Zmiana Jamo S606 na co?

sajny

New member
Witajcie

Przyszedł czas aby po 13 latach zmienić moje Jamo S606 kupione od Blackninja. W międzyczasie przeprowadziłem się do domu.
Sprzęt Denon AVR3400H Jamo S606 i Jamo sub 300 stoi w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią. W sumie około 40m2. Kolumny stoją na długiej ścianie na wprost kanapy w odległości ok 5m od przeciwległej ściany.
Słucham różnorodnej muzyki ale głownie ostrego grania typu grunge, metal no i oczywiście KD z Netflixa HBO.
Chciałbym przeznaczyć około 3000 zł na wymianę frontów.
Wstępnie wybrałem:
Pylon Audio Sapphire 31 (słuchałem ale 25)
Polk s55e (jeszcze nie miałem możliwości posłuchać)
Heco Aurora 700 (średnio mi spasowało, ale i tak było dużo lepiej niż Jamo)

Czy zwiększenie budżetu do 3500-4000 zł pozwala wybrać coś wyraźnie lepszego?
Klipsch rp-280F lub R-820F w tego rodzaju muzyce? Aurora 1000? Dali Oberon 7 ? że o kEF Q700 czy Q750 nie wspomnę?

Podpowiedzcie coś, bo z mojej wioski nie mam łatwo jeśli chodzi o możliwość odsłuchu a nie chcę zamawiać i odsyłać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od tego Jamo, wszystko będzie lepsze. Ja bym brał Klipscha, sam mam i nie widzę na Twoje liście żadnej konkurencji, ale to moje prywatne zdanie.
W porównaniu do 606, to będzie przepaść.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Faktycznie do KD Klipsch bardzo dobry choć wg mnie zgrywają się o wiele lepiej z inną marką niż Denon (oczywiście w KD - np. Onkyo lub Yamaha).
Do muzyki to już indywidualne podejście - miałem RP-260 i już dawno zostały zmienione na inne ale u mnie tylko jest stereo więc to inna bajka...
Klipsch RP-280 (używki) lub nowa seria RP-8000 to skok milowy w porównaniu do tych Jamo.
 

Rodrik_AR

New member
Odświeżę temat aby nie zakładać nowego.
Podobnie jak autor wątku chcę wymienić zestaw 5.1 z Jamo s606 na inny - lepszy. Amplituner mam Onkyo 696, pomieszczenie 25m2, zastosowanie to: kino 80%, muzyka 20% Myślę o klipach, a konkretnie o takim zestawie:

Front - Klipsch R-620F
Centr. - Klipsch R-34C
Tył - Klipsch R-51M
Sub. - Klipsch R-120SW

Proszę Was o opinię
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Odświeżę temat aby nie zakładać nowego.
Podobnie jak autor wątku chcę wymienić zestaw 5.1 z Jamo s606 na inny - lepszy. Amplituner mam Onkyo 696, pomieszczenie 25m2, zastosowanie to: kino 80%, muzyka 20% Myślę o klipach, a konkretnie o takim zestawie:

Front - Klipsch R-620F
Centr. - Klipsch R-34C
Tył - Klipsch R-51M
Sub. - Klipsch R-120SW

Proszę Was o opinię

Dobrą drogę odbierasz - przeskok w KD będzie bardzo duży !
 

Rodrik_AR

New member
Ataszek, dzięki za opinie.
Już prawie jestem zdecydowany na zakup u Blackninja zestawu 5.1 Klipsch Reference.
Byłem obejrzeć je na żywo i "niestety" zobaczyłem Reference w wersji Premiere.
W wykonaniu to klasa wyżej, a w brzmieniu pewnie też z tego co czytałem? Niestety cena prawie x 2 :( Chyba nie ma co szaleć bo w nieskończoność można tak podbijać. Po JAMO s606 i tak będę miał duży skok jakościowy, a do Onkyo 696 poziomem powinny być odpowiednie.
 

Rodrik_AR

New member
Witam,
Zdecydowałem się ostatecznie na Klipsch serii Reference Premiere.
Kupiłem RP260F (używki) + nowe RP 404C, RP500M i SLC100
Gra to super. W porównaniu do Jamo s606 jet przepaść na plus.
Jeżeli ktoś zastanawia się na zestawem Klipsch Reference to od razu namawiam aby dołożyć do Reference Premiere. Byłem na odsłuchu i różnica jest znacząca na korzyść RP
 

koper711

Member
Czy jak zmienię Jamo S628 na Klipsch RP 260F lub 280F też usłyszę różnicę w stereo?. Chodzi mi o potężniejsze granie rocka. Lubie wysokie tony i dobry bas. Wzmacniacz mam BC Acoustic.
 

Arek

Member
Ja zmieniłem Jamo s606 na klipscha RP-260. Różnica większa niż mogłoby się wydawać po różnicy cenowej. Zdecydowanie warto! Zmiany w każdym zakresie , szczególnie szerokość sceny , detaliczność wysokich tonów i kontrola basu.
 

Rodrik_AR

New member
Nie znam Jamo s628. Ale tak jak napisał kolega Arek, po przesiadce z s606 na RP260 to przepaść na plus. Jest lepiej pod każdym względem.
 

marstef

Member
Bez reklam
Nie znam Jamo s628. Ale tak jak napisał kolega Arek, po przesiadce z s606 na RP260 to przepaść na plus. Jest lepiej pod każdym względem.


Jamo S628 brzmieniowo praktycznie to samo co 606. Przerabiałem oba zestawy. Po przesiadce na Heco Aurora 700 Jamo już więcej nie chce :) Chociaż całkiem dobrze wypadają Concert 97 II, ale to już inna półka cenowa do serii S.
 

Arek

Member
Poszukaj w sieci, dużo jest opinii i testów. Przyjęło się, że najlepiej wypadają w muzyce która lubi mocny bas i lekko przerysowaną górę, w klipsach nie znajdziesz łagodnej i wyraźnej średnicy, którą mają europejskie kolumny. Co nie oznacza, że nie posłuchasz jazzu, bluesa czy popu na serii RP. Ja słucham z powodzeniem, ale największy pazur kolumny pokazują przy gęstych ścieżkach audio DTS-HD, TRUE HD itd....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku tych kolumn zwróćcie uwagę na jedną rzecz - głośnik niskotonowy został zamocowany na bocznej ściance .Taka budowa nie ma uzasadnienia akustycznego ,główny pożytek z tego jest taki, że przednia ścianka może być wąska co może być pomocne w ich ustawieniu .Właśnie umiejscowienie głośnika niskotonowego z boku może powodować pewne problemy ,gdyż tony niskie nie docierają bezpośrednio - tak jak w przypadku kolumn "tradycyjnych" gdzie wszystkie głośniki są na ściance przedniej
W przypadku tego typu kolumn jak to Jamo dużo zależy od akustyki samego pomieszczenia ,dlatego takie kolumny mogą grać różnie
 

Rodrik_AR

New member
W przypadku tych kolumn zwróćcie uwagę na jedną rzecz - głośnik niskotonowy został zamocowany na bocznej ściance .Taka budowa nie ma uzasadnienia akustycznego ,główny pożytek z tego jest taki, że przednia ścianka może być wąska co może być pomocne w ich ustawieniu .Właśnie umiejscowienie głośnika niskotonowego z boku może powodować pewne problemy ,gdyż tony niskie nie docierają bezpośrednio - tak jak w przypadku kolumn "tradycyjnych" gdzie wszystkie głośniki są na ściance przedniej
W przypadku tego typu kolumn jak to Jamo dużo zależy od akustyki samego pomieszczenia ,dlatego takie kolumny mogą grać różnie

Z niskimi tonami nie było takiego problemu jak z bardzo słabą górą i brakami w selektywnym brzmieniu.
Po czasie mogę ocenić, że Jamo s606 to bardzo słabe kolumny. Szczególnie w muzyce.
 
Do góry