Zestaw Stereo

Radekm-r1

New member
Witam,

Jako, że zmieniło mi się mieszkanie czas na zmianę zestawu stereo. Budżet jaki chciałbym na to przeznaczył (na dwie kolumny, wzmacniacz, cd) to ok. 5000 zł.

Do tej pory używałem dość słabego zestawu tj. Wzmacniacz Pioneer A-10, odtwarzacz CD Pioneer Pd-10, Kolumny Tannoy Mercury V4.

Teraz trochę szczegółów:
- zestaw będzie grał w małym salonie 15m^2 (4,25x3,73) otwartym na jadalnie ok. 6m^2
- muzyka - przenajróżniejsza: Sade, Jackson, klasyczna, trochę rocka, czasami regge itp.
- zestaw może być używany

Jeżeli chodzi o brzmienie - lubię gdy jest czyste, lubię soczysty nisko schodzący bas. Aktualnie mój zestaw mi tego nie daje.
Ogólnie po różnych odsłuchach najbardziej w ucho wpadł mi Marantz PM6005 jedyny warunek to wzmak musi obsługiwać wejście optyczne.
Na internecie znalazłem jeszcze używane kolumny KEF Q700 za 3600.
Zastanawiam się tylko czy nie za duże te kolumny do mojego metrażu no i na CD na razie wtedy nie będzie

P.S.
Jeżeli mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.
Dzięki i pozdrawiam.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Pomyśl o głośnikach B&W CDM 7, grają strasznie czysto, porządne głośniki.
Cambridge Azur 651C oraz 651A - fantastyczne klocki
 

SDman

Banned
Teraz trochę szczegółów:
- zestaw będzie grał w małym salonie 15m^2 (4,25x3,73) otwartym na jadalnie ok. 6m^2
- muzyka - przenajróżniejsza: Sade, Jackson, klasyczna, trochę rocka, czasami regge itp.
- zestaw może być używany

Jeżeli chodzi o brzmienie - lubię gdy jest czyste, lubię soczysty nisko schodzący bas. Aktualnie mój zestaw mi tego nie daje.

Witam,
miałem w domu BC Acoustique EX-322D i wiem co potrafi (sprzęt dla nie wytrawnego audiofila -super)
Jest do odsłuchów w Łodzi, ale salon fajny i na kuriera pewnie opuszczą.
Do tego dokładasz Blu samsunga serię H6500 lub starszą F6500 (sam mam), który zapewni Ci wszystko.
Strumień, kino, audio (flac i bardzo fajny player), multimedia wszelakie radia internetowe -całe mnóstwo.
Podłączasz go optykiem z EX-322. do tego dołóż kolumienki Tannoy Revolution DC4 -super granie zapewnione.
Jak będziesz chciał coś polepszyć -dokupisz osobny DAC - kiedyś, znaczna poprawa już z Beresforda.
Kabelki też oczywiście muszą być dopasowane ale tylko głośnikowe w tym zestawie.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
To może PM-6005 + JBL Studio 280, dzisiaj miałem okazje porównywać z kilkukrotnie droższymi i wstydu nie było w bezpośrednim porównaniu. Oczywiście Droższe zagrały lepiej ale różnice na korzyści były kilkuprocentowe w każdym z pasm.
 
Do góry