Żywotność lampy projektora - rzeczywista a reklamowana

Vaderus

New member
Bez reklam
Chciałbym poświęcić ten temat dzieleniu się informacjami i opiniami o rzeczywistej żywotności lamp projektorów względem deklarowanej w opisach i reklamach.

1. Czy ktoś już wymieniał lampę w swoim projektorze? Proszę podać typ projektora i lampy.
2. Jeśli tak, to z jakiego powodu?
3. Po jakiej ilości godzin świecenia?
4. Jaki był koszt takiej wymiany?
5. Ewentualne zamienniki i inne "patenty"?
6. Czy z wymianą czekamy aż lampa padnie, czy lepiej wymienić wcześniej? Jeśli tak, to czemu i po czym poznać, że to już ten moment na wymianę?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dla ożywienia tematu, wpisujcie rownież ile który projektor "ma już na liczniku" i czy w miarę wyświetlanych godzin zauważalna jest zmiana jakości.
 

xbazzz

New member
ja nabiłem już 750h na moim W600+, zakładając że to 25% zużycia lampy jakiegoś pogorszenia jakości na razie nie zauważyłem.. czytałem gdzieś ostatnio że czasami przy 75% biały kolor nabiera zielonego odcienia, było nawet pokazane na przykładzie kilku zdjęć z pingwinami :p ale jak jest dokładnie, tego nie wiem.

co do wymiany lampy też szukałem tego typu informacji żeby mieć jakieś tam rozeznanie w temacie który prędzej czy później będzie mnie dotyczył. znalazłem w necie 2 sklepy które miały w magazynie lampę do W600+, w jednym kosztowała ona 1200 zł brutto, w drugim natomiast 830 brutto i lampa była z modułem, na stronie była także informacja że jeśli mamy lampę z modułem to można ją wymienić samemu odkręcając kilka śrubek.. jeśli nie ma modułu podobno jest to bardziej skomplikowane, wymaga rękawiczek itp. ale tu też jak jest dokładnie nie mam pojęcia, tyle wyczytałem sam.

wymiana lampy w serwisie pewnie kosztuje dosyć słono, ale w moim przypadku myslę że te 850 zł za następne 3-4 tys godzin zabawy to nie tak strasznie..

pozdro
 

budasty

New member
1200h przez 4.5 roku na Benq W500, kilka wyłączeń projektora bez należytego schłodzenia i lampa nadal żyje, kolory, ostrość w porządku ale jasność niestety sporo niższa, zastanawiam się czy kupować lampę nową czy może przejść na plazme :( - 50" to nie 70 ale ergonomia użytkowania większa.
 

Marszałek

New member
Benq W500 (świetny swoją drogą). Aktualnie używam 2-giej lampy. Pierwsza padła po ok. 2000h. Świeciła już coraz słabiej, obraz stawał się stopniowo coraz ciemniejszy, a pewnego dnia po prostu nie odpaliła. Powinna była paść po 3000h bo cały czas używałem w trybie ECO, no ale i tak nie żałuję inwestycji w projektor, bo giercowanie w PS3 czy oglądanie Ligi Mistrzów na 92" to jest bajka.

W autoryzowanym serwisie Benq krzyknęli sobie frajerzy 1300 zł za nową lampę. Na Ceneo.pl znalazłem bez trudu za 550 zł. :p Po 2 dniach zapukał kurier.

Wymieniałem sobie sam. Wsunięcie modułu, kilka śrubek i już. Łatwizna.

W Krakowie jest też firma Video-Head która ponoć dobrze regeneruje lampy za ok. 400 zł za sztukę. To tylko opinia z zasłyszenia, bo sam jeszcze tego nie próbowałem.
 
Do góry