2014 amplituner z 2 wyjciami HDMI Pioner 924, Onkyo nr636

Maras2012

New member
Oswieżę swój stary temat, w nowym wątku (nowy rok modelowy)

"2013-2014 jaki amplituner z 2 wyjściami HDMI - nie onkyo TX-nr626"


odczekałem na zmianę pokoleniową w sprzęcie. każdy producent ma już w ofercie ampli KD z pełną obsługa 4K60p (przyszłościowo, w końcu nie zmieniam sprzetu co 2 lata) wiec wracam do dylematu jaki dobry/bardzo dobry/przyzwoity amplituner z 2 wyjściami HDMI w cenie w okolicy 2 tys pln.



warunki użytkowania

Pokój ok 22m2
głównie filmy z projektora 720/1080p DTS
Telewizja z cyfrowyego polsatu PFR HD7000
muzyka głownie: z NASa/radio internetowe/pliki Flac
kolumny: zestaw 5.0 TAGA HARMONY TAV-606v3


moje typy:
mimo zrażenia do marki Onkyo (patrz poprzedni temat) w kręgu zainteresowań 3 modele (każdy ma 2 wyjścia HDMI, HDMI z przodu, Bluetooth, WiFi, netowe radio,):


1. Onkyo TX-nr636 ok 2100 pln (obecnie w promocji z 2 głośnikami do atmos od EIC)
2. Pioneer vsx924 ok. 1900 pln (nagroda EISA 2014)
3. Denon avr X2100 ok. 2150 pln


zdaje sobie sprawę że odstają brzmiowo (stereo) do wyżej klasy maratza, czy denona np x4000 ale półka cenowa też jest inna.


ktoś ma jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne z tymi 3 wymienionymi, albo ma inne swoje typy i chce napisać parę zdań to zapraszam.


niestety póki co mało testów tego sprzętu. pionieery z poprzednich lat "oprogramowanie działało jak chciało", onkyo temat hdmi znany - w końcu odpalili akcję serwisową modeli z poprzednich lat.
 

Henry

Active member
Bez reklam
w budżecie ok. 2tyś masz Denona X3000 i Marantza SR5008, są to co prawda modele trochę starsze, ale za to klasę wyżej od tych, które podałeś
 

damaioshin

New member
Przeciez marantz ani denon nie ma 2 wyjść hdmi.
Sam mam podobny zgryz i czekam na sr6008 do kupienia w rozsądnej cenie, tylko znowu nie potrzebuje az tak wysokiego modelu amplitunera...
 

Maras2012

New member
w budżecie ok. 2tyś masz Denona X3000 i Marantza SR5008, są to co prawda modele trochę starsze, ale za to klasę wyżej od tych, które podałeś


tak jak już napisano żaden z nich nie 2 wyjść HDMI co dla mnie jest prioryteterm (wyjście jednocześnie na TV i projektor bez przepinnania kabli, a w dodatkowe splitery nie chce się bawić)

tak jak też zauważyłeś sa to sprzęty starsze a wiec też nie wspierają HDMI 2.0 czyli pełnego 4K60p. poza tym nie zmieniam takiego sprzętu co rok/dwa wiec szukam najbardziej przyszłościwoego, dlatego interesują mnie tegoroczne modele najlepiej w budżecie który podałem a w tym łapią se 3 które wymieniłem. z tych 3 tylko nr636 ma zapowiedzianą aktualizację do dolby atmos wiec jest to jakiś "+" dla onkyo w moich rozważaniach
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli jest wyjście sygnału video, to wtedy załatwia to sprawę projektora....

btw. zależy, co kto ma na myśli mówiąc rozwojowe ;)
Dla mnie kwestią rozwojową jest możliwość "wyciśnięcia" lepszego dźwięku w KD i Stereo czyli np. rozbudowa zestawu o wzmacniacz, a nie wifi, BT czy Atmos ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Wyjście sygnału video przy uruchomieniu zone 2 a potrzebne jest symultaniczne

Nie chodzi tu o Atmos bo jego następca też go nie ma :-D a stereo umówmy się tu go nie ma

Hdmi 2,0 jest istotną zmianą w sensie rozwojowym
 
Ostatnia edycja:

Maras2012

New member
Tylko że znów. yamaha 775 to jest stary model bez HDMI 2.0. Tegoroczny model to 777 a to już koszt około 3100 i nijak sie ma do kwoty około 2 tys pln.

a RX-840 to już podchodzimy bliżej 4 tys pln!!!
 

hans2

Banned
zaden z producentów w tym roku nie oferuje hdmi 2.0 z hdcp 2.2
a tylko to jest przyszlosciowe.
bo po co obsluga rozdzielczosci 4k jak zaden player 4k nie zadziala bez hdcp 2.2.
 

werf

Active member
Bez reklam
Onkyo oferuje

Jakiś czas temu natknąłem się na info iż Yamaha może to załatwi programowo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
onkyo ma hdcp 2.2 ale za to ma niepelne hdmi 2.0 (nie obsluguje pelnej predkosci czyli ok 18Gbps).
oznacza to ze z powodu niepelnej predkosci nie obsluguje niektorych funkcji (gamuty, glebia kolorow, 4k60p).

NIKT w tym roku nie ma "pelnego pakietu" hdmi 2.0 + hdcp 2.2
ktory zapewnialby poprawna obsluge wszystkiego co bedzie mial bd 4k.

atmos w tym roku tez jest troche ograniczony, byc moze przybliza go do wersji kinowej w nastepnych latach.
 

Maras2012

New member
zaden z producentów w tym roku nie oferuje hdmi 2.0 z hdcp 2.2
a tylko to jest przyszlosciowe.
bo po co obsluga rozdzielczosci 4k jak zaden player 4k nie zadziala bez hdcp 2.2.


A skąd masz takie informacje?

We wszystkich materiałach widzę że ONKYO tx-nr636 i inne tegoroczne modele tego producenta mają HDMI 2.0, HDCP 2.2, czy obsługę formatu 21:9 no i obsługę 4K 60p.

o ile 4K uciągnie nawet standard 1.4 ale tylko do 30p bo więcej nie wydoła to już 4K 60p potrzebuje przepustowości na pozimie 17,04 Gbit/s a ONKYO obsługuje 4K 60p wiec czemu nie miała by wyciągać maxa przepustowości czyli około 18 Gbit/s

Możesz podać źródlo swojej widzy?

a co do ATMOS to nie sądze żeby jego pełna wersja kinowa trafiła pod strzechy domowe. Nie sądzę aby ktoś instalował w domu 64 głośniki i czym je napędzi. Dlatego w domowych warunkach na wzmacniaczach 7.2/9.2/11.2 tak czy inaczej będzie to namiastka prawdziwego ATMOS ale jednak dająca coś wiecej niż zwykłe 5.1/7.1

co do BD BluRay 4k - to tu i tak bardziej problem jest walka o zwiększenie pojemości płyty która pomieści materiał 4K - dlatego póki co jego głównym źródłem dystrybucji będzie internet
 
Ostatnia edycja:
Do góry