Zestaw stereo do 20 tys.

Czarny1212

New member
Witam,
Nie posiadam żadnego elementu zestawu a doświadczenie z epoki Altusy 120. Chciałbym wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz bluray oraz głośniki. Salon 30m2. Nie wiem czy to ważne, jeśli zakupione elementy będą różnych marek to jak tym później sterować, chodzi o jednego pilota. Tak zaczynając od wzmacniacza, słuchałem kiedyś Denon PMA 1600AE i grało to super. Niestety nie pamiętam już nic więcej z zestawu, ale chyba był połączony z Denon DCD-1600NE. Ja nie potrzebuję tego CD-ka, ale w to miejsce chciałbym dobry streamer audio. Posiadam kilkaset zwykłych płyt CD oraz kilkadziesiąt koncertów na bluray'u. Dlatego może to dziwne i trochę retro ale potrzebuję właśnie bluraya, ot taki klocek do zestawu. Na koniec kolumny. Nie powinny być zbyt wielkie i do tego żadnego futurystycznego stylu. Najlepiej ciemne drewno. Nie wyższe niż 100 cm. Da się taki zestaw złożyć? Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z jednej strony piszesz , że masz kilkaset płyt cd , a z drugiej , że nie potrzebujesz odtwarzacz cd ? :) Rozumiem, że chodzi o to żeby nie mieć za dużo klocków, ale ja bym to przemyślał jeśli głównie grasz z płyt. Są na rynku jakieś odtwarzacze cd + funkcje sieciowe. Może to by było rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Moze kolega chce blu ray + dac i tak swoje plytki sluchac.
Kolego Czarny1212, chcesz powyzsza konfiguracje, czy cd czy zrzucic wwszystko na serwer np nas-a?
 

janusz

New member
Bez reklam
Napisał, że potrzebuje blu ray, wiec jeden odtwarzacz dysków optycznych mu wystarczy i nie chce oddzielni CD (co jest bardzo zrozymiełe tym bardziej, że większość odtwarzaczy BR posiada wbudowany DAC i wyjście analogowe audio).

Sporo współczesnych wzmacniaczy posiada funkcje sieciowe (nawet te audiofilskie), proponowałbym więc rozpocząć od dobrych kolumn i wzmacniacza. W dalszej kolejności odtwarzacz sieciowy i BR.

W /w budżecie proponowałbym nie zawracać sobie głowy tanimi markami japońskimi i zacząć co najmniej od wzmacniaczy Nad, Cambridge Audio (np. Azur 851A) czy Rotel.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dobrym kombajnem jest Oppo 205tka, masz tam na pokładzie Sonica DAC i to robi ogromną różnicę w torze stereo.
Do tego wzmacniacz i dwóch urządzeniach zamkniesz dobrej jakości zestaw stereo z możliwością odtwarzania płyt CD/ filmów/koncertów/streamowania plików/serwisów typu TIDAL czy Spotify.

Ze wzmaków, poza wymienionymi powyżej, posłuchaj też Roksana Kandy K3, Creeka'a A100, Atolla 200, Hegla H90... sporo jest tego na rynku, kwestia jakie kolumny chciałbyś jeszcze pod to podpiąć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze kolega chce blu ray + dac i tak swoje plytki sluchac.

Jest to jakieś rozwiązanie.

Napisał, że potrzebuje blu ray, wiec jeden odtwarzacz dysków optycznych mu wystarczy i nie chce oddzielni CD (co jest bardzo zrozymiełe tym bardziej, że większość odtwarzaczy BR posiada wbudowany DAC i wyjście analogowe audio).

Zadaje sobie sprawę , że na odtwarzaczu blu ray odtworzy się płyt cd. Pytanie jak to jakościowo wypadnie. Szczególnie , że autor wątku na całkiem spory budżet i w tej kwocie można zbudować solidnie grający zestaw stereo. Nie wiem co reprezentują aktualnie blu raye, ale swojego czasu nawet te nie tanie nie grały lepiej od podstawowych cedeków. Przynajmniej te z którymi miałem styczność. Pewnie wyjątki się zdarzały jak oppo.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Denona PMA 1600 AE +DCD 1600 miałem okazję słuchać z kolumnami Aurum Rodan świetnie razem to grało nie tylko pod względem mocy ale również i dźwięku ,więc Denon z serii 1600 sprawdzi się swobodnie w 30 metrach

Zestaw złożony z elementów różnych producentów dobrym pomysłem jest ,ale trzeba mieć pewną wiedzę i doświadczenie zwłaszcza że możliwych kombinacji jest dużo ,20 tyś złotych to jest dość spora suma i można złożyć ciekawy system .Musisz jednak sam się ruszyć z domu na odsłuch abyś w ogóle miał jakieś rozeznanie w temacie
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Moze kolega chce blu ray + dac i tak swoje plytki sluchac.
Kolego Czarny1212, chcesz powyzsza konfiguracje, czy cd czy zrzucic wwszystko na serwer np nas-a?
Nie wiem czy będzie mi się chciało zgrywać tyle płyt cd na dysk. Może w wolnej chwili w przyszłości. Odpowiadam również dlaczego nie potrzebuję wypaśnego cd, ponieważ moje płyty cd to zwyklaki nagrane w jakości standard a koncerty Video na blu ray i tak muszę odtworzyć na innym klocku. Dlatego wybieram dobry odtwarzacz blu ray.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Odpowiadam również dlaczego nie potrzebuję wypaśnego cd, ponieważ moje płyty cd to zwyklaki nagrane w jakości standard
Znaczy się sam nagrywałeś te płytki? :) czy "zwyklaki" to normalne płytki audio zakupione 44,1/16?
Z zaciekawieniem popatrzę co ostatecznie wybierzesz, amplituner czy wzmacniacz i jakiej klasy :) mily budżet do odsłuchiwania.
 

Czarny1212

New member
Zestaw Stereo

Dziękuję za wszystkie porady i opinie. To stara prawda mieć kasę (bez względu ile), to jeden problem, ale wydać ją mądrze to sztuka. Okazało się, że lepiej pytać niż zgadywać i lepiej radzić się mądrzejszego niż samemu kombinować. Choć temat zestawu wydawał mi się mało skomplikowany to teraz jestem pewien, że im więcej czytam tym mniej wiem ... Hasła przez Was rzucane jak z rękawa typu DAC lub NAS dla mnie zupełnie niezrozumiałe upewniają mnie, że jestem dyletantem. O ile dobrze doczytałem, DAC jest przetwornikiem z sygnału cyfrowego na analogowy (lub odwrotnie:oops:) i jego obecność w urządzeniu znacząco poprawia jakość audio. No i mam pytanie: jeśli wzmacniacz (myślę tu o zintegrowanym), który posiada DAC już w sobie, połączę z odtwarzaczem bez tego przetwornika DAC to uzyskam odpowiednio dobry sygnał? A może wszystkie urządzenia w zestawie powinny mieć taki przetwornik? Robi to znaczącą różnicę w cenie, ale może właśnie taka jakość kosztuje???
Teraz to urządzenie NAS. Znalazłem coś takiego Zappiti NAS RIP - super urządzenie. Wprost cudo - wkładasz CD lub DVD i już ... urządzenie samo nagrywa, kopiuje, kataloguje i przechowuje! Nie wiem tylko czy nagrywa i odtwarza po wifi czy tylko nagrywa. Najgorsza jest jego cena !!! I teraz kolejne pytanie. Ten model posiada odtwarzacz BR czyta nie tylko CD ale także płyty Video. Niestety nie wiem czy posiada ten słynny przetwornik DAC? Czy jakość zgranych płyt na Zappiti będzie podobna do tych odtwarzanych na Oppo 203 lub Cambridge CXUHD? Jeśli zastąpię BR takim NAS-em to wydam 4 tys. więcej ale zyskam Central BANK hi hi. Proszę o kolejne porady. Pozdrawiam,
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
NAS to urzadzenie sieciowe do przechowywania danych. Moga byc audio. DAC nie moze byc tam zamontowany bo to nie jego miejsce.

Dzis wiele urzadzen ma wbudowany DAC, chocby kazdy amplituner, wiele odtwarzaczy CD czy obecnie modnie wstawiane nawet we wzmacniacze.

Dobrej jakosci DAC to takie osobne, normalnej wielkosci urzadzenie z porzadnym zasilaniem wewnatrz.


Wspomniane wczesniej OPPO UDP-205 to bylby najlepszy kombajn odtwarzacza plyt CD, BR. Nie jest to szczyt jakosci dzwieku w ogole ale w tej kategorii to dobre urzadzenie.
Bardziej budzetowo proponowany Marantz UD
 
Do góry