zewnętrzny dysk

januszessa

New member
witam. przymierzam się do zakupu dysku zewnętrznego 4tb i moje pytanie dotyczy tego czy telewizor wykryje mi dysk czy będzie z tym problem przez jego rozmiar. czy w razie czego będę mógł go podzielić na przykładowo dwie partycje i telewizor mi go zobaczy, bo nie za bardzo mogę znaleźć takich informacji. Pozdrawiam

mój telewizor to 55ep640.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam na raspberry pi 2 utworzony dysk w salonie przy innym tv a ep640 jest w sypialni i widzi go bez problemu po sambie i ftp. Ale gorzej z odtwarzaniem bo na oryginalnym media center w tv nie mogę przewijać filmów, seriale bez problemu się przewijaja.
Jest na to sposób, instalacja Nova player na Android i jest super nawet okładki i opisy pobiera.

Ps. Napisz mi o tym pilocie do czego służy guzik obok netfliksa.
 

firefl

Active member
Bez reklam
dysk 4g powinien dać się podłączyć bezpośrednio.
Jestem przekonany w niemal 100%, że zadziała jeśli będzie sformatowany w ext4 luba ext3. Ale z tym będzie problem by w windows zapisać...
Nie jestem pewien co do drugiej możliwości czyli NTFS. Spróbuj sformatować dowolnego pendrive w NTFS i sprawdź. Wielkość nie powinna mieć znaczenia.
Uwaga: systemowy player może być lepszy w czytaniu takich urządzeń niż inne aplikacje.
Jak już sprawdzisz to podziel się wynikiem próby na forum
 

januszessa

New member
Ja mam na raspberry pi 2 utworzony dysk w salonie przy innym tv a ep640 jest w sypialni i widzi go bez problemu po sambie i ftp. Ale gorzej z odtwarzaniem bo na oryginalnym media center w tv nie mogę przewijać filmów, seriale bez problemu się przewijaja.
Jest na to sposób, instalacja Nova player na Android i jest super nawet okładki i opisy pobiera.

Ps. Napisz mi o tym pilocie do czego służy guzik obok netfliksa.

też mam taki zamiar w przyszłości a co do pilota to te kwadraciki to skrót do zainstalowanych aplikacji
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    851,7 KB · Wyś: 22

januszessa

New member
dysk 4g powinien dać się podłączyć bezpośrednio.
Jestem przekonany w niemal 100%, że zadziała jeśli będzie sformatowany w ext4 luba ext3. Ale z tym będzie problem by w windows zapisać...
Nie jestem pewien co do drugiej możliwości czyli NTFS. Spróbuj sformatować dowolnego pendrive w NTFS i sprawdź. Wielkość nie powinna mieć znaczenia.
Uwaga: systemowy player może być lepszy w czytaniu takich urządzeń niż inne aplikacje.
Jak już sprawdzisz to podziel się wynikiem próby na forum

wiesz co pendrive 64gb w NTFS mi czyta bezproblemowo kwestia właśnie tego czy 4TB zczyta czy nie będzie to dla niego za dużo na stronie sony można wyczytać ze od androida 6.0 wzwyż do 16TB w NTFS czyta więc myślę że sony androidtv a tclowski raczej się pokrywa bo mimo wszystko system ten sam. no nic będzie w ciemno próbowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 

firefl

Active member
Bez reklam
w wersjach androida jeszcze na starym mediatek był długo problem z NTFS. Tylko systemowy player to czytał. Niezależnie od wielkości. Po jednej z ostatnich poprawek zaczęło działać. Na nowej platformie realtek nie przypominam by ktoś się skarżył. Powinno zadziałać.
 

broda1725

New member
Bez reklam
też mam taki zamiar w przyszłości a co do pilota to te kwadraciki to skrót do zainstalowanych aplikacji

Ile dałeś za tego pilota ? Ja kupiłem tego drugiego ze znaczkiem T obok netfliksa i z drugiej strony Power taki jak niby dedykowany oryginalnie. Ale brak mi skrótu do aplikacji bo tych z T nie używam.

Ja mam dysk 1tb i czyta pod USB jest w NTFS.
 

januszessa

New member
Ile dałeś za tego pilota ? Ja kupiłem tego drugiego ze znaczkiem T obok netfliksa i z drugiej strony Power taki jak niby dedykowany oryginalnie. Ale brak mi skrótu do aplikacji bo tych z T nie używam.

Ja mam dysk 1tb i czyta pod USB jest w NTFS.
wiesz co wyszło mnie niecałe 11$ na bluetooth z działającym voice mogę polecić. to myślę że 4tb też zczyta dzięki :) dokładnie to ten https://a.aliexpress.com/_BOQv6p
 

januszessa

New member
jakby ktoś się jeszcze zastanawiał to dysk 4tb jest widziany przez telewizor i normalnie działa. Pozdrawiam
 

Attachments

  • 681EA194-5545-428F-8F85-597315462993.jpg
    681EA194-5545-428F-8F85-597315462993.jpg
    22,9 KB · Wyś: 15
Do góry