Zestaw stereo do tv i muzyki zamiast soundbara

bejrut

New member
Witam

Mam pokój 3x5m2. Odległość od tv niecałe 3m.Zestaw ma być do oglądania filmów netflix i YouTube oraz słuchania muzyki spotify (różne style pop, indie rock itd., ale i coś mocnego. Zrezygnowałem z zakupu soundbara samsung q930b. Myślałem nad zestawem teufel ultima 40 active. Rozpatruję też Pylony pearl 25 i Indiana line nota 550 ale jestem otwarty na inne propozycje. Nie wiem tylko jaki wzmacniacz lub amplituner.

Głośniku muszą być podłogowe i będą stały obok szafki z tv. Boję się tylko czy zestaw stereo nie przytłumi dialogów w filmach i będę musiał zakupić jeszcze głośnik centralny a tego bym nie chciał.

Budżet niestety to około 4,5tys. Sprzęt tylko nowy.
 

bejrut

New member
Kolor kolumn najlepiej czarny. Dylemat czy wzmacniacz czy amplituner. Myślałem nad yamaha rx-v4a (może rx-v6a), mam wifi, bluetooth. Jeżeli dobrze myślę to Tv łącze po HDMI i wtedy jak coś głośniki tv podbijają mi trochę dialogi. Chyba, że szeroko rozstawione głośniki stereo nie stłumią mi za bardzo dialogów?. Druga opcja to po prostu wzmacniacz. Tv mam na androidzie więc do spotify i youtuba i tak zawsze włączam tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Cambridge AXR 85 plus kolumny Monitor Audio Bronze 50 lub Paradigm Monitor Atom - będzie dobra jakość do tych potrzeb.
 

Muttley

New member
Cześć,
Pozwolę się podpiąć pod temat, bo szukam podobnych propozycji (zestaw stereo)
Budżet max 4 tys. PLN.

Do dziś byłem praktycznie pewny, że kupie sobie soundbar (LG Eclair QP5), już miałem dodany do koszyka, ale wzięło mnie na czytanie (plusy, minusy, recenzje, inne tematy), co spowodowało, że już sam nie umiem wybrać. Jednak zestaw stereo będzie bardziej uniwersalny a dodatkowo z tego co się dowiedziałem, może rozłożyć na łopatki soundbary.

Przeznaczenie (60% filmy, serial):
  • TV (filmy/seriale z serwisów amazon, hbo, disney). Połączenie przez HDMI ARC (?)
  • muzyka: spotify, youtube (przez telefon - bt, tv).
  • gramofon (opcjonalnie, bo mam podpięty pod "starego" ampli Technicsa)

Pomieszczenie to pokój ~16m, TV wisi na ścianie. Model TV: LG 65NANO883PB.

Znalazłem już kilka skonfigurowanych zestawów, tylko nie wiem czy sprawdzą się one do mojego przeznaczenia (tak jak wcześniej pisałem, chciałbym mieć większą radochę z filmów, seriali niż na standardowych głośnikach TV).

Z wzmacniaczy moją uwagę przykuły:
Yamaha: RX-V4A, A-S301, WXA-50, RXV6A
Powernode edge

Z głośników rozglądałem się wśród poniższych (do postawienia na stoliku RTV):
  • Nota 260X
  • Nota 240
  • Tesi 261
  • Debut 2.0
 

jacekf1234

New member
A mógłby ktoś rozwinąć i wskazać różnice?
Chyba Yamaha jest trochę nowszym amplitunerem i kodeki obsługę netflixa, youtuba i spotifajów więc wydawałoby się, że powinna się lepiej do tego nadawać.
 
Do góry