Zewnętrzny serwer DLNA z napisami

Gilok

New member
Witam,

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc w doborze zewnętrznego serwera DLNA który ma wbudowany lub można doinstalować media serwer DLNA obsługujący napisy. Z tego co się zorientowałem to większość ma wbudowany Twonky Media który niestety nie obsługuje napisów.

Pozdrawiam
Maciek
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Twonky obsługuje napisy o ile są razem z filmem w jednym pliku avi lub mkv - zewnętrzne obsluży dopiero zapowiadany Twonky7.
Jeśli masz serwer z cpu Intel lub po prostu pc, to najlepszy jest PS3MediaServer - odtwarza wszystko łącznie z napisami w dowolnym formacie.
 

jakis

New member
Twonky obsługuje napisy o ile są razem z filmem w jednym pliku avi lub mkv - zewnętrzne obsluży dopiero zapowiadany Twonky7.
.

Mam WD my book live 2T.
On ma fabrycznie Twonkyserwer w wersji 5 i ta rzeczywiście nie przenosi napisów, ale wersja 6 dostępna na stronie twonky, wgrana tajemnym sposobem na podstawie instrukcji z forum WD spokojnie przenosi do telewizora (a właściwie blueraya BD-D6900) napisy srt i nic nie trzeba wbudowywać w film.Aby w mkv też były napisy należy po prostu w configu webowym twonkyserwera (u mnie xxx.xxx.x.xxx:9000, iksy to odpowiedni adres NAS-a) wskazać samsung TV i wszystko śmiga. Mankament jest taki że nowa wersja Twonky serwera kosztuje ok. 70 PLN i wkurza że człowiek nie ma tego za darmo kupując nietaniego NAS-a od renomowanej firmy. Bo WD olewa temat i nie uaktualnia serwera Twonky do nowszych wersji. Przynajmniej na razie.
A i radosna wiadomość, masz 30 dni od pierwszej instalacji na podjęcie decyzji czy wydać te 70 PLN na wersję 6, bo tyle czasu daje właściciel Twonky na próbę.
 
Ostatnia edycja:

Gilok

New member
Witam,

Niestety nie jest tak różowo jak piszesz w moim przypadku.
Właśnie testuje QNAP z zaktualizowanym twonky do 6.0.34 i niestety napisów nie widzi na moim telewizorze LG 42LV5500.
postawione na PC nero media i ps3 obsługiwał z napisami bez problemu.

Pozdrawiam
Maciek
 

jakis

New member
Jeśli są w budowanie w plik wideo to nie ma co tu obsługiwać :)

Co wy z tym wbudowywaniem. Toż to upierdliwe. Najlepiej odpalić i mieć spokój, a nie wmuxować napisy albo nie daj boże wklejać na stałe. A co do nie czytania w wersji 6, spróbuj wersji 6.037. Choć nie wiem czy pomoże, bo mi wszystko grało już przy 6.034. Poczytaj na forum Twonky może dają jakąś receptę dla twojego telewizora. Widziałem, że pomogło dla Philipsa to i wątek o LG może będzie.Widziałem też w sieci spore forum o Qnapie, może tam mają rozwiązanie. Nie znam tego NAS-a, ani telewizora, choć rozważałem zakup Qnapa bo to fajny sprzęt, ale trafiłem super okazję na WD (tuż przed podwyżkami 500 PLN za 2T), a do tego postawiłem na pasywne chłodzenie.
Pytanie dodatkowe, sprawdzałeś napisy w .srt czy .txt? Bo .txt Twonky nie widzi. Ktoś gdzieś dodatkowo pisał, że w formacie klatkowym muszą być, choć mi zawsze się wydawało, że inne formaty to tylko w txt a nie w srt.
 
Ostatnia edycja:

Gilok

New member
Witam,

Po pierwsze nie ma niestety na qnapa wersji 6.0.37.
Na forum qnapa jest jedynie jeden wpis o tym, że z telewizorem Samsung wersja 034 działa, reszta potwierdza że, Twonky delikatnie mówiąc nie spełnia ich oczekiwań.
Tak sprawdzałem napisy we wszystkich możliwych formatach.
Spróbuje jeszcze założyć wątek na na forum Twonky.

Pozdrawiam
Maciek
 

jakis

New member
Qnap z tego co pamiętam ma linuxa a więc wersja linuxowa twonky powinna pasować z ich stronki. Musisz poszukać, bo pamiętam jak się zastanawiałem przy wyborze NASa to czytałem duży wątek o aktualizacji do najnowszej wersji właśnie Qnapa. Niestety nie podam szczegółów bo było to z 2 miesiące temu a nie bardzo mam czas poszukać. Nie dam sobie głowy uciąć czy to było polskie forum, ale chyba tak.Z tego co kojarzę tak jak w moim WD trzeba było wgrywać korzystając z putty (ssh). A i prostuję że twonky nie czyta txt. Dziś nabyłem drogą kupna licencję na twonkyserver i wszystko śmiga włącznie z .txt.
PS. zobacz stronkę pronas.pl -jest to polskie forum synology, to chyba to forum które przeglądałem te 2 miesiące temu.
W tym temacie działa z samsungiem B serii " DS207+ vs Samsung 40B650 (DLNA)"
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
... A i prostuję że twonky nie czyta txt. Dziś nabyłem drogą kupna licencję na twonkyserver i wszystko śmiga włącznie z .txt.
...

Jaką dokładnie wersję kupiłeś? Na jakich odbiornikach testowałeś wyświetlanie napisów razem z filmem? Czy testowałeś może z PS3? Czy ta wersja Twonki ma możliwość transkodowania w locie?
Mam w swoim serwerze HP X510 Twonki w wersji 5.xxx i zastanawiam się czy już kupić upgrade czy czekać na wersję 7 z zapowiadanym transkodowaniem. Stąd moje pytania na ile sprzętach testowałeś wyświetlanie napisów.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

jakis

New member
Dokładnie wersję media-powerpc-glibc-2.2.5-6.0.37.zip. Należy pamiętać że akurat ta wersja pasuje do WD My Book Live, inne wersje są na stronce forum twonky. Jak chcesz więcej informacji o WD polecam community.wdc.com i tam w odpowiednim dziale jest spory wątek o uaktualnieniu tego NASa do najnowszej wersji twonky.
Co do testów to mam jeden sprzęt z DLNA (nie licząc paru komputerów i tableta które idą po sambie :)) i jest to blueray BD-D6900 podłączony do paroletniej plazmy LG. Chciałem mieć nową funkcjonalność bez zmiany TV bo mi ten odbiornik wystarcza i mam. Ale trochę walczyłem aby ją uzyskać. Co do samego NASa czuję zawód związany z prędkością transferów przy kopiowaniu. 30 Gb pół dnia kopiuje, przy odtwarzaniu nie ma problemów, ale ja nie jestem wielkim fanem formy czyli super super jakości, bardziej na treści mi zależy więc przy tych wszystkich co widzą każdego piksela wysiadam :) . Wiem, wiem że narzekam, ale mamy XXI wiek......
 
Ostatnia edycja:

Gilok

New member
Witam,

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie. TVMOBILI Media Serwer.
Wydają nawet gotowe paczki na QNAPa
Serwer obsługuje bez problemu srt, niestety txt nie czyta.
Jedyny minus to pierwszy miesiąc za free a potem limit 10 GB na stremowanie albo opłata :)
Jeżeli ktoś ma pomysł na inny serwer to proszę bardzo.

Pozdrawiam
Maciek
 

acidjazz

New member
Dokładnie wersję media-powerpc-glibc-2.2.5-6.0.37.zip. Należy pamiętać że akurat ta wersja pasuje do WD My Book Live, inne wersje są na stronce forum twonky. Jak chcesz więcej informacji o WD polecam community.wdc.com i tam w odpowiednim dziale jest spory wątek o uaktualnieniu tego NASa do najnowszej wersji twonky.
Co do testów to mam jeden sprzęt z DLNA (nie licząc paru komputerów i tableta które idą po sambie :)) i jest to blueray BD-D6900 podłączony do paroletniej plazmy LG. Chciałem mieć nową funkcjonalność bez zmiany TV bo mi ten odbiornik wystarcza i mam. Ale trochę walczyłem aby ją uzyskać. Co do samego NASa czuję zawód związany z prędkością transferów przy kopiowaniu. 30 Gb pół dnia kopiuje, przy odtwarzaniu nie ma problemów, ale ja nie jestem wielkim fanem formy czyli super super jakości, bardziej na treści mi zależy więc przy tych wszystkich co widzą każdego piksela wysiadam :) . Wiem, wiem że narzekam, ale mamy XXI wiek......

W jaki sposób kopiuje Ci 30 GB pół dnia? Mi po lanie 1000 zajmuje niecałe 30 minut.
 
Do góry