Denon 2600 vs Onkyo 696 pod kątem DAC

P1otr

New member
No właśnie. Spora różnica na korzyść Onkyo 384kHz/32 Bit do 192kHz/32 Bit u Denona.
Może mnie ktoś fachowo wytłumaczyć czym to skutkuje i na co rzutuje.
 

P1otr

New member
jakością dzwięku to skutkuje, Onkyo dwie klasy lepsze od tego Denonka

W zasadzie to wiem do czego jest DAC, ale czy różnica klas jest rzeczywiście aż tak słyszalna? To głównie mam na myśli... We wszelakich testach nikt nie wspomina o różnicy klas jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jedni chwalą 696 za dynamikę, inni wolą Denona za to że ciepły i zrównoważony. Nikt nie pisze że brzmi gorzej... Jak to w końcu jest?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak to że musisz posłuchać i sam zdecydować :) co dla CIEBIE jest lepsze dźwięk to kwestia preferencji. A tak szczerze to nie kupował bym tak niskich modeli amplitunerów kończy się to tak że po roku kupujesz wyższy model...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Musiałbyś sam posłuchać i porównać żeby się przekonać który ampli zagra dla ciebie lepiej, niemniej Onkyo 696 ma dużo wyższe "notowania" , parametry lepsze, zresztą opinie posiadaczy tez są bardzo pozytywne. A Denon wg mnie gra dopiero od serii zaczynających się od 3xxx
 

P1otr

New member
Miałem parę niższych Denonów (ostatnio AVR-1912), ale nigdy Onkyo. Nawet kiedyś jakiegoś NADa miałem. Zielony zupełnie nie jestem. :) Teraz czas na drobne zmiany (sprzedałem wszystkie graty), ale bez finansowych szaleństw. Kupione już mam ... takie sobie (z premedytacją- wiedziały że pod kino i widziały gały co brały) Jamo HCS S-809 oraz porządny sub SVS PB-1000. Do tego potrzebuję w miarę przyzwoitego amplitunera, który wyciśnie z tych takich sobie kolumienek co się da. ;) Na placu boju mam 696 i 2600. Y685 pod uwagę nie brałem.
 

zbk2007

New member
Ja miałem Onkyo 609 i już nigdy więcej nic nie kupie z tej firmy dopóki nie przyłożą się do jakości płyty HDMI.Stare jak mój ale i dużo młodsze modele po kilku latach użytkowania padają.Koszt naprawy 1200 zł i nie daje gwarancji na dalszą bezawaryjną pracę-przykład opisywany na tym forum.
 

wysio

Member
Bez reklam
Jednak nie jest to nagminne i nie powinno mieć wpływu na decyzję zakupu - biorąc pod uwagę najważniejsze, czyli właściwości dźwiękowe. Poza tym spotkałem się z opinią, że przy jakimkolwiek grzebaniu w połączeniach HDMI, najbezpieczniej jest wyłączać amplituner.
 

P1otr

New member
Jednak nie jest to nagminne i nie powinno mieć wpływu na decyzję zakupu - biorąc pod uwagę najważniejsze, czyli właściwości dźwiękowe. Poza tym spotkałem się z opinią, że przy jakimkolwiek grzebaniu w połączeniach HDMI, najbezpieczniej jest wyłączać amplituner.

Słyszałem że jakościowo się w Onkyo poprawiło. A że amplituner za dajmy na to 5 lat padnie? To chyba nie problem, bo za 5 lat i tak będzie warty 400 złotych, więc jak ktoś będzie miał sentyment do modelu to kupi używkę w cenie pewnie niższej od naprawy swojego. Czekam, czytam, analizuję i nadal nie wiem :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oba DAC'i wymienionych amplitunerów są zrobione na kościach japońskiego AKM ,według podanej specyfikacji są w stanie obsłużyć sygnał 32 bity/768khz powiem szczerze jest to wartość bardzo rzadko spotykana .Nie spotkałem się np z plikami (nawet hi-res) o takich parametrach
Jednak sama kość(choćby i najlepsza) to tylko część DAC'a ,bowiem cały przetwornik cyfrowo-analogowy składa się jeszcze z innych elementów
 

P1otr

New member
Oba DAC'i wymienionych amplitunerów są zrobione na kościach japońskiego AKM ,według podanej specyfikacji są w stanie obsłużyć sygnał 32 bity/768khz powiem szczerze jest to wartość bardzo rzadko spotykana .Nie spotkałem się np z plikami (nawet hi-res) o takich parametrach
Jednak sama kość(choćby i najlepsza) to tylko część DAC'a ,bowiem cały przetwornik cyfrowo-analogowy składa się jeszcze z innych elementów

No właśnie tu mam niejasność, bo dane mówią:
Onkyo-384kHz/32 Bit
Denon-192kHz/32 Bit
 

P1otr

New member
Ale z czym niejasność ? .W przypadku Onkyo częstotliwość próbkowania jest jest dwukrotnie większa

Jeden ma DAC 384kHz/32 Bit, a drugi 192kHz/32 Bit.
Są w stanie "obsłużyć sygnał 32 bity/768khz przy czym w Onkyo częstotliwość próbkowania jest dwukrotnie wyższa".
No i czego ja debil chcę? :cry::-?:? :shock:
P.S. Wiem, wiem że 2x192 to 384, tylko napisz to proszę językiem zrozumiałym dla normalnych ludzi. Jak to się przekłada na jakość dźwięku, czym skutkuje, czy jest zauważalne, bo wypowiedź że OBA obsługują do 768kHz to już mnie zupełnie w głowie namieszała. ;)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
P.S. Wiem, wiem że 2x192 to 384, tylko napisz to proszę językiem zrozumiałym dla normalnych ludzi. Jak to się przekłada na jakość dźwięku, czym skutkuje, czy jest zauważalne, bo wypowiedź że OBA obsługują do 768kHz to już mnie zupełnie w głowie namieszała. ;)

Oba te parametry określają dźwięk cyfrowy
Pierwszy parametr wyrażany w bitach nazywany jest rozdzielczością lub głębią bitową i określa dynamikę - im dłuższe jest słowo bitowe tym większa jest dynamika .Przy 32 bitach teoretycznie wynosi ona 196db dla przykładu dla płyty Cd będzie to 96db
Drugi parametr jest to częstotliwość próbkowania .Główna różnica pomiędzy sygnałem analogowym (np z gramofonu ,magnetofonu ) i sygnałem cyfrowym (np ,odtwarzacz CD ,pliki ) jest taka - że sygnał cyfrowy nie jest ciągły ,jest pobierany w odstępach czasu ,np dla CD wynosi 44,1 khz co oznacza że w ciągu 1 sekundy jest pobierany 44100 razy .Im częstotliwość próbkowania jest większa tym sygnał jest dokładniejszy ,dla przykładu dla SACD wynosi 2,822 Mhz - czyli jest 64x większy niż w przypadku CD ,taki sygnał bardziej przypomina sygnał analogowy - jest po prostu bardziej naturalny
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
No tak czyli wolisz wierzyć w cyferki jak na aparacie w telefonie. napiszą ci że ma 64 mega pixele to też utwierdzi cię w przekonaniu że dany tel robi lepsze zdjęcia.

Jeden wielki bełkot bo ile to dobrej klasy DAC'ów 192kHz skopię dupę 384kHz z miejsca i żadne kHz dodatkowe nie pomogą.
 

P1otr

New member
No tak czyli wolisz wierzyć w cyferki jak na aparacie w telefonie. napiszą ci że ma 64 mega pixele to też utwierdzi cię w przekonaniu że dany tel robi lepsze zdjęcia.

Jeden wielki bełkot bo ile to dobrej klasy DAC'ów 192kHz skopię dupę 384kHz z miejsca i żadne kHz dodatkowe nie pomogą.

No i właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi. NIE trzymam się kHz, a jedynie próbuję dociec czy onanizm kHerzowy ma sens i czy dajmy na to takie Onkyo, które chwali się dwa razy większym próbkowaniem zagra słyszalnie sporo lepiej właśnie z tego względu. OK. Mam jasność. ;)
:bober:
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Albo jeszcze inaczej
696 podaje
High-grade AKM (AK4458) 384 kHz/32-bit multichannel
D/A conversion

RZ840 podaje
AKM (AK4458) 384 kHz/32-bit multichannel D/A conversion

A RZ gra ZDECYDOWANIE i to DUŻO lepiej, czyli nie samym numerkiem kości sprzęt gra.
 
Do góry