Zestaw stereo - jaki?

disaster3

New member
Witam,

obecnie jestem na etapie sprzedaży obecnego mieszkania i zakupu innego większego. Nie kupuje juz sprzetu ale chciałbym wiedziec na co zwrócic uwage, ewentualnie urządzić polowanie. Niektorzy pewnie wiedzą jak to jest, jak tylko sprzedam mieszkanie i kupimy z małzonką większe to od razu musze zrobić tam wjazd ze sprzetem bo pozniej zadne negocjacje nie będą wchodziły w gre. Także juz teraz musze miec jakis poglad co trzeba kupić zeby pózniej przygotować sie na atak z partyzanta :D :)
Ogolnie celujemy w mieszkanie 3 pok. ok 70m^2 (+-5m), gdzie duży pokój będzie raczej z aneksem kuchennym odpowiednio ok. (20m^2 + 10m^2). Od razu poza sprzetem bede chcial kupic TV i juz jest wybrana Plazma Panasonica tylko jeszcze nie wiem albo 46 albo 50 cali (seria G lub GT)
Co do muzyki no i wlasnie kompletnie nie orientuje sie w Home Audio. Ale no wlasnie jakies DVD sony posiadam wiec do muzyki napewno chcialbym jakis wzmacniacz(ampli odpada) + CD'ek + Kolumny podlogowe. Oczywiscie sprzet kupuje glownie pod muzyke ale fajnie by było gdybym mogl to tez podlaczyc do TV/tuner'a HD.
Domyslam sie ze jesli chodzi o HA to pewnie obowiązują te same bądz podobne prawidla jak w Car Audio (a na CA sie znam). Oczywiscie w samochodzie nie mam ani jednego "chinczyka" wszystko no moze poza glosnikami to Old schoole:

Zrodlo: Alpine 7906r - stary deck jeden z lepszych zrodel jaki zostały stworzone jeszcze w Japonii z 1989 roku
wzmacniacz: ze starej amerykańskiej juz nieistniejącej manufaktury 3 kanałowy Xtant 603x
tweetery: w słupkach z odpowiednim ukierunkowaniej włoskiej firmy PHD AF 1.CW
woofery: niemieckie Mico Precison 5.16
sub: szwedzki DLS RW10 w skrzyni closed dedykowanej do niego

podzial pasywny oparty na "custom'owych zwrotnicach" zrobionych na elementach Mundorf'a.

No powiem tylko ze to gra :) i chciałbym taką "kraine" przenieść do domu . Generalnie słucham wszystkiego ale przede wszystkim szybszych beat'ow Armina Van Buuren'a, hip hopu, popu jak i rowniez roznych audiofilskich plyt (dema Focal'a 1-8, Dali CD, Sample Manger'a itp.....) Lubie jakość, neutralną góre, wyrażną średnicę i konkretny bas (ale nie jak uderzanie patykiem w kartonowe pudełko tylko mocny dobrze kontrolowany i nie spoźniający sie bas) . Oczywiscie slucham tylko i wylacznie CD-Audio bądz Flac'ow (zrobionych na CD-Audio) no i przede wszystkich bez zadnych ulepszaczy typu "loudness'y", korektory i inne wspomagacze, czysty "direct", odpowiednie warunki i montaz sprawiają ze niczego w dzwieku nie brakuje czym trzeba by bylo sie wspomagac.

I teraz pytanie do Was co kupic? Nie wiem nawet jaki budzet bo wyjdzie w praniu ale powiedzmy ze wzmak i kolumny tak do 4000 - 5000 PLN . Jesli na początek mialbym z czegos zrezygnowac to zrezygnuje z CD'ka kosztem wzmaka + kolumn (moge chwilowo miec DVD podlaczone) . Oczywiście używki jak najbardziej (wręcz wskazane) - boje sie tych nowosci od chinczyków. Przechodziłem ten etap w CA gdzie kupilem wszystko nowe i plakałem jak to wszystko zostało złożone i jak zagrało.

Z gory dzieki za jakies sugestie, czego szukac.

Pozdrawiam,
disaster3
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
003_P1290760.jpg


Advance Acoustic, której właścicielem jest Advance Paris, to stosunkowo młoda firma. Decyzja o założeniu francuskiej marki zapadła w 1995r w Tuluzie

http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/68387-advance-acoustic-map306-mcd204-zadziorny-elegant.html


W czasach, gdy spora liczba producentów elektroniki skierowana jest w stronę jasnego, otwartego, maksymalnie przejrzystego brzmienia, a czasem wręcz ostrego i kującego, nie łatwo znaleźć 'tranzystor', który będzie brzmiał ciepło. Nie jestem przeciwnikiem przejrzystego brzmienia, ale jazgot dobywający się z niektórych urządzeń po prostu mnie irytuje i odbiera przyjemność słuchania. Tu ponownie chciałbym podkreślić, że każdy ma swoje preferencje i odbiera dźwięki na swój sposób. To, co dla mnie może być ostre dla innych może okazać się tym czego szukają, dlatego do wszelkich opisów proponuję podchodzić z delikatną rezerwą.

001_P1130136.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/53234-naim-spotkanie-z-audio-co-ty-wiesz-o-rytmie.html
 

disaster3

New member
dzieki za info, ale mam pytanie czy ktos mial stycznosc z tymi kolumnami Akkus V3 h ttp://w ww.audioarena.com.pl/akkus-v3-p-125.html (prosze o usuniecie spacji w linku - niestaty za malo postów zeby mogl wkleic bez problemu)?
Podobno są zajebango, koszt elementów (głosniki + zwrotka ok 2800 PLN ) + obudowy ...... najarałem sie na te glosniki ale podobno potrzebują niezlej elektrowni
 

prodigy

New member
Jeżeli ma to służyć też do kina, a tak wynika z pierwszej wiadomości to w Szwecji widziałem takie coś Arcam AVP700 używane za około 4 000 zł.

Sam wzmacniacz pewnie zagra lepiej w stereo.
 

grzeseik

New member
jak myslisz o akkusach to zwroc tez uwage na Usher 6311. graja bardzo fajnie, w samochodzie przestaniesz sluchac muzyki ;) i jak wygladaja! (to sie przyda przy partyzanckim ataku na zonke!)

na allegro aktualnie jest wystawiona para, masz jeszcze troche czasu, mozna popolowac...

ps. dobre kolumny wypada zestawic z dobrym wzmocnieniem... jak zawsze.
 

prodigy

New member
Jeżeli ze Szwecji, również do TV to widziałem jeszcze takie bydle Denon AVC-A1 SE za 4 000 zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry