Złożenie całego zestawu od podstaw - gdzie pytać

Manky

New member
Witam, piszę w tym dziale, ponieważ zgłupiałem a nie chcę zaśmiecać całego forum i pisać w każdym w działów osobno - poradźcie mi proszę gdzie powinienem założyć odpowiedni wątek ?

Sprawa wygląda w sposób następujący ... meblowanie i urządzanie całkowicie nowego mieszkania, toteż chciał bym spełnić odwieczne marzenia i wprowadzić w życie obszerny zestaw multimedialny ... A że mieszkanie jest nowe, to pełna dowolność w przeprowadzeniu kabli itp :D

Kiedyś był sam tv, potem doszły głośniki 5.1, konsole itp, teraz chciał bym duuużo obszerniejszy zestaw, opiszę po trosze co bym chciał docelowo widzieć w salonie:
- TV
- 2 lub 3 konsole (2 już są, może jakiś nextgen)
- ekran projekcyjny
- projektor
- ampli
- zestaw 5.1
- nas synology
- być może jakiś odtwarzacz multimedialny do dlna
- dekoder kablówki/satelity
- logitech harmony :D

jak widać, gdybym o każdy ze sprzętów pytał w osobnym wątku to bym sobie nerwów napsuł a pozostałym użytkownikom jeszcze bardziej ... Poradźcie proszę gdzie najlepiej założyć wątek zbiorczy, mam już pewne typy co do sprzętów, ale chętnie bym się doradził fachowców :)
 

Manky

New member
Serio zero pomysłów / podpowiedzi / wskazówek ? W takim razie chyba zacznę po prostu zakładać pojedyncze tematy :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podaj więcej szczegółów, ciężko zgadywać co gdzie planujesz, w jakim budżecie, itd.
Wrzuć może jakiś szkic pomieszczenia, wstępne rozmieszczenie sprzętu/ów, to koledzy podrzucą jakieś propozycje ;)
Zobacz też wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html może, któreś z rozwiązań ci się spodoba i będzie ci łatwiej planować u siebie ;)
 
Ostatnia edycja:

Manky

New member
Generalnie wszystkie szczegóły chciałem podać w wątku docelowym, bo ogólny zarys pomysłu już mam, obecny wątek miał być raczej wątkiem pomocniczym w znalezieniu odpowiedniego miejsca na forum do założenia takiego tematu... sugerujecie że miejsce jest odpowiednie i to właśnie w tym dziale powinienem rozwinąć całe zagadnienie A nie w którymś z działów bardziej technicznych niż ogólnym ? Jeśli tak to podam wszystkie szczegóły :)
 

jureczko

New member
jeśli chodzi o ekran i projektor to często można się poradzić w sklepie - juz polecałem na tym forum sklep projektor.pl. Jak się z nimi skontaktujesz i powiesz co masz i co szukasz to Ci fachowo i po ludzku doradzą :) Ja polecam, a i inni chyba nie narzekają na ich usługi - opinie o sklepie
 

Manky

New member
podstawowe pytanie: jaki budzet?

Tak jak pisałem, konkrety chciałem podać w wątku docelowym.
ale widząc że chyba nic nie znajdziemy lepszego jeśli chodzi o miejsce na pytania o cały zestaw to przybliżę troszkę temat ... pod wieczór wrzucę rzut pokoju, będzie dużo prościej.

Budżet - nie jest jeszcze ściśle określony, ma zakładać jak najlepszą jakość za jak najniższą cenę (taki 'mid-end'). Po wstępnych obliczeniach określających rząd wielkości - ok 10 tys na całość. Jednak myślę że pewnie będzie trzeba przeznaczyć ok 15 tys ... Budżet aktualnie jest wirtualny, więc nie jest jeszcze ściśle zamknięty, ale wolał bym bliżej 10 niż 15 tys ...
Co ważne ? Zestaw będzie kompletowany za ok pół roku, może nawet dłużej, aczkolwiek przy takich zakupach lubię wiedzieć na czym stoję i pieniądze zainwestować rozsądnie, toteż poszukiwania rozpoczynam już teraz - tutaj pojawia się kwestia nowych modeli urządzeń, zdaję się na wasze doświadczenie, czy warto czekać na nowości i kupić coś nowszego, czy poczekać na nowości i kupić taniej modele które zakładam teraz ?

Co sobie wstępnie upatrzyłem ?
Powierzchnia
Pokój ma wymiary ok 5,5m x 3,7m, do tego pomieszczenia przylega dodatkowo aneks kuchenny o pow ok 5m2 (w kwestii akustyki, więc nie jest to prostokąt, sam 'salon' jest prostokątem o podanych w wymiarach)

Projektor
- Benq W1070 - wstępnie był plan by projektor wisiał na przeciwległej ścianie do ekranu, jednak jeśli nie da rady tego uzyskać w normalnych pieniądzach i podobnej jakości do tego benq, to rozważam windę do projektora na środku pokoju DIY ... (jak już pisałem, później podrzucę szkic)

Ekran
- Brak konkretnego modelu, na pewno rozwijany elektrycznie, może coś z Adeo ? Super gdyby dało się go od razu podłączyć pod Logitecha Harmony, a jeśli nie to z możliwością jakiegoś późniejszego dorobienia modułu który by to umożliwił ... 100 cali minimum, 115 cali max.
Czy rozważanie tkaniny audio transparentnej ma sens ? Wtedy mógł bym zastosować większy ekran bo mógł by przysłonić głośniki powieszone obok telewizora (ekan będzie wyjeżdżał z sufitu i zasłaniał telewizor)

Amplituner
Wstępnie brałem pod uwagę 2 modele - Pioneera 924 oraz HK AVR171, po zapoznaniu się z różnymi testami i opiniami skłaniam się bardziej ku HK
zależy mi na 2 wyjściach hdmi (tv + projektor), zależy mi również żeby był 'przyszłościowy' i ogarniał 4K (kiedyś to pewnie będzie standard, a sprzęt ma być na lata) ... Zależy mi również na passtrought. Wydaje mi się że HK 171 jest dobrym rozwiązaniem.

Nagłośnienie
W salonie nie mam możliwości ustawić kolumn za kanapą, z przodu także będzie nie wiele miejsca więc raczej nic podłogowego. Wstępnie wyselekcjonowałem HKTS 35 lub 65, nie wiem czy 65 są warte dopłaty, oraz nie wiem jakie będą dostępne dokładnie fundusze.

Źródła video
Na początku podłączę do zestawu PS3 jako odtwarzacz BD oraz DLNA, docelowo chciał bym zostawić PS3 do BD a zaopatrzyć się w odtwarzacz multimedialny który pociągnie bez problemu BDISO i 3D porpzez DLNA z NASa (pewnie Synology).

Podłączony będzie również x360, później może ps4 lub XO

Zastanawiam się czy pójść w stronę dekodera czy modułu CI - preferował bym moduł CI, uważam że czym prostsze rozwiązania tym lepsze ... ale w takim ułożeniu chyba tracę możliwość oglądania TV z projektora (spooort ! :D), prawda ?

proszę o porady :)

Aha, docelowo wszystko ma być 'spięte' pilotem Harmony - czy będzie to Touch, czy One, czy jeszcze inny - zobaczymy potem, na pewno będzie tego typu pilot bo uwielbiam automatyzowanie i użyteczne gadżety :) ... poz atym nie wyobrażam sobie 5+ pilotów na stole ...
 

Attachments

  • rtv.jpg
    rtv.jpg
    168,9 KB · Wyś: 33
Ostatnia edycja:

Manky

New member
podbijam raz ostatni, jeśli nikt nic przez pewien czas nie podpowie to proszę o zamknięcie żeby nie zaśmiecać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Projektor masz wstępnie wybrany, z amplitunerów zerknij na wyższe modele HK - 270 lub 370 do tego zestaw HKTS 65, mógłbyś pokusić się nawet w konfiguracji 7.1 i będzie dobrze ;)
w sprawie cen na Harmana spytaj blackninja
 

Manky

New member
AVR270 nie ma 2 wyjść hdmi więc z miejsca odpada
czy do AVR370 warto dopłacać prawie 1000zł ? :)

zakładając 7.1 - gdzie mogły by stać dodatkowe głośniki ?
Czy warto dopłacać do 65 w porównaniu do 35 ? Efekt będzie zauważalnie lepszy ?

W kwestii projektora - pytanie czy lepiej benq i zrobić na środku salonu windę z sufitu tak żeby obraz zmieścił się w tych 100" czy jakąś optomę z dłuższym rzutem i montować na przeciwległej ścianie ? Jakie rozwiązanie było by lepsze wg. Was ?

dzięki za odpowiedź, cokolwiek się ruszyło w temacie :)
 
Do góry