Zestaw Taga Harmony TAV-606 - co sądzicie

Yacko

Member
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trudno odpowiedzieć. Mniej wymagający są zachwyceni, bardziej wymagający nawet by nie spojrzeli w ich kierunku. Wszystko zależy od Naszego gustu. Należy pamiętać że na ogól cena idzie w parze z jakością brzmienia i wykonania, coś za coś. Gdyby to gralo tak świetnie jak to niektórzy się rozpisują, to kto by kupowal zestawy za 2k, 3k czy 4k? Należy odsluchać i samemu odpowiedzieć na pytanie "Czy warto"? Mialem wcześniej Kody ( coś podobny pokrój co Tav) i byłem zachwycony. Przesiadlem się na Jamo i stwierdziłem że Kody wogóle nie grały. Teraz mam Oli i też już bym nie wrócil do Jamo. Oczywiście, tak to można szukać w nieskończoność i inwestować grubą kasę. Gdzieś trzeba powiedzieś sobie STOP, ale jednocześnie zestaw powinien Nam sprawiać przyjemność.
 

Yacko

Member
Miałem zamiar przeznaczyć na kolumny 5.1 około 5 tys. Zamówiłem zestaw 2xR-28F, R25C, 2xR15M, R-12SW. Niestety brak dostępności w tanich salonach a sprzedawcy, którzy mają na stanie wyceniają sporo drożej niż najtańsze salony i blackninja z forum. Okres wyczekiwania dał mi do myślenia czy faktycznie potrzebuję takiego sprzętu i odczuję różnicę pomiędzy zestawami w okolicach 2k jakie wymieniłem na początku wątku. Oczekuję mocnych efektów w kinie, muzyki lubię słuchać głośno i czuć moc i bas. Gatunki raczej mało ambitne - hip-hop, techno, rnb, funky, czasem rock. Amplituner Denon AVR-X4100W. Zastanawiam się również jako nad alternatywą dla wspomnianego zestawu Klipsch nad zestawem Dali Zensor 7 z subem E-9F lub E-12F jeśli warto dopłacić:
DALI ZENSOR 7 SET (5.1) - KREDYT 20x0%, ODSŁUCHY (4933290063) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Kino 5.1: Dali Zensor 7 Set SUB E-12F - Warszawa (4876727356) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
oczywiście nie w tych cenach, ale porównywalne z zestawem Klipsch.
Mam mętlik w głowie - czekać na Klipsche, brać Dali czy coś z tanich zestawów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do szybkiej muzy typu rock, metal, klubowa, dobre będa Klipsch. Dali to już kolumny bardziej ułożone dla dojrzalszych słuchaczy i spokojniejszego repertuaru. Nie oznacza to że rocka na nich nie posluchasz, ale Klipsch zagrają mocniejszym dolem i bardziej dobitną górą, takie bardziej efekciarskie i dynamiczne. Jedne i drugie to fajne kolumny ale o innym charakterze grania. Osobiście zamiast Klipsch bym wolał Paradigm Monitor 11 v.7, ale to taka moja subiektywna ocena. Na marginesie, to za taką kasę bym nigdy nie kupował zestawów w ciemno, bo nigdy nie będziesz pewien czy dokonałeś wlaściwego wyboru.
 
Do góry