TV do 8k/3D...który?

siteman

Member
Szukam, prawie jestem zdecydowany na pasywne 3D od LG(czekam do sierpnia na nano 55LW980s), ale może polecicie coś innego?
TV gra u mnie praktycznie non-stop, więc preferuję LCD z uwagi na zużycie prądu (po moich skromnych obliczenia wyszło mi, ze obecnie za samą plazmę płacę miesięcznie min 60 zł)

moje warunki (w/g schematu z innego postu) :
odległość od ekranu: 3-3,5
jak słońce świeci w pokoju: okna na wschód, więc intensywnie
Jak duży jest pokój:25m
jaki masz obecnie telewizor:leciwy Philips42PF5331
jakie programy najczęściej oglądasz:sport, piłka nożna , F1, moto GP, wszytko co pędzi :) i filmy akcji :), przygodowe, nie lubię horrorów (ciemnych scen:)...)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem:non-stop, jak nie ja, to dzieci lub żona
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przeważnie mam zapalone za sobą oświetlenie LED, męczy mnie oglądanie w zupełnej ciemności.
wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, zimny ale moja "lepsza połowa" zdecydowanie barwy ciepłe.
matryca błyszcząca czy matowa:raczej błyszcząca, tzw. tafla coś w stylu Sony Monolith, matowej nie przekreślam.
preferowana wielkość telewizora: od 46"
preferowana marka:philips.....i wszystkie inne, ale bardzo podoba mi się Ambilight.
czego nie lubisz w telewizorach:zbyt szerokiej ramki i tandetnych plastików
jakie urządzenia będą podłączone:pS3,XBOX,Odtwarzać sieciowy UPC lub C+ (jeszcze nie zdecydowałem) amplituner HDMI
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:50/50 u nas TV to prawdziwe serce domu i centrum multimedialne
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:również po bokach
czy ważne jest wifi:nie przesądza o niczym
czy będziesz korzystać z widgetów:w telefonie nie korzystam, to może w TV zacznę :) nie przesądza niczym
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: bez znaczenia
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: bez znaczenia
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:bez znaczenia
ma mieć 3D:absolutnie!!!podstawowy warunek
z innych rzeczy które są ważne, to tuner DVB-S (choć to tylko element, który może przeważyć za), TV będzie wisiał na ścianie, cena max do 8k (gdybym miał więcej, kupiłbym bez wahania 55HX820/920) a i tak już powiedziałem małżonce, ze nie będzie droższy, jak5 tys:)
chyba tyle
 
Ostatnia edycja:

kubotek

New member
Przejmujesz sie poborem pradu kupujac tv za 8 tys? Osobiscie polecam Ci plazmePanasonica VT30. Posiadam wlasnie ten model i jestem zachwycony. Zalezy Ci na 3D wiec zapewniam, ze bedziesz zadowolony:)
 

siteman

Member
ma to kolego znaczenie.TV gra minimum 10 godzin dziennie a w weekendy praktycznie cały czas.
Teraz mam mieszkanie, gdzie wszytko jest na prąd, ogrzewanie, kuchnia, etc...rachunki w zimę po 800 zł:)....zmieniam mieszkanie, zmieniam nawyki, idę w oszczędność a LED jest już na tyle dobry, że nie można przejść obok niego obojętnie. Skoro mogę mieć dobry TV i płacić za jego eksploatację nie 100 a 30 zł miesięcznie, to czemu nie mam z tego skorzystać?
Panas rzeczywiście gra elegancko, ale to nie jest to, czego szukam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele LG nie mają full hd w 3d. Jeśli zależy Ci na jakości 3D to raczej
55WL 768, 55D8000, 50 VT30
 

siteman

Member
redlum napisał:
jeśli 55LW570S kosztuje ponad 7K - to ty za 8k chcesz mieć 55LW980s???
kolego poczekamy, zobaczymy. Póki co LW570 ma spory inputlag, dlatego odwiodło to mnie, od jego zakupu. Za nieco ponad 1800 Euro znalazłem 55LW650S, niewiele jest testów a już zupełnie nie znalazłem nic na temat współpracy z konsolą
kiki napisał:
Modele LG nie mają full hd w 3d. Jeśli zależy Ci na jakości 3D to raczej
55WL 768, 55D8000, 50 VT30
Ale i tak bardzo podobają mi się pasywne okularki 3D, nie męczą wzroku.Nie wiem jak u innych, ale jak oglądałem Gran-Derbi Europy, to po seansie naprawdę miałem kiepskie samopoczucie.
55D800 super,ale znacznie wyjeżdża poza przewidywany budżet, podobnie Toshiba ( ale przyjżę się jej bliżej).
 

redlum

New member
Bez reklam
kolego poczekamy, zobaczymy. Póki co LW570 ma spory inputlag, dlatego odwiodło to mnie, od jego zakupu. Za nieco ponad 1800 Euro znalazłem 55LW650S, niewiele jest testów a już zupełnie nie znalazłem nic na temat współpracy z konsolą

LW650S - to odpowiednik w USA LW6500 - test masz tutaj:
LG Cinema 3D LW6500 review - FlatpanelsHD

chyba LG uważa polaków na ludzi - co się rzucają na każdą nowinkę nie sprawdzając parametrów - temu u nas nie ma tego modelu - a cena 570S jest mocno przesadzona

temu zrezygnowałem z LG i zamówiłem P55VT30
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie 3D to gadżet a nie system. Zmiata prawdziwa technologii to przejście z SD na HD. To mogę oglądać godzinami i się zachwycać nie chcąc wracać już do poprzedniego sygnału. 3D wolę popatrzeć 5 min raz na miesiąc i mi wystarczy. A lepiej iść do Imaxu i tam spędzić miło czas.
Na świecie też sprawdzili już że 3 D to gadżet za który dodatkowo nawet nie da się wziąć więcej kasy.
Tak jak np telegazeta w telewizorze.
 

redlum

New member
Bez reklam
Jeśli 3D to gadżet - to po co upierać się przy 1080p? Faceci gadżetami lubią się chwalić, a łatwiej jest się pochwalić 3D w wykonaniu LG: grupka znajomych przy piwku i oglądamy mecz.
 

don111

Banned
zmieniam mieszkanie, zmieniam nawyki, idę w oszczędność a LED jest już na tyle dobry, że nie można przejść obok niego obojętnie. Skoro mogę mieć dobry TV i płacić za jego eksploatację nie 100 a 30 zł miesięcznie, to czemu nie mam z tego skorzystać?
Panas rzeczywiście gra elegancko, ale to nie jest to, czego szukam.
w ten sposób na niczym nie oszczędzasz, dowolny LED w cenie plazmy = praktycznie zawsze gorszy obraz
na LCD musisz wydać 30-100% więcej $ żeby mieć podobną jakość, zobacz np testy topowych Samsungów LED, LG, Sharpów, Sony, potem zobacz ich ceny i jak one wypadają w porównaniu do najlepszych plazm
z tymi rachunkami mimo wszystko i tak przesadziłeś, nawet jakby tv chodził po 10h dziennie to licząc średnio ze 250W przy takim rozmiarze (50-55 cali) z plazmy to wychodzi ok 42zł na miesiąc
 

yahu72

New member
Witam
Kolego Siteman ( jeżeli tak mogę pisać) ty po porostu poszukujesz bożka , złotego cielca pod postacią telewizora. Weź wyjdź na zewnątrz to dopiero 3D
Daj dzieciom trochę powietrza ( w mieście świeżego smogu)
Może jakiś psycholog?

Bez urazy ;)

Pozdrawiam
 

siteman

Member
nie wiem kolego, jak liczysz, ale w MM w Gdańsku można poprosić, aby podłączyli Ci TV pod gadżet, który na bieżąco pokazuje zużycie prądu.
Chętnie podłączają LCD (mają to chyba sponsorowane przez Samsunga) a ja mam znajomego, który podłączył mi to pod Panasa P50VT30E i pobór mocy spokojne przekraczał 500W !!!! czyli przynajmniej 5kW/dziennie razy 0,3105 razy opłata abonamentowa stała i ruchoma i masz przynajmniej 100 zł miesięcznie.
Taki sam LCD bierze 100W-120W a już są na tyle dobre, że jak napisałem nie można przejść koło nich obojętnie
Witam
Kolego Siteman ( jeżeli tak mogę pisać) ty po porostu poszukujesz bożka , złotego cielca pod postacią telewizora. Weź wyjdź na zewnątrz to dopiero 3D
Daj dzieciom trochę powietrza ( w mieście świeżego smogu)
Może jakiś psycholog?

Bez urazy :wink:

Pozdrawiam
jest to kolego wyjście, troszkę przesadziłem, wszak latem zawsze więcej czasu na dworze, niż w domu.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
a ja mam znajomego, który podłączył mi to pod Panasa P50VT30E i pobór mocy spokojne przekraczał 500W !!!!

A ja nie pamiętam żeby jakikolwiek TV brał więcej niż na tabliczce znamionowej. A w tym modelu magiczna liczba to 410W.

A nawet jeśli przyjmiemy te 500W przy 10g dziennie oglądania to i tak wychodzi koło 85zł :) <- widzisz Prokop przydaje sie :)
 

yahu72

New member
nie wiem kolego, jak liczysz, ale w MM w Gdańsku można poprosić, aby podłączyli Ci TV pod gadżet, który na bieżąco pokazuje zużycie prądu.
Chętnie podłączają LCD (mają to chyba sponsorowane przez Samsunga) a ja mam znajomego, który podłączył mi to pod Panasa P50VT30E i pobór mocy spokojne przekraczał 500W !!!! czyli przynajmniej 5kW/dziennie razy 0,3105 razy opłata abonamentowa stała i ruchoma i masz przynajmniej 100 zł miesięcznie.
Taki sam LCD bierze 100W-120W a już są na tyle dobre, że jak napisałem nie można przejść koło nich obojętnie

Kup Sobie 50VT30 a reszte pieniędzy przeznacz na rachunki za prąd
 

siteman

Member
A ja nie pamiętam żeby jakikolwiek TV brał więcej niż na tabliczce znamionowej. A w tym modelu magiczna liczba to 410W.

A nawet jeśli przyjmiemy te 500W przy 10g dziennie oglądania to i tak wychodzi koło 85zł :) <- widzisz Prokop przydaje sie :)
podają nominalne zużycie, co nie oznacza maksymalne (pewnie opisuje to jakaś norma)...SD czy HD mieści się nawet poniżej nominalnej, ale już 3D "ssie" aż miło"
Może już jestem przewrażliwiony na punkcie zużycia energii elektrycznej, ale jak w zimę, miesiąc w miesiąc schodzi po 800 zł, to człowiek siada i zaczyna liczyć, gdzie to wszystko poszło:)
A już przy okazji obecnych plazm to mam pytanie, czy nadal wydzielają tak dużą ilość ciepła? Mój leciwy, pięcioletni Philips tak się grzeje, że go w końcu postawiłem na półce, bo na ścianie zwyczajnie "wypalił" mi duszki.
 

don111

Banned
Panasonic 50VT30


Power Consumption

Default [Normal] mode (2D) 193 watts
Default [Normal] mode (3D) 263 watts

Calibrated [Professional1] mode (2D) 183 watts
Calibrated [Professional1] mode (3D) 248 watts
Standby 1 watt
Note:
Measurements taken with full 50% grey screen.


te 500W to chyba w 3D przy max kontraście i 90% białego na ekranie... średnio tak jak pisałem <250W spokojnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zużycie energii to nie tylko kasa ale również ekologia czyli coś co zostawiacie w spadku swoim dzieciom i wnukom. A różnice wynikające nawet z wzoru przeliczenia mówią że Różnica miesięcznych opłat Plazmy 50"full hd - to 35 zł miesięcznie ( w stosunku do lcd). Co daje 420 zł rocznie a w okresie użytkowania w Polsce który liczy się na 8 lat = 3360 zł
Czyli lekko licząc pół telewizora.
 

don111

Banned
a ja bym się ekologią zupełnie nie martwił, jedynie ceną
telewizory i ich zużycie energii to mały "pikuś" przy gigantycznym zużyciu energii przez inne rzeczy, także ekologią się nie ma co martwić bo fakt jest taki że jak nie wdrożymy alternatywnych źródeł energii w najbliższej przyszłości to zostaniemy tak czy siak na lodzie, być może jeszcze za czasów naszych wnuków
 

siteman

Member
Panasonic 50VT30


Power Consumption

Default [Normal] mode (2D) 193 watts
Default [Normal] mode (3D) 263 watts

Calibrated [Professional1] mode (2D) 183 watts
Calibrated [Professional1] mode (3D) 248 watts
Standby 1 watt
Note:
Measurements taken with full 50% grey screen.


te 500W to chyba w 3D przy max kontraście i 90% białego na ekranie... średnio tak jak pisałem <250W spokojnie
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/...cifications/7307879/index.html?trackInfo=true

ja widzę, że producent podaje 410W nominale zużycie, a z tego co pamiętam, panel wyświetlał jakąś kreskówkę 3D. Co do zużycia, to nie ma co się sprzeczać LED/PLAZMA ma się 1/4
 
Ostatnia edycja:
Do góry