Zestawiam kino domowe - proszę o pomoc w wyborze

saku

New member
Witam

Jak w temacie - zamierzam kupić tv, amplituner i głośniki.

PS3 już jest i głównie do tego zestaw będzie służył.

Budżet nie jest duży - 4k ale ważne aby kupić najlepszy sprzęt w tym przedziale.

Jeśli chodzi o telewizor to wybór padł na:
Samsung LE40C530

Proszę o pomoc w doborze głośników i amplitunera (najlepiej sony)

Dobrze by były gdyby wszystko dostępne było w jednym sklepie internetowym.

Pozdrawiam
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A dlaczego sony???????????????? A z tym sklepem internetowym to juz przesadziłeś , może jeszcze mamy się złożyć na to kino:-D
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Te 4 tys to kasa na zestaw łącznie z TV czy na sam amplituner i kolumny? Na ceneo za tv najmniej ok 1600 zł, czyli zostaje 2400 zł. Napisz jeszcze jakie wymiary pokoju i do czego będzie częściej używany - kino/muza?
 

saku

New member
Te 4 tys to kasa na zestaw łącznie z TV czy na sam amplituner i kolumny? Na ceneo za tv najmniej ok 1600 zł, czyli zostaje 2400 zł. Napisz jeszcze jakie wymiary pokoju i do czego będzie częściej używany - kino/muza?

Łącznie z tv.

Będzie głównie używany do Sony Playstation oraz do oglądania tv.

Pokój mały na poddaszu - ok 4 x 8 metrów

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Sony nie jest za dobre w kolumnach i amplitunerach
2) za 2400 to nic dobrego nie kupisz, moze na Jamo z jakims niskim ampli wystarczy. Jesli to pierwsze kino to Bedziesz zadowolony efektem WOW, ktory zamaskuje jakosc brzmienia. Jesli to juz kolejne kino, to wyrzucisz pieniądze. Zakładam, że jak do kina to 5.1, moze chociaż 5.0, a sub potem, lub 2.0 i sukcesywnie zbierc na więcej?
3) Zapytaj pewnego (pewnych) użtkownika na forum. Ma(ją) sklep i znacznie lepsze oferty niz internetowe slepy. Kupisz i tv i ampli i kolumny i jedna cena za transport.
4) pokoj 4x8 nie jest mały, niestety potrzebujesz mocnego sprzetu na takie pomieszczeie, ale nie za tą kasę. Musiałbys dolozyc co najmiej (a optymalnie już nie wspomnę) drugie tyle, takie sa smutne realia

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W pełni popieram przedmówce. Pokój 32 mkw to spory metraż. Jeszcze do pokoju ok 25 mkw można cos tańszego co sprawdzi się w takim mieszkaniu poszukac, to juz do 32 mkw jest cieżej. Musi być dość mocny amplituner no i kolumny. Powiedzmy z tańszych a dobrych kolumn z mojej strony moge polecić jamo s608 - ok 1700 zł, wiec zostaje ok 700 zł na amplituner, a to troche mało. Radzę się wstrzymać troche i dozbierac. Niedługo święta więc może jakiś grosz wpadnie:) chociaz u mnie przeważnie jest zupełnie odwrotnie:(
 

saku

New member
Witam

Zakupiłem już:

LCD SAMSUNG 40" LE40C530

Amplituner 5.1 Sony STR-DG520

Zostało mi 1250 na kolumny. Czy jamo to dobra firma? Proszę o poradę w wyborze kolumn do tego zestawu za 1250 zł

Pozdrawiam
 

saku

New member
Są już kolumny - sony

DAV - DZ740

Czy ten sprzęt będzie kompatybilny? Chodzi mi o OMY. Czy sprzęt mi się nie popali?

Kolumny mają 3 omy,a amplituner 8

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podobno jak się głośno nie słucha to nic się nie powinno stać ale trochę kiepsko z ta impedancją. Zawsze wybiera się wzmak i kolumny o tej samej, inaczej można zjarać końcówkę mocy lub kolumny.Bodajże jak wzmak ma mniej niż głośnik to jeszcze z bogiem sprawa, gorzej jak odwrotnie.A tak na marginesie koledzy polecili Ci takie fajne zestawy to czemu uparłeś się na Sony?

Tak teraz spojrzałem to DAV - DZ740 są już w zestawie z amplitunerem? No na 32 mkw to szału nie będzie
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Są już kolumny - sony

DAV - DZ740

Czy ten sprzęt będzie kompatybilny? Chodzi mi o OMY. Czy sprzęt mi się nie popali?

Kolumny mają 3 omy,a amplituner 8

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jak za głośno nie będziesz puszczał, to raczej nic mu się nie stanie: jak przesadzisz, to spalisz trafo (chociaż pewnie szybciej pójdą bezpieczniki)... Chociaż do trzyomowych kolumn (ile najniżej biorą?) to bym powyżej czteroomowego wzmacniacza nie podłączał...
 
Do góry