Zmiana telewizora /4500 zł/

agwret

New member
Dzień dobry,

Planuje zmianę telewizora z Panasonic TX-L42ET60E na coś nowszego.
Przetestowałem kilka sztuk w marketach, ale każdy miał jakąś wadę dla mnie.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z prawego boku, ale mam zaciemniające rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Panasonic 42 cale TX-L42ET60Ee
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obsługa filmów oraz napisów przez Wifi z komputera stacjonarnego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? materiał 1080p, 2160p z USB; Blu-Ray+DVD z odtwarzacza BD; materiał 1080p przez WiFi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner Onkyo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Koncerty; filmy HD i 4K, seriale HD i 4K
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko do połączenia z komputerem stacjonarnym
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam grać
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? bez znaczenia
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak odczytu niektórych kodeków; Wolne przewijanie USB; słabe moduły wifi;
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzeba
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-5000 zł
22. Jak często wymieniasz TV? Bardzo rzadko. Raz na 8 lat

W marketach testowałem na swoich plikach:
LG seria bx: nie podobała mi się jakość koncertu w jakości HD oraz materiału DVD
Sony KD55 9005: jakość filmu 4K była gorsza niż na OLED LG
Samsung QE65Q80TAT: jakość filmu 4K była gorsza niż na OLED LG
LG seria b13: film 4K miał momenty kiedy szczegóły wyglądały "sztucznie - jakby odbicia" (ale może to wina pliku źródłowego HDR-Hevc)


Finalnie rozważałem opcje LG OLED55B13LA i dorwanie jeszcze do testów Philips 55OLED805/12.
- Na korzyść Philipsa wg mnie: wbudowane opcje HDR10+ oraz Dolby Vision. Na minus brak odczytu plików napisów.
- Na korzyść LG wg mnie: cena, mnogość odtwarzanych kodeków; duży minus chyba dyskwalifikujący to w specyfikacji brak obsługi Dlna (jak bym przesyłał filmy z komputera?)


W związku z powyższym prośba o Wasze rady.
 
Ostatnia edycja:

agwret

New member
Zgłębiłem temat.
Wygląda na to iż na papierze moje wymagania spełnia Panasonic TX-55HZ1000E Master HDR OLED. (tj. DLNA, HDR10+, Dolby Vision)
Jego cena jednak przekracza mój budżet o 1000 zł.
Wobec czego pytanie dodatkowe:
Czy powyższe opcje plus podejrzewam lepsza jakość obrazu od wspomnianego wyżej LG i Philpsa jest warte napinania się na ten model?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli planujesz wymianę to w tej klasie masz już Oleda 55" Philipsa 55 805.
Za niewielką dopłatą masz LG 55C12.
Nic lepszego nie kupisz .
Masz dla niebieskich specjalną ofertę i to z pakietem gratisów dodatkowo.
 
Do góry