Zestaw projektor + ekran

Robert_G7

New member
Cześć, nadszedł kolejny etap w KD.

Szukam najlepszego wyboru do 5000zł (wiem, że niewiele) zestawu projektor + ekran.

Pokój 3,5m x 4,5m

Odległość projektor - ekran to około 3,8-4m, oglądający około 2,5m od ekranu, szerokość ekranu max 240cm czyli około 110" w wersji bez naciągów - podobno nie są do tej przekątnej konieczne.

Wstępnie wybrałem Adeo Elegance 250 z ReferenceGrey

Pokój nie jest zbyt jasny w dzień, a filmy raczej wieczorem + rolety ciemne w oknach

Ściany i sufit białe bez możliwości zmiany koloru, za ekranem na całej ścianie regał z książkami

Jaki projektor byłby optymalny w budżecie 2500zł albo inny zestaw do 5tyś zł. Super gdyby 4K,

Jeżeli był podobny temat to proszę o link
 

edi7777

Member
Nie ma cudów w tej cenie obraz będzie po prostu duży o przeciętnej jakości. Do ekranu 240cm brałbym już napinacze bo boki będą się zawijać. W tej cenie może Epson tw5650 albo używany Sony hw45 czasem pod 4tyś można znaleźć + ekran na jaki znajdziesz dobry rabat bo przez Internet ceny są zazwyczaj wyższe niż u lokalnego sprzedawcy. Do 1500zl coś się powinno znaleźć firmowego bez elektrycznego rozwijania.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy ekran firmowy za 1500? oj może być ciężko. Poza tym kupno ekranu manualnego w mojej ocenie trochę mija się z celem.
Adeo bez napinaczy w tej przekątnej z tkaniną reference to koszt bliżej 3000 (a nawet wyżej :) ) a nie 1500
 

edi7777

Member
Np. Suprema feniks elegant z szarą powierzchnia w okolicach 1,5tyś. - do budżetowego kina to i tak wypas.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

marioking

Member
Ja tak dla przeciwwagi troche rozsadku tu wrzuce... nie wiem czy jest sens inwestować w jakieś konkretne marki... napinacze w tym budzecie to raczej przerost tresci... wydac 2tysie na ekran i 3k na jakiś projektorek... sorki 5k na sam projektor to tak ledwo a jeszcze ekran... chodzi mi o to, że przy tej kasię i tak nie kupisz nie wiadomo jakiego projektora gdzie "słaby" ekran zburzy ci idealne kino :p Ja w tych sam ekonomicznych ramach brałbym epson tw7000( i taki kupiłem), nowoczesny z tolerancja na 4k bo wiadomo to pseudo, ale z szybkim portem hdmi... dobrą i elastyczna oprtyką... a co zostanie to jakiś ekonomicznym ekranik... ~700-800zł manualne zwijany... sorki ale tu nie ma co sie łudzić że bedziesz nie wiadomo jakie efekty osiagał jak kupisz klasyczny fhd eko projektor.... i idealny obraz.... nawet jakbyś kupił polecane ekrany za 1,5-2k... powiem ci, tak łatwiej ekran wymienic i ulepszyc niż projektor... teraz polecam lepszy projektor z budzetowym prostym ekranem a potem ewentualnie jakiś pro ekranik, z czasem jak już tak zagustujesz...
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Myślę że raczej prędzej zmienisz projektor niż ekran dlatego nie polecam jakiejś marki krzak z allegro. Sam miałem chyba z 6 projektorów a ekran zmieniłem raz przy przeprowadzce. Ogólnie uważam że powyżej 4tyś. za projektor to warto brać pod uwagę tylko Sony, a powyżej 10tyś. tylko JVC.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

marioking

Member
tylko ekran 110-120" to można już mieć za 250-300zł i raczej nie jest to myśle dużo gorsze od gołej sciany gdzie wielu tak używa projektora... osobiscie wolałbym się przekonac czy jednak nie wystarczyłby mi taki a miec projektor 4k za 4700 niź dzielić to na poł i miec oba średnie produkty. zreszta wydawanie 1,5k czy 3k na jakiś ekran do projektora za 3k czy nawet 4k to jakiś obłęd... przyjanmniej z perspektywy laika... jakoś ni cholera nie jestem w stanie uwierzyć że ekran za taki gruby szmelc zrobi z budzetowego projektor warty takiego ekranu... a poza tym ekrany według mnie to najbardziej oszwindlowany produkt w całym uzytkowaniu projektora. i w ta myśl wolałem kupić nienajgorszy projektorek moze pseudo 4k a nie zasilac tych kanciarzy od ekranów... bo skoro może pół-automatyczny ekran 110-120" kosztować 250zł to sorki żaden elektryczny silnicziek czy kosmiczna tkanina nie jest warta 10x przebicia... jedno to zapłacić za jakąs marke projektora gdzie jest konkretna technologi, wsparcie, gwarancja, badanie, rozwój, opłaty licencyjne za kodeki, kodery dekodery a drugie dawac zarabiac tym kanciorzom co sobie robia 1000% marzy, bo taki trend panuje.
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Mam jeszcze stary ekran Avers 240cm lekko pofalowany ale ogląda się na nim lepiej niż na gołej ścianie głównie przez czarne ramki. Obecnie leży w starym mieszkaniu a na codzień w domku mam k.a.u.b.e.r.a inceiling matt grey tensioned który po rabatach kosztował ok 5tyś. - jasne że obraz na nim wygląda lepiej ale absolutnie nie ma to przełożenia na cenę. Z projektorami też tak jest - taki Sony hw45 albo 65 za ok. 7tyś daje już super obraz, ale JVC x7900 da lepszy tylko kosztuje 3x tyle. To wcale nie jest przepaść jakościowa tylko trochę lepszy obraz, jednak oba sprzedają się dobrze od lat:) Autor wątku szuka czegoś w niskim budżecie więc rozmawiamy o jakimś minimum jakościowym. Z pierwszym projektorem jest ten plus że co by nie kupił to i tak będzie zachwyt wielkim obrazem. Ekran do nie przystosowanego pomieszczenia na pewno polecam szary.
 

Robert_G7

New member
Dzięki za podpowiedzi, stanęło na Epsonie TW7000, jale jednak te chińskie ekrany suprema czy z kraftmanna do 1500-2000zl mnie nie satysfakcjonują, bo to loteria z ich jakością.. Poczekam jakiś czas i zamówię Adeo albo K.aub.er.a. Lepiej dołożyć 2-3 razy więcej i kupić raz, a dobrze i bez stresu, że będą srebrzyć, fałdować się itp. i mieć spokój na kilka dobrych lat, a co niektórzy użytkownicy piszą, że nawet 11lat.
 
Ostatnia edycja:
Do góry