Zmiana Samsunga KS8000 na OLED-a

mastek81

New member
Witam,

Zastanawiam się nad zmianą mojego Samsunga KS8000 55" na jakiegoś OLED-a 65"
Ogólnie zadowolony jestem z telewizora, mam ubezpieczenie 5letnie (jeszcze jakieś półtora roku zostało) natomiast wkurza mnie kilka rzeczy w tym TV:
- np jak ekran się podświetla przy wyświetlaniu napisów w trakcje oglądania filmów w HDR,
- albo ekran sporadycznie ale przeważnie raz, dwa razy na 2-3h podczas grania na PS4 (włącza i wyłącza się)
- wielkość, jednak już bym chciał 65"
- dodatkowo dobry znajomy bardzo chwali jakoś obrazu w LG i OLEDach.


Ogólnie zdecydowany byłem na LG B9, C9 lub CX natomiast im więcej czytam czy mam większe obawy o te wypalenia. Dlatego postanowiłem że założę ten wątek aby podpytać forumowiczów o radę.

Telewizor w sumie będzie rodzinny. Co to znaczy:
1. Kobieta często ogląda programy na TVN:
- w tygodniu wieczorem jakiś program czy dwa
- w weekendy nawet dość sporo TV po prostu jest włączony i coś tam w tle leci z programów
2. Dziecko ogląda bajki na netflixie, youtube itp
3. Ja sam wieczorami późnym wieczorem używam go grania:
- obecnie PS4, w przyszłym roku zmienie na PS5
- czasem odpalam gry z PC (Karta 1070) - mam podpięty na stałe 5m kabel HDMI, planuje zakup karty 3070.
- dodatkowo jak jest okazja i czas to potrafię dość długie sesje grania mieć (2dni z przerwami na sen ;) )


Jak to oceniacie, warto iść w OLED-y czy może uważacie że mam dość duże ryzyko wypalania. Jeżeli faktycznie byłby problem z tym wypalaniem to może jakąś alternatywę byście mi polecili. Ogólnie max co mogę wydać to cena LG CX, ale też nie chce przepłacać jak różnice nie będą zauważalne.
Kontent dla kobiety i dzieci nie ma znaczenia - ale ja do grania chciałbym jednak mieć jak najlepszą jakość.

Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele Serii dziesiątej , czyli BX , CX mają teraz siedem zabezpieczeń przed wypalaniem.
Zamiana z Oleda - to super pomysł bo obraz masz w najwyższej jakości.
W Twoim przypadku LG BX będzie wystarczający.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i dodatkowy pakiet.
Napisz na PW dostaniesz program.
Będziesz musiał wprowadzić jeszcze własne dodatkowe zabezpieczenie. Dostaniesz info przy zakupie dla niebieskich.

Jeśli planujesz PS5 to Lg ma już HDM 2,1.
 

SDman

Banned
@mastek817 piszesz "Telewizor w sumie będzie rodzinny" to już może skreślać OLED`a. Tak właśnie powinien służyć TV, ale to może "wykończyć" OLED`a + dodatkowo Twoje "maratony grania".
"Siedem czy 100" zabezpieczeń to mrzonki -świadczy o tym brak prawdziwej długiej (min.5 lat) gwarancji na wypalenia oraz zapisy gwarancyjne jak nie należy używać TV.
Moim zdaniem OLED = GRUBY portfel unikniesz wtedy dodatkowej zabawy zalecanej przez
@kiki "Będziesz musiał wprowadzić jeszcze własne dodatkowe zabezpieczenie"
Czyli jak się sypnie po 2-4 latach Ty "sypniesz" na nowy może już nie OLED.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie.
Jakbyś miał uwagi po 15 latrach - to też da radę.
Trzeba nie wielkiej dodatkowej pracy.
Mam Oled i działa dalej rewelacyjnie !

Oled najlepsza jakość , bezkompromisowa.
Gwarantowana jakość !
 

mastek81

New member
@mastek817 piszesz "Telewizor w sumie będzie rodzinny" to już może skreślać OLED`a. Tak właśnie powinien służyć TV, ale to może "wykończyć" OLED`a + dodatkowo Twoje "maratony grania".

No tak, ale:
1. W grach obraz się zmienia - rzadko jest ciągle ten sam (ekrany wczytywania, menu, cokolwiek - w sumie nie ma stałego obrazu przez długi czas - no chyba że ktoś pauzę włącza)
2. W telewizji, np. TV przecież są reklamy i jak wiemy często - znaczek znika - wieć też można potraktować że nie ma stałego obrazu nonstop.

Trzeba nie wielkiej dodatkowej pracy.

Pytanie tylko czy dziecko taką dodatkową pracę też wykona :)
Naprawdę jestem napalony na OLED-a ale nie stać mnie na wymianę po roku czy dwóch na nowy bo coś nie poszło tak :)

Są ogólnie jakieś statystyki - tj. jaki % oledów się wypaliło przy normalnym użytkowaniu ?

Dodatkowo ja wykupuje przedłużone gwarancje/ubezpieczenie do 5lat i TV pozbywam się przeważnie w 4 roku. Czy są jakieś ubezpieczenia na takie wypalenia ?
 

SDman

Banned
Zauważone przez Ciebie ale: pkt 2. jest najbardziej dziwny jak dla mnie.
Też tak myślałem -myślę ale fakty są inne i te reklamy nie wystarczają widocznie na odświeżenie pikseli, stąd dodatkowe zalecenia przeformatowywanie obrazu, czyli takie zoomowanie -afujjj obraz.
Mogę jedynie powiedzieć co usłyszałem w salonie Sony nt. 5lat gwarancji, że tak obejmuje ona również wypalenia.
Jak będzie (oby nie było potrzeby) przekonasz się sam.
 

mastek81

New member
Dziecko nie da rady.
Ale całość co podałem się opłaca - bo jakość rewelacyjna. .

Ok stałem się niebieski :)

Bardzo proszę o oferty na telewizory:
- CX
- BX
- C9 (jeżeli są jeszcze)
- B9 (jeżeli są jeszcze)

Interesuje mnie zakup na fakturę.
Interesuje mnie gwarancja/ubezpieczenie 5letnie.

Przekalkuluje sobie opcje, zobaczę ile wyciągnę jeszcze za swojego KS8000 z półtora rocznym ubezpieczeniem jeszcze i podejmę decyzję.

Aha i proszę o informacje o tych zabezpieczeniach.
 
Do góry