Zwrot tv a oryginalnego pudełko

Onckii

New member
Witam mam pytanie zamowilem przez internet telewizor panowie z firmy przyjechali i zawiesili proponując odrazu że zabiorą pudełko ja nie myśląc odrazu się zgodziłem..pytanie dotyczy odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni , czytałem że sprzedawca nie ma prawa wymagać oryginalnego pudełka w przypadku zwrotu natomiast w regulaminie na stronie mają tak

Przedsiębiorca uprzywilejowany na prawach konsumenta zobowiązany
jest do zwrotu Towaru wraz z wszystkimi elementami wyposażenia, w tym opakowania, o ile
stanowi ono istotny element Towaru

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie leży prawda pozdrawiam
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Prawda jest taka że skoro reklamujesz (czy chcesz oddać) tv w tym sklepie to niech sobie przywiozą to pudełko które Ci zabralii nie odpuszczaj. ..
 

luck76

Well-known member
pytanie dotyczy odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni , czytałem że sprzedawca nie ma prawa wymagać oryginalnego pudełka w przypadku zwrotu
Jeśli jest to zapis wynikający z obowiązującego prawa, wówczas to co piszesz poniżej odnośnie postanowień regulaminowych wg mnie nie ma znaczenia.
Najprościej jest napisać maila do sprzedawcy z prośbą o odpowiedź w tej kwestii.

natomiast w regulaminie na stronie mają tak

Przedsiębiorca uprzywilejowany na prawach konsumenta zobowiązany
jest do zwrotu Towaru wraz z wszystkimi elementami wyposażenia, w tym opakowania, o ile
stanowi ono istotny element Towaru

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie leży prawda pozdrawiam
dlatego szkoda Twojego czasu na zadawanie tego typu pytań na forum, bo nawet jeśli ją otrzymasz a sprzedawca Tobie przy zwrocie odmówi, to wejdziesz na ścieżkę wyjaśniania.
 
Do góry