Zestaw kolun do kina - własny skład kolumn

gadom

New member
Witam wszystkich,
jestem na etapie składania kina domowego 5.0 Wstępnie amp wybrany
Yamaha 457 lub HK avr161. Wybór ze względu na opcje sieciowe i 4k/3D.
Odnośnie kolumn i amp wstępnie już się kontaktowałem z użytkownikiem blackninja za waszymi podpowiedziami w innych tematach.
Ze względu na brak miejsca obok tv odpada u mnie wersja z wysokimi frontami. Mogę na szafce rtv zmieścić jedynie max 50-60cm fronty. Patrzyłem głównie na allegro aby jakoś samemu złożyć zestaw. Znalazłem przykładowo jakies tanie zestawy 2+1 centralny plus dwie satelity.

I teraz czy lepiej jest do takiego zestawu dobrać identyczne kolumny podstawkowe/satelity jako fronty czy dobrać jakieś inne trochę większe

I druga sprawa. Znalazłem aukcję, gdzie sa dwie kolumny centralne sprzedawane z opisem
"
Zestaw ten to dwie kolumny centralne w promocyjnej cenie!!! Kolumny efektowe/podstawkowe i centralne mają zbliżone pasmo przenoszenia z tą różnicą, że głośniki centralne konstruowane się na dwóch głośnikach średnio-nisko tonowych, dzięki czemu są wydajniejsze i mają szersze pasmo pracy.

Para kolumny centralnych zapewni Państwu znacznie lepszą jakość dźwięku w stereo niż kolumny efektowe/podstawkowe w podobnej cenie ze względu na większą ilość głośników i związane z tym większe możliwości."
I ile w tym prawdy co pisze ta osoba o zestawieniu ze sobą dwóch centralnych jako frontów.

Dzięki za odpowiedzi
Próbowałem wstawić linki do aukcji ale forum mnie nie puszcza mimo, że mam już 6 postów
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca to prawda jest .W dużej mierze zależy to od samej konstrukcji kolumn centralnych ,oczywiście można używać trzech kolumn centralnych (jako głośniki przednie) lub też dwóch kolumn centralnych do stereo
Jeżeli mnie pamięć nie myli to taki zestaw oferowało Jamo
 

gadom

New member
Myślałem o tym ale odrzuciłem ten pomysł. Jakoś do mnie nie przemawia ten wygląd. Wolałbym iść w drewno.
Myślałem o czymś takim. Od razu zaznaczam że to budżetowe rozwiązanie
Jako fronty
GŁOŚNIKI PODSTAWKOWE TAGA HARMONY BLUE S-40 POZNAŃ (5012583440) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a jako center i tylnie
Kolumny podstawkowe Taga TAV-306 czarne gw, 2 Lata (4971023575) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
http://allegro.pl/kolumna-centralna-taga-tav-306-kolor-czarny-gw-2l-i4971001824.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry