zmiana z 50mhz na 60 mhz

elninio1990

New member
witam,mam pytanie tj w tytule. czy istnieje mozliwosc zmiany czestotliwosci odswieżania z 50 hz na 60 hz? mam telewizor panasonic vt20e. ps3 domyslnie odtwarza z taką czestotliwoscia a dekoder enki tylko na 50 hz , czy da sie to jakos pozmieniac? chciałbym tym samym poprawic nieco płynność niektórych programów na których widać nieprzyjemne dla oka rozmycia.
 
Ostatnia edycja:

artoneq

New member
Jest inna opcja, puścić obraz przez komputer (dokładnie przez tuner TV sat) a wyjście na TV najlepiej z karty graficznej. Na karcie graficznej można ustawić dowolną ilość Hz np 60/50/24/25 itd., zależy oczywiście od karty graficznej. Sprawdzałem u siebie (posiadam tuner Compro i AVERa a grafikę Nvidi GTX580 z nowymi sterami beta), wygląda to lepiej, ale nie idealnie. Ja zmieniam częstotliwość obrazu na 25Hz z włączonym ISF na max, obraz jest płynny (do ideału brakuje, ale lepiej niż 50Hz).
 

elninio1990

New member
wolałbym nie kombinować z komputerem . znalazłem inny sposób.
czy mój problem rozwiązało by kupno dekodera tego typu FERGUSON ARIVA 202E gdzie procesor wynosi 400 mhz ? czy to jedna wielka ściema z tymi hercami , i nie da sie przekroczyć tej magicznej liczby 50 hz w dekoderze?
dodam ze moj tv jest 600 hercowy.
 

don111

Banned
procesor w Arivie nie ma nic do tego
sprawdzasz tylko czy dany dekoder ma możliwość ustawienia sygnału 1080i/p przy 50 i 60hz, jeśli nie ma to oznacza to że wypuszcza do telewizora tylko sygnał 50hz
Ariva ma takie opcje, można ustawić 1080i/60hz (chyba że ma 1080p/60) i po problemie
 

esdwa

New member
Czestotliwosc ustala nadawca a nie uzytkownik krecac TV lub dekoderem. Odbionik TV powinien sam ustawic odpowiednia czestotliwosc w zaleznosci od tego co jest na wyjsciu dekodera. Nawet gdyby to bylo mozliwe to zmiana czestotliwosci ramki nie wplynie na twoje rozmycie ktore wynika z niskiej rodzielczosci materialu zrodlowego a nie czestotliwosci ramki.

Sent from my android using Tapatalk
 

ami68

New member
@esdwa no nie do końca się z Tobą zgodzę.
W moim dekoderze mogę zmieniać ustawienia na 50 lub 60 Hz i na pewno ma to znaczenie!
Niestety, na 60 Hz szybsze sceny są "przycinane" i wyglądają gorzej.
Więc nie "jarajcie się" tymi 60 Hz bo jak to jest naprawdę z tym to chyba nikt nie wie i u każdego pewnie może być inaczej. ;)
 
Ostatnia edycja:

esdwa

New member
Wlasnie o tym mowie. Zmiana czestotliwosci w dekoderze nie gwarantuje poprawy jakosci bo ogladanie materialu nadawanego w 50hz w dekoderze ustawionym na 60 i odwrotnie skutkuje czkawka.

Jesli jednak material jest w 60hz to lepiej miec dekoder i tv ktory jest w stanie przelaczyc sie na 60hz bo wtedy obraz bedzie plynny.

Sent from my android using Tapatalk
 

elninio1990

New member
dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim postem. padło stwierdzenie że dekodery ariva mają funkcje zmiany czestotliwośći. moje pytanie brzmi czy wszystkie fergusony mają taką możliwość?
 

MichOO

New member
Polecam w temacie dremboxy. Nie tną się, żadnych zawiech, dobre głowice Alps'a i świetna jakośc obrazu. Odświeżanie możesz ustawić na: 50 / 60 / Multi. Są bardzo szybkie i bardzo multimedialne.
Arive 200 miałem, dobrej jakości ale nie poczujesz różnicy na odświeżaniu wg mnie.... raczej na jakości obrazu w pozostałych kwestiach.
Pozdr
 

elninio1990

New member
dokładnie. cena za tego dreamboxa jest dla mnie nie do przyjęcia. może ktoś polecić jakiegoś dobrego fergusona? w granicach do 300 zł ? myślałem o nowym modelu Ariva 202E.
 
Do góry