Znikanie obrazu na kablu HDMI 50" J6200

kaem1984

New member
Mam u siebie taki problem z TV 50" J6200. Obraz komputera z kabla HDMI na wejściach HDMI 2 i 3 znika co chwilę, że praktycznie nie da się korzystać w ten sposób z komputera. Natomiast na HDMI 1 takie znikanie obrazu pojawia się bardzo rzadko ale jednak raz na kilka dni znika. Oglądam film a tu nagle czarny obraz jakby zanik sygnału na ok 2sekundy. Czego to jest wina?
Podłączyłem laptopa też z kartą NVIDIi i to samo tylko co kilka sekund czyli jeszcze gorzej.
Porty mam opisane tak.
HDMI 1 (STB)
HDMI 2 (ARC)
HDMI 3 (MHL/DVI)
 

kaem1984

New member
Kabel nówka, 10 metrowy. A laptopa sprawdzałem na innym kablu, który działa idealnie na innym TV.

Kurde nie mam jak sprawdzić TV-PC na innym HDMI bo oba urządzenie są daleko od siebie... a inny kabel najdłuższy mam 3m.
 

miroski

Member
Miałem to samo na 10m. kablu do projektora, kilkusekundowe zaniki obrazu - czarny ekran. Nie byłem pewny gdzie problem bo sygnał puszczony bezpośrednio z blu-raya lub Dune był w porządku. Zaniki pojawiały się po przejściu przez amplituner. Ponieważ amplituner niedawno zmieniałem i mogła to być wada wyjścia hdmi w ampli wypożyczyłem od sprzedawcy nowy kabel. I sprawa jasna, na nowym kablu zero problemów. Mój kabel (pod tynkiem. niestety) okazał się słabej jakości.
P.s. Pomocny okazał się repeater/wzmacniacz sygnału hdmi. Zaniki się skończyły.
 

kaem1984

New member
Czy wystarczy mi taki wzmacniacz bez dodatkowego zasilania?
Jeśli mi to rozwiązanie pomoże to super ale za Tv będę miał dodatkowy kabel...
 

ibotto

Member
Spróbuj najpierw wyłączyć tv z kontaktu na chwilę. Może przywrócic ustawienia fabryczne? Potem dopiero baw sie z kablami.
 

kaem1984

New member
Zauważyłem, że co najmniej dwa razy zanik obrazu miał związek z wypięciem wtyczki jakiegokolwiek urządzenia z kontaktu do, którego mam tez podłączony komputer. Dziś włączyłem lampkę podłączoną do tej samej listwy co komputer - obraz znikł na chwilę... Dziwne
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Widocznie niewielka zmiana napięcia zasilającego powoduje że wzmocnienie w torze wyjściowym HDMI ulega takiemu zachwianiu że staje się krytyczne dla urządzenia odbiorczego no i mamy zanik. Wystarczy podłączyć np. przełącznik sygnału HDMI i dodatkowo zasilić go z innego urządzenia HDMI problem słabego kabla powinien ustąpić. Niestety wzmacniacze HDMI korzystające jedynie z zasilania doprowadzanego przez 1 kabel HDMI nie wyrabiają prądowo na dłuższych kablach słabej jakości i trzeba im pomóc dodatkowym prądem z innego urządzenia HDMI którego aktualnie nie oglądamy służy ono wtedy jedynie jako dodatkowe zasilanie.
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Przy słabym i długim kablu np. 10 m może być problem dlatego jeśli kupować takie coś to tylko z możliwością zwrotu po przetestowaniu. Wybrał bym raczej wersję żeński/żeński i wykorzystał dwa 5m kiepskiej jakości kable powinno wtedy dać radę.
 
Ostatnia edycja:

kaem1984

New member
Więc kupiłem wzmacniacz HDMI taki jak w linku kilka postów wyżej i wszystko wskazuje na to, że to urządzenie daje radę. Podłączenie wygląda tak PC>HDMI 10m>wzmacniacz>TV. Problem zniknął.
 
Do góry