zmiana ampli z ONKYO tx-sr578 na DENON avr-x4000

tomjab

New member
witam
chciałbym coś zmienić w swoim zestawie, dodać dynamiki do stereo i KD. nie byłoby tematu gdyby tx-sr578 miał pre-out. pytanie moje jest takie: czy DENON x4000 to dobre połączenie z QQ5000 + REL T5? A może mnie poniosło?
 

tomjab

New member
kolumny mi pasują. zresztą nie mogę mieć większych i z tylnym BR. kiedyś zafunduję sobie jakieś stereo w innym pomieszczeniu (za kilka lat jak dzieci się wyprowadzą :)). Dlatego chcę na teraz poprawić ten zestaw i chyba przez zmianę ampli osiągnę najlepszy rezultat?!?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno X4000 będzie lepszy od Twojego Onkyo. W aktualnych cenach X4000 to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak pamiętaj, że kolumny też maja duży wpływ na brzmienie, jak nie większy.
 

tomjab

New member
Tylko pytanie czy na tak budżetowe kolumny X4000 nie będzie zbyt przerośnięty, czy może celować w coś z niższej półki. Jakieś propozycje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
X4000 to kawał porządnego ampli, jeśli jednak masz wątpliwości, to możesz ewentualnie zobaczyć X3000 czy Marantz'a 5008. Najlepiej będzie samemu się przekonać czy warto wziąć wyższy model.
Ich ceny niedługo pewnie jeszcze spadną, a już teraz są za fajną kasę.
Denon już oficjalnie zaprezentował następne modele , a Marantz pewnie niedługo pokaże nowe z 9 na końcu. Już piszą o NR1605, a na niektórych zagranicznych stronach pojawiają się wzmianki o SR5009, 6009 (póki co są to co prawda bardziej grafiki niż zdjęcia ;) )
 

werf

Active member
Bez reklam
SR 6009 ma podobno wyglądać tak
 

Attachments

  • 6009,.jpg
    6009,.jpg
    13,2 KB · Wyś: 69
  • 6009.jpg
    6009.jpg
    20,3 KB · Wyś: 107

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W SR7009 nie widze zadnych zmian, ale to dobrze.
Fajne natomiast jest umiejscowienie zaciskow na kolumny, to juz jest w obecnych modelach, czyli pelny poziom w szeregu i co za tym idzie o wiele lepszy dostep, w przeciwienstwie chociazby do sr7005.
 

tomjab

New member
pomyślę nad tymi Marantz'ami i Denonem x3000. może macie rację, że na taki budżet jak QQ5000 to x4000 za drogi, za mocny, nie wykorzystujący w pełni moich kolumn. myślę nad sensownym wyważeniem jakości i mocy ampli do QQ i wyduszenia trochę więcej w stereo.
 

sebol81

New member
Nie przesadzajmy z tym, że ten X4000 to porządny sprzęt. Jest to po prostu przyzwoity amplituner. W tej cenie (4k zł) według mnie w sam raz. W słabsze ampli bym nie inwestował.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie przesadzajmy z tym, że ten X4000 to porządny sprzęt. Jest to po prostu przyzwoity amplituner. W tej cenie (4k zł) według mnie w sam raz. W słabsze ampli bym nie inwestował.

Rozmawiałem z gościem, dla którego C63AMG czy RS4 były słabiutkie, jak mawiają: dla niektórych to już sufit, a dla innych tylko podłoga ;)
A sprawa podstawowa w tym konkretnym przypadku, to kolumny jakie ten ampli ma zasilać...
Jeśli z czasem kolega będzie chciał zmienić głośniki, to zgadzam się, że warto pójść w kierunku X4000, tym bardziej, że cena teraz sporo niższa niż 4k...
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
pomyślę nad tymi Marantz'ami i Denonem x3000. może macie rację, że na taki budżet jak QQ5000 to x4000 za drogi, za mocny, nie wykorzystujący w pełni moich kolumn. myślę nad sensownym wyważeniem jakości i mocy ampli do QQ i wyduszenia trochę więcej w stereo.
Nawet cienkie kolumny, będa lepiej grały z X4000 niż X1000.
 

tomjab

New member
Te QQ z T5 to już nie jest taki cienki zestaw. 18m2 wypełnione całe dźwiękiem równomiernie. Zobaczymy co powie żona na nową zabawkę. Ale chyba jeszcze poczekam na spadek ceny.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ja nie dyskredytuje jakości QQ5000 i T5, nie o to mi chodziło, nie podważam też tego co Ci się podoba. Chodziło mi o to, że zestaw kolumn spooro tańszy , a nawet rażąco tańszy od amplitunera będzie grał z nim lepiej niż z tańszym ampli, będzie z nim także grał głośniej pomimo iż myśleliśmy na słabszym wzmaku/ampli, że to kolumny się kończą swoimi możliwościami. Mocniejszy wzmacniacz potrafi okiełznać nawet te zniekształcenia w kolumnach.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mocna końcówka o wysokim współczynniku tłumienia, wyciska z głośników ostatnie soki i trudniej nią je przepalić.
 

tomjab

New member
Trochę cena wysoka, ale w tej cenie chyba konkurencji nie ma? Przez dłuższy czas nie wchodziłem na forum HDTV i było dobrze i kurna musiałem znów wejść i oczywiście, jak zwykle napalić się na coś nowszego i droższego. Pozdrawiam ekipę nawiedzonych audio/video maniaków (przynajmniej nie jestem sam)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Tak z ciekawości dla czego kolega kieruję swoją uwagę w denona x4000?
Nie lepiej Onkyo np-818 około 2800-3000pln, 828 za około 3300 pln lub 838 tu wydatek około 5000 pln.
Chodzi mi o to że ładnych parę lat uczepiłem się różnych amplitunerów firmy Denon i wzasadzie grały one dość podobnie,żeby poczuć siłę trzeba było dodać gazu że tak to ujmę. Przy Onkyo które posiadam to po prostu popierdułki.
Obecnie po przesiadce właśnie na Onkyo 828 jestem urzeczony wręcz jego brzmieniem oraz mocą i dynamiką przekazu przy małym ustawieniu siły głosu pomijam już możliwości dotyczące mocy w moim pokoju ale jest MOC !
Do tego wszystkie nowe rozwiązania techniczne na pokładzie.
Co do nowości Denona to zwróć uwagę na tylną ścianę w tych nowych amplitunerach gdyż ubogo w wejścia i wyjścia jest ,x2100 i x1100.
Myślę że przed zakupem koniecznie musisz posłuchać tego co ma zagościć w twoim domu na dłużej!
 
Ostatnia edycja:
Do góry