Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie do użytkowników onkyo 509. Jak się sprawuje przy cichym słuchaniu? Czy mocno trzeba pokrętło głośności ruszyć żeby kolumny zaczęły grać. Przy podawaniu proszę o podawanie z jakimi głośnikami gra amplituner. Jak jest z dynamiką przy cichym słuchaniu ( dla mnie ciche to takie, że do osoby obok mogę normalnie mówić, nie krzyczeć).

Posiadam ten amplituner z głośnikami JAMO s506 HCS 3.
Jeżeli chodzi o STEREO to dźwięk czysty i bardzo dynamiczny wysoko i nisko. Odtwarzanie niskich tonów jest tak dobre, że w moim przypadku odpada używanie SUB'a. Przy bardzo cichym słuchaniu (małe dziecko w drugim pokoju) żadnego wrażenia utraty jakości.

W innym poście wspominałem, że przy oglądaniu kina trzeba rozkręcić, żeby móc wszystko usłyszeć. Z takiego wychodze założenia, że jak już oglądam film, to chciałbym się poczuć jak w sali kinowej. Ma być głośno i MEGA dynamicznie. Przy cichym słuchaniu też jest dobrze.

Na początku trzeba się troszke namęczyć, aby znaleźć ustawienie dla siebie najlepsze, a mnogość ustawień tutaj nie pomaga: mamy Audyssey, Dynamic EQ, Dynamic Volume, Late Night, Musić Optimizer, Cinema Filter...

Co jakiś czas coś zmieniam i cały czas próbuje.

Napewno to czy mocno trzeba rozkręcić, żeby było dobrze nawet przy cichym graniu zależy od głośników i ich mocy. 509 na wyjściach ma 130W, głośniki Jamo 506 mają 130W. Być może dlatego tak się wszystko ładnie zgrało. Jestem ciekaw jako koledzy z zestawami 606 lub 608.

Poczekamy - może przeczytamy.
 

Luke1987

New member
Witam serdecznie wszystkich. Nie chcem tworzyć nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy ten - WHARFEDALE CRYSTAL II 40 + WH2 ZESTAW 5.0 będzie dobrze współpracował z Onkyo TX-SR608 ?? (509 sobie odpuszczam ze względu na negatywne opinie co do jakości dźwięku). Bardzo proszę o rady, w/w głośniki 5.0 już mam w domu, teraz tylko odpowiedni amplituner do nich dobrać muszę. I czy zintegrowana karta dźwiękowa Realtek HD podłączona optycznie do ampli da dobry efekt (karta obsługuję DDL oraz DTS), opcjonalnie mam radeona HD6950, czyli mógł bym ''puścić'' dźwięk z radka do ampli po HDMI?? A jeśli tak, to czy 5.0 obsłuży? (a i czy brak sub'a bardzo odczuwalny będzie??) Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 

Luke1987

New member
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;-D A czy ktoś mógłby coś jeszcze napisać względnie do tego co napisałem wyżej? Jakieś rady, spostrzeżenia, opinie względem w/w sprzętu??
Pozdrawiam.
 

robix1

New member
Witam
Podepnę się pod ten temat.

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera onkyo tx-nr509, głównie ze względu na możliwość odtwarzania utworów w formacie .flac z dysków przenośnych. Do tej pory miałem denona avr-1311 wraz z kolumnami wharfedale vardus 250, który to zestaw sprzedałem.

1. Proszę osoby posiadające ten amplituner onkyo o podzielenie się opiniami jak wygląda odtwarzanie plików flac, jak odtwarza albumy z tzw. mixem utworów (czy jest płynne przejście czy też robi przerwę między utworami).

2. Proszę o odniesienie się co do jakości odtwarzanego dźwięku w stereo onkyo 509 do denona avr-1311.

3. Proszę o odniesienie się z którymi poniżej zestawami 5.0 onkyo 509 zagra dobrze w stereo bez subwoofera

a. Taga tps 500
b. Taga tps 600
c. Wharfedale diamond hcp
d. Jamo s506 hcp

4. Jak się ma impedancja 4 ohm kolumn taga tps 600 do impedancji 6 ohm amplitunera onkyo 509 (czy jedno drugiemu nie zaszkodzi; ewentualny wpływ na jakość dźwięku

Warunki w jakich zestaw będzie grał
pokój 17 m2
muzyka różna z przewagą elektroniki, popu, trip-hopu

Proszę o rzeczowe wypowiedzi.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Który wybrać:pioneer VSX-920 czy Onkyo TX-NR609

Witam, jestem kompletnym laikiem. Zależy mi na radiu internetowym w najprostszej postaci i największym wyborze stacji. Także na możliwości podłaczenia ( jako żródło sygnału internetowego ) przez Wi-Fi do routera.Trochę o tych ampli czytałem, ale akurat na ten temat nic nie znalazłem.
 

krystiano8

New member
Witam,
W pokoju 25m2 stoją fronty Klipscha RF-52. Planuje zestawić je z TX-NR509, czy ktoś z szanownych Panów miał już okazje słuchać tego zestawu?? Docelowy zestaw głośników to RF-52, RC-52, RS-42. Na razie bez suba.

A i jeszcze jedno pytanie tyczące się użytkowników TX-NR509. Mianowicie, czy przy słuchaniu muzyki poprzez DLNA dany plik musi być uruchomiony na serwerze (np. laptopie poprzez Windows Media Playera)? czy jest on "zasysany" przez amplituner bez ingerencji użytkownika?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
Co do DLNA-nie znam odpowiedzi- nie używam.

Przekleiłem moje uwagi z innego mojego posta... może się przydadzą:

Ponieważ musiałem "zdemontować" poprzedni ampli, to podłaczenie na nowo głośników zajęło trochę czasu. Podstawowe ustawienia zainstalowałem " na czuja", ale dalej już się tak nie da
Wszystko działa super + radia internetowe z całego świata - instalacja prosta, można zmieniać nazwy stacji. Dekoder sat + komp- wszystko po HDMI IN. TV po HDMI OUT.Ampli zmienia szybko i pewnie. Jak słuchałem radia i przełączyłem na wejście SAT, to nawet wyświetlił się mi napis Technisat
Więc sterowanie łatwe i przyjemne: ekran TV + wyświetlacz Onkyo.

Dźwięk:kolumny Yamaha NS-150. Basów jest dostatecznie dużo - głebokie i stabilne.czyste, natomiast wysokich mi trochę brakuje, ale oczywiście to kwestia gustów. Powtarzam: instalkę przeprowadziłem bardzo podstawową. Teraz usiądę z instrukcją i od początku po kolei.
Na tym etapie nie nie potrafię właczyć funkcji:
- Audyssey 2EQ + Audyssey Dynamic EQ
- Audyssey Dynamic Volume
oraz Advanced Music Optimizer to Enhance Compressed Digital Music Files nie wiem gdzie właczyć.

= już sobie poradziłem ==

Małe rozczarowanie wywołał BRAK podświetlanego pokrętła VOLUME. Wydawało się mi,że widziałem na zdjęciu,że ten model ma je podświetlane . Może gdzieś trzeba ustawić ?

Pierwsze wrażenie; pewnie-są różne preferencje , ale mi to, co kupiłem w dobrej cenie odpowiada.
To tak na szybko.
CD
Oprócz w/w braku podświetlenia pokrętła głosu szkoda,że nie ma 2 USB: jedno na Pendriva + drugie na Wi-Fi USB Dongle http://www.avland.co.uk/aasp/onkyo/1120/uwf1/uwf1.asp. Wtedy nie trzeba byłoby dokonywać wyborów między słuchania radia z internetu ( z czym Onkyo radzi sobie dobrze- tysiące stacji i wyborów ), a słuchaniem muzy z pendriva. Dla mnie jednak, to był nie trudny problem- przeniosłem po prostu Router w pobliże ampli i podłączyłem internet kablem. Podsumowanie: powiem tak: jak na sprzęt za 1350zł, to jestem zadowolony i nie widzę potrzeby dokładania do modelu 609. Zakładam,że grałby trochę lepiej ( mnie interesuje głównie STEREO ),przy mojej częstotliwości słuchania ( jestem daleki od wrażliwości audiofila ) + to, co napisałęm wyżej, to jestem zadowolony z tego zakupu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wydawało sie mi,że w moich postach podkreślałem bardziej ważne dla mnie walory użytkowe tego ampli niż cenę, o której notabene wspomniałem dopiero na końcu, i która nie była w żadnym stopniu warunkiem zakupu tego sprzetu.
PS. O istnieniu oficjalnego przedstawiciela Onkyo w Polsce dowiedziałem sie już po zakupie.

Czy moja odpowiedź jest satysfakcjująca ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
To się baardzo cieszę :lol:

Tak, jak napisałem.... brakuje mi trochę wysokich. Może ktoś zna jakiś trick, jak je jeszcze podnieść ?
I takie pytanie techniczne; jak to się dzieje,że niektóre stacje radiowe nadające w jakości 96 Kbps"grają lepiej ", niż te z jakością 128 Kbps ?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
@Ernet
Gdzie kupiles 509 za 1350? W necie widzialem najtaniej za 1390.

U mojego kolegi w sklepie, także cena jeszcze trochę niższa dla mnie. Notabene trochę drożej jest jeszcze do kupienia, chociaż-co dziwne- w zeszłym tygodniu był tanszy o jakieś 30 zł u kilku innych sprzedawcó ( wg.ceneo ).
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jeśli macie jakieś pytania o ONKYO TX-NR509....

... to pytajcie, jak będę mógł pomóc, to chętnie to zrobię :popcorn:
Kilku użytkowników tutaj też ma ten model i pewnie przyłaczy się do grona ekspertów ;-)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No, to z góry gratuluję. Moim zdaniem będziesz zadowolony. Korzystająć z okazji chciałbym " odszczekać ":blagam: to, co napisałem o braku wysokich tonów. Po różnych ustawienaich... SĄ i cykają, jak świerszcze :smile: ( ktoś chyba tu napisał,że jest ich nawet zbyt wiele ). Do tego dochodzą - moim zdaniem - pożądne basy. Chociaż nie są one może tak klarowne, jak - być może- w droższych modelach, ale dla mnie OK. Tak więc po dwóch dniach testów, ustawień, prób.... jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tego Ampli. Myślę,że może to być hit sprzedaży ( jak Sony KDL EX500 ) ;)
Polecam dokupienie:
Pendrive EMTEC Micro Flash Drive S100 8 GB
http://www.nokaut.pl/pendrive/emtec-micro-flash-drive-s100-8-gb.html

Fantastycznie (nie)wygląda w ampli.Cały się chowa w porcie USB.Do muzy,jak znalazł ;-)
Przy okazji.. uważam,że liczne przyciski na panelu przednim powinny być podświetlane, albo
przy najmniej ten z aktualnie właczoną funkcją ( np. NET ). No, ale zaczynam przechodzić do koncerto życzeń... . So far so good !

Może śmieszne, ale planuję zadzwonić do Servisu i spytać się czy jest możliwa wymiana pokrętła głosu na tę podświetlaną wersję, którą ma model 609. Może Blackninja by coś podpowiedział ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krystiano8

New member
Wątpię żeby to było możliwe:) to już nie byłby produkt 509...chyba, że ktoś ma znajomości w serwisie:) Podświetlane pokrętło mają modele od 609 w górę. Dla mnie, osobiście, nic nie musi być podświetlane z wyjątkiem typowych informacji na wyświetlaczu: źródło, rodzaj dźwięku itp. Ważne jest to co widzę na TV i słyszę:)
A może wstaw ogłoszenie "kto chce się zamienić na gałki do Onkyo xx9"
 

ernet

Active member
Bez reklam
A może wstaw ogłoszenie "kto chce się zamienić na gałki do Onkyo xx9"

:D:D:D , a jednak przed chwilą napisałem maila do servisu Onkyo w Angli. Zobaczymy.... . Jest kolejna rzecz.. wydaje się mi,że nie ma możliwości sortowania zapisanych,jako "ulubione" internetowych stacji radiowych. Czyli, jak je dodajesz, tak masz ;) Kolejny drobiazg....
 
Do góry