Zwrot dużego tv

astw

New member
Wielu konsumentów narzeka na krajowe sklepy internetowe. Tymczasem za granicą - na rynku z ogromną konkurencją, można zwrócić tylko tv do 47 cali i tylko w nieotwartym pudełku.
Return Policy | Adorama.com
"TV Return Policy
Up to and including 47” sealed in the original manufacturer box never opened, may be returned. (...),
Larger than 47" cannot be returned.".

Ponadto okres gwarancji to często 12 miesięcy.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Duże uogólnienie. Bardzo duże. I jeszcze można wytknać, że w pewnym kraju menu w tv jest tylko po angielsku, francusku i hiszpańsku.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda.
Możesz zwracać każdy telewizor.
I masz prawo sprawdzić taki telewizor czyli wyjąć go z pudełka i podłączyć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie to jakaś paranoja to po co ktoś ma zwracać tv którego nie sprawdził i nie wie jak dany tv wyświetla obraz ... zwrot następuje wtedy jeśli ktoś nie jest zadowolony z tv, a żeby to stwierdzić to trzeba go wyjąć z pudełka - inaczej się nie da :) bzdura jakaś...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wielu konsumentów narzeka na krajowe sklepy internetowe. Tymczasem za granicą - na rynku z ogromną konkurencją, można zwrócić tylko tv do 47 cali i tylko w nieotwartym pudełku.
Return Policy | Adorama.com
"TV Return Policy
Up to and including 47” sealed in the original manufacturer box never opened, may be returned. (...),
Larger than 47" cannot be returned.".

Ponadto okres gwarancji to często 12 miesięcy.
U nas również każdy sprzedawca, producent może sobie wpisać do gwarancji co mu ślina na język przyniesie. Podobnie jak w sklepie który podlinkowałeś.
Ale jest jeszcze ustawodawstwo tego kraju i przepisy konsumenckie które musi respektować.
I tam już takich kwiatków nie będzie. Wystarczy więc, żeby klient się na nie powołał a nie na sprytnie napisaną gwarancję.
 

astw

New member
U nas również każdy sprzedawca, producent może sobie wpisać do gwarancji co mu ślina na język przyniesie. Podobnie jak w sklepie który podlinkowałeś.
Ale jest jeszcze ustawodawstwo tego kraju i przepisy konsumenckie które musi respektować.
I tam już takich kwiatków nie będzie. Wystarczy więc, żeby klient się na nie powołał a nie na sprytnie napisaną gwarancję.

Ale tam ustawodawstwo nie przewiduje 14 dniowego prawa zwrotu towaru kupionego przez konsumenta wszystko zależy od polityki handlowej sklepu.
USA, ein Paradies für deutsche Onlinehändler?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie wypowiem się jak jest w USA bo po prostu nie wiem.
Wiem tylko że w Europie jest podobnie jak u nas, bo nasza ustawa konsumencka była dostosowaniem naszego prawa do unijnego.
 

astw

New member
Ale poczytaj wypowiedź człowieka który wie jak to działa w praktyce.
On pisze zupełnie coś innego niż Ty:
https://pl-pl.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/527031077341789

Ja zacytowałem wypowiedź profesjonalnego prawnika i ta wypowiedź temu nie przeczy. Wszystko reguluje rynek, nie przepisy. Oczywiście wiele sieci jak Amazon daje konsumentom prawo zwrotu przez np. 30 dni; co więcej w wielu przypadkach konsument nie ponosi kosztów zwrotu, a towar oddaje na poczcie/kurierowi po wydrukowaniu dokumentów z systemu. Tak jest też, gdy zamawiamy z Amazona do Polski. Podobnie jest w Zalando z RFN z butami. Tu też zwrot jest bezpłatny. Szkoda, że nasze sklepy internetowe (chyba) tego nie oferują. Organizacja zwrotu dużego tv to kłopot konsumenta.
 
D

Deleted member 121090

Guest
,,
Podobnie jest w Zalando z RFN z butami. Tu też zwrot jest bezpłatny. Szkoda, że nasze sklepy internetowe (chyba) tego nie oferują.''

Nawet nie chyba ale na 100% Zalando u nas oferuje to samo co zagranicą.
Zwrot jest bezpłatny na ich koszt bez konieczności podawania jakiejkolwiek przyczyny.
 
Do góry