Zestaw kolumn do yamaha rx-v773

lugas

New member
Witam!
Bardzo prosżę o pomoc w wyborze kolumn - to mój pierwszy tego rodzaju zakup.
Mam wymieniony ampli i potrzebuję do pokoju 18m wstawić zestaw kolumn. Ogranicza mnie budżet 2,5k.
Moje odsłuchy to 50/50 filmy i muzyka.
Czy jest coś sensownego z kolumn głównych do zawieszenia zamiast wolnostojących?

Mam niestety problem z usłyszeniem na żywo - ze względu na lokalizację nie mam nigdzie w miarę blisko niczego sensownego. Dlatego prośba o wasze wskazówki.

Z lektury forum widzę, że dobrymi opiniami ciesza się BL 4 0, trochę dobijają mój budżet bo nie zostanie mi wiele na pozostałe części.

Gdy trochę uzbieram kasy chciałbym dokupić jeszcze wzmacniacz do stereo ale to za jakiś czas.

Dzięki z góry za podpowiedzi!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Yamahą BL 40 powinny dobrze zagrać. Jeśli nie jesteś jakimś wielkim fanem basu to możesz kupić mniejsze BL 30. Jakiej muzyki słuchasz?
 

lugas

New member
Do muzyki basu nie potrzebuję aż nadto, słucham głównie kapel rockowych.
BL 40 trochę niszczą mój budżet :( 2400 za same główne kolumny to trochę dużo.
czy coś do 1k za sztukę możecie polecić?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z każdego sprzętu mozna nieźle zjechać z ceny. Zależy jak dobrze ponegocjujesz?:) Myslę że 2k lub minimalnie ciut więcej i BL 40 do wyrwania.
 

lugas

New member
Niektóre poza budżetem jak MA Silver 2 ale reszta całkiem niezła.

Wiem, że pytam o rzeczy niemierzalne ale o ile miałem już okazję dwa czy trzy razy przy okazji wyjazdów zrobić odsłuchy kolumn stojących o tyle takich małych nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę.
Czy możecie podpowiedzieć jaka jest różnica w jakości dźwięku i gdzie jest bardziej widoczna - domyślam się, że przy muzyce bardziej niż na filmach. I pewnie sub do tego obowiązkowo?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy tej samej serii kolumn nie będzie różnic jakościowych. Monitory są mniejsze i bardziej ustawne, mogą dawać lepsze uczucie stereofonii, zwiewności czy lekkości dźwięku. Podłogowe mają na ogół lepszą efektywność, niższe zejście i bas. To też oczywiście nie reguła, bo są monitory w ktorych bas porównywalny jest z niejednymi mniejszymi podłogówkami. Na ogół monitory stosuje się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie ciężko wpasować podłogowe lub jeżeli ktoś ma takie a nie inne preferencje. Porządne monitory na ładnych standach mają swój urok i mnie osobiście się bardzo podobają.
 
Do góry