zestaw-pytania i prośba o pomoc

kaczord

New member
Witam widzę tutaj wiele wątków, z prośbą o pomoc.Mam nadzieje,że mój nie zostanie niezauważony.

Kupiłem tv lcd sharp 37xd1-tzn jutro mam odebrać.
Mam n i cyfrę plus z tym że tuner satelitarny mam starego typu(philips 6010-tu też mam 1 pytanie: czy od tunera dużo zależy jakość obrazu z satelity???(np czy pionier 1430 ma lepszy obraz niż 6010 philips??)czy ważniejsza jest jakość sygnału??) --to takie off-topic


Chcę zakupić w miarę przyszłościowy zestaw kina domowego.
Po kilku artykułach, przeczytanych opiniach(także oczywiście z tego forum--zaznaczam bardzo pomocne) porównaniu cen

Znalazłem na razie trzon mojego zestawu w cenach podanych obok linków

jest to
Onkyo HTE 605/405 za 1779zł/709zł



Teraz zanim przejdę do głośników mam pytanie??

Czy zestaw w waszej ocenie 604/404 jest dużo gorszy??
co nowego ma nowszy zestaw i czy warto dać za niego więcej??


Głośniki mimo że mój malutki pokoik do filmów to jakieś 15m2 (3x5m) (widziałem że kiki proponuje zestaw) jamo s606 (1900zł)mogłby być.Pod względem ceny.

Nie jestem znowu audiofilem, więc może cos tańszego do tego małego pomieszczenia.Z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę że kiepskie głośniki zepsuja cały efekt, więc w tej sprawie liczę na wasze sugestie.


Czy może za tą cenę czyli około 4500zł znajdę coś tańszego,a wcale nie gorszego???

Czy może jakiś komplet kina domowego, ale tego raczej wolałbym uniknąć.

Myśląc przyszłościowy o zestawie kina domowego chodzi mi o:

-łącze hdmi w amplitunerze ( w tym wypadku jest hdmi 1.3 i pytanie czy ma to duże znaczenie??czy może być zwykłe hdmi 1.1 czy 1.2??)

-głośniki docelowo do salonu o wielkości około 40 m2 (6,5mx6,5m)

-upscaling w dvd--czy to działa??efekt jest zadowalający??od czego to zależy??

-teraz temat kabli hdmi-czytałem testy i inne--jak można sprawdzić kabel przed kupnem np. będąc w sklepie???Może macie jakaś radę??


Inne wszystkie uwagi, wnioski i uwagi mile widziane.
 
Do góry