerze Onkyo, ale nie działa włączanie się/wyłączanie się obydwu urządzeń synchronicznie.

Jak wybiorę w TV źródło sygnału HDMI 3 (podpięte ampli) - to pisze, że żadnego sygnału nie ma (nawet jak wymuszę setup na przednim panelu ampli).

ARC w TV włączony, HDMI control w ampli też.

Jak zmusić oba urządzenia do włączania/wyłączania (a może przełączania źródła sygnału audio z tv na ampli....)
 

DrWredman

Active member
Kolego Wojtas.
HDMI 3 nie jest wejściem dla TV.
Telewizor podłączasz do wyjścia HDMI w amplitunerze. Tylko tak wypuścisz obraz i dźwięk np z BluRay na Telewizor. To właśnie wyjście wpuszcza też dźwięk z telewizora (ARC), np gdy odpalisz na nim YouTube. Wtedy powinna też zadziałać synchronizacja włączania i wyłączania obu urządzeń czyli CEC.
 
Do góry