Amplituner Onkyo TX-SR875 - TEST !!!

pete

New member
Swietny test. Osobiście jednak traktuję priorytetowo dźwięk stereo, na drugim miejscu multichannel. Skalery, procesory obrazu traktuję jako bonus, coś zbędnego. Amplituner ma przede wszystkim mieć dobry dźwięk. Z Twojego testu wynika, że jest znakomicie pod tym względem. BTW mam wielki sentyment właśnie do Onkyo - DR-s2.0 był moim pierwszym kinem domowym i mam kapitalne wspomnienia z nim związane. Później kupiłem Marantza, inna historia...Ale szacunek do Onkyo zawsze zostanie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
pete napisał:
Amplituner ma przede wszystkim mieć dobry dźwięk. Z Twojego testu wynika, że jest znakomicie pod tym względem.

Właśnie. Dobry dźwięk... to też jest dla mnie najważniejsze.

Napiszą zaraz - kup sobie wzmacniacz stereo bo żaden amplituner nie dorasta do pięt "czystym" wzmakom. Ale jak na takim posłuchac SACD to już nie dodają.

I dlatego zamówiłem 805 :D
Za różnicę między 805 i 875 sprawię sobie coś extra :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
... ... Napiszą zaraz - kup sobie wzmacniacz stereo bo żaden amplituner nie dorasta do pięt "czystym" wzmakom.... ... ...


To opinia obiegowa, kiedyś 5-7 lat temu być moze nawet tak było.

Co za różnica, technologicznie, w jakości czy wzmak ma 2 końcówki mocy czy 7

Wszystko zalezy od tego jaka jest każda z tych koncówek

5-7 lat temu, gdy wszystko było droższe, wstawienie 5 końcówek, pięciu przedwzmacniaczy i pięciu korektorów odpowiedniej jakosci było strasznie drogie.

Dzisiaj, gdy najdrozsza jest obudowa i transformator te problemy nie istnieja, a powoli i zanikaja urządzenia stereo, za wyjatkiem tych najdroższych, gdzie 2 tory kosztują w sumie 25000 i zrobienie 7 mio kanałowego nie znajdzie nabywcy


W klasie onkyo 8, 6, 7, 5 itd nie ma takiego problemu
 

wlodek1001

New member
trzy grosze w sprawie instrukcji obsługi PL
nie wyobrażam sobie sprzętu za prawie 5000 zł bez instrukcji w j.polskim. Tylko od nas kupujących będzie zależało czy dystrybutrzy o to zadbaja.Istnieją co prawda stosowne przepisy , ale jak to u nas bywa nie za bardzo przestrzegane.Instrukcja w j.polskim to nieprzywilej czy gratis to OBOWIĄZEK!!!
Planuję zakup 875 ale bez bez instrukcji na pewno nie kupię, poczekam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
wlodek1001 napisał:
trzy grosze w sprawie instrukcji obsługi PL
nie wyobrażam sobie sprzętu za prawie 5000 zł bez instrukcji w j.polskim.

Pax Vobiscum !!!
Instrukcja do tego 875 jest jak sie okazuje jest jak najbardziej po polsku (towar pochodzi od polskiego dystrybutora) tylko ja - osiołek - nie zabrałem jej z wypożyczającej mi go firmy :(
 

wlodek1001

New member
mam u siebie juz 875,połączenia i pierwsze próby za sobą.Instukcja po polsku jak najbardziej sie przydała do konfiguracji. Dźwięk w stereo bardzo dobry ale niepowalający,obraz ze skalera super.Wypróbowałem kilka filmów w divxie przekonwertowanych do formatu dvd, widac polepszenie jakości choc podstawą obrazu jest materiał wyjściowy im lepszy divix tym lepszy efekt końcowy.
Co do multi chanel to prównując do posiadanej wcześniej Yamahy 1200 dżwięk jest zdecydownie lepszy w brzmieniu i bardziej pozycyjny, choc efekty nie tak spektakularne .Yamaha też kiedys kosztowała prawie 4500 zł,tyle dałem teraz za to Onkyo.Dalsze uwagi i spostrzeżenia niebawem.Pozdrawiam
 

masterlech

New member
Witam!
Mam takie pytanie czy Onkyo 875 lub 905 dało by rade połączyć z JBL Northridge E Movie 3(w zestawie z E100), aby osiągnąć dobry efekt. Słyszałem różne opinie na temat połączeń onkyo-jbl i nie moge sie zdecydować. Jeśli nie, to lepszy był by do tego zestawu kolumn najnowszy Pioneer czy Harman? Pytam ponieważ mam zamiar kupić jeszcze najnowszą plazme Pioneera 110FD i najlepiej jak był by to pioneer, bo wiadomo wszystkie rzeczy jednego producenta najlepiej ze sobą współpracują Proszę o pomoc w wyborze.:eek:k:
 

wlodek1001

New member
masterlech napisał:
Witam!
Mam takie pytanie czy Onkyo 875 lub 905 dało by rade połączyć z JBL Northridge E Movie 3(w zestawie z E100), aby osiągnąć dobry efekt. Słyszałem różne opinie na temat połączeń onkyo-jbl i nie moge sie zdecydować. Jeśli nie, to lepszy był by do tego zestawu kolumn najnowszy Pioneer czy Harman? Pytam ponieważ mam zamiar kupić jeszcze najnowszą plazme Pioneera 110FD i najlepiej jak był by to pioneer, bo wiadomo wszystkie rzeczy jednego producenta najlepiej ze sobą współpracują Proszę o pomoc w wyborze.:eek:k:

Nie odpowiem na to pytanie, nie wiem:???:
 

pmcomp

New member
Niestety nie przetestowałeś nowych formatów DTS HD w wersja HRA i MA) oraz Dolby TrueHD.
A szkoda bo to jest najważniejsza i najciekawsza cecha tego klamora.

Pozdro
 

szmyrek

New member
onkyo 875 podziękowanie

chciałbym na forum podziękować koledze Fatmanowi_1 za pomoc w podłączeniu :eek:k: ampa 875 oraz za to że zaprosił mnie do siebie i umożliwił odsłuch w swoim domu na kef-ach iq7. Ryszard jeszcze raz dzięki i zapraszam na leśniczówke.
pozdrawiam szmyrek
 

wlodek1001

New member
jestem bardzo mile zaskoczony stereo w 875, nie ma porównania/na plus/z moim poprzednikiem czyli Yamaha 1200,dźwięk stereo z SACD bardzo pozycyjny,z pure audio miodny,tylko kłopot z ustaweniami manualnymi,wszystko trzeba z pilota lub panelu
 

wlodek1001

New member
wlodek1001 napisał:
jestem bardzo mile zaskoczony stereo w 875, nie ma porównania/na plus/z moim poprzednikiem czyli Yamaha 1200,dźwięk stereo z SACD bardzo pozycyjny,z pure audio miodny,tylko kłopot z ustaweniami manualnymi,wszystko trzeba z pilota lub panelu
czy ktoś ma jeszcze Onkyo875 aby podzielić się uwagami ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
pmcomp napisał:
Niestety nie przetestowałeś nowych formatów DTS HD w wersja HRA i MA) oraz Dolby TrueHD.
A szkoda bo to jest najważniejsza i najciekawsza cecha tego klamora.

Pozdro

Niestety nie mam żródła żeby to przetestować ani płyty odpowiedniej z takimi ścieżkami. Sorka :(

@Szmyrek - dzięki za pozdro. Strasznie jeźdżę do końca miesiąca - Zakopiec i Kraków.
 

wlodek1001

New member
wątek chyba zanika, czy naprawdę nikt nie ma jeszcze tego Onkyo 875 czy to zwykłe lenistwo/Nie mam co prawda za dużeoczasu rozpisywac się nad urokami teosprzętu , ale im bardziej w las tym więcej grzybów:) ,sprzęt wart swojej ceny, na razie jestem napoczątku rozgryzanie menu i wszystkich możliwych ustawień,pozdrawiam
 

szmyrek

New member
onkyo 875

właśnie zakończyłem wygrzewanie kolumn grały przez cały czas przez tydzień i dźwięk w stereo jak na amp. miodzio.nad wizją pracuję. w kinie jak się spisuje sprawdzę w przyszłym tygodniu jak przyjdzie źródło . na początek philips 9000 bo czekam na premierę dvd 505 .
pozdrawiam wszystkich szmyrek:grin:
 

wlodek1001

New member
szmyrek napisał:
właśnie zakończyłem wygrzewanie kolumn grały przez cały czas przez tydzień i dźwięk w stereo jak na amp. miodzio.nad wizją pracuję. w kinie jak się spisuje sprawdzę w przyszłym tygodniu jak przyjdzie źródło . na początek philips 9000 bo czekam na premierę dvd 505 .
pozdrawiam wszystkich szmyrek:grin:
potwierdzam,dźwięk w stereo super zarówno SACD/Stereo/, CD i kasety
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Niestety Panowie.... 505-tki nie będzie z tego co mi wiadomo. Z badań marketingowych Onkyo wnika, że 504 jest juz tak wypasionym i dobrze odbieranym na rynku odtwarzaczem, że nie planują na razie nowego DVD. Pozostaje kupić 504 albo najnowszy wchodzący w listopadzie HD-DVD 805.

Pozdrawiam,
 

dest

New member
witam kolega wlasnie kupil tx-sr875 i zestaw kolumn ikon i mamy problem podlaczylismy narazie 2 kolumny przednie i subwoofer i subwoofer nie chche dzialac. pozniej podlaczylismy jeszcze glosnik centralny ktory dziala
ale jak sie patrzy na te okienka gdzie sa wypisane glosniki widac tylko napisy przy przednim prawym i lewym, centralnego i sub tam nie widac. jak sie klika na pilocie guzik do testowania kolumn to idzie glos z lewej kolumny pozniej centralnej pozniej prawej ale z subwoofera zadnego odzewu nie ma. co moze byc przyczyna? i czy to moze byc jakas wada przy produkcji i reklamowac sprzet?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Guys,

Czytać instrukcje please. Albo podłączcie mikrofon i audysseya i dajcie mu samemu wszystko wykryć i poustawiać. Albo może odsłuchujecie CD stereo w trybie stereo? Włączcie tryb THX 5.1 przy materiale stereo. Albo jakikolwiek inny tryb przestrzenny.
Sprawdźcie ustawienia suba w menu amplitunera.

Pozdr,
 
Do góry