zestaw kolumn do kina i muzyki dla Denon 8500HA za 50-60k

eman9

New member
zestaw kolumn do kina i muzyki do Denon 8500HA za 50-60k

Witam, chciałbym odnowić mój zestaw audio, do złożenia którego chciałbym poprosić Was jako bardziej zaawansowanych użytkowników w tym temacie za wszelką pomoc i sugestie z góry dziękuję.
Zestaw ma służyć do odsłuchu muzyki jak i jako kino domowe. Co do muzyki to słucham elektronicznej, deep house, tech house, dance. Przygotowuję pomieszczenie do odsłuchu około 20m2 oraz zakupiłem już amplituner Denon 8500HA, chciałbym utworzyć zestaw posiadający dobre dwa przody do muzyki a jako całość dla kina domowego system 5.2.2 z głośnikami Atmos.
Głośniki chciałbym by tworzyły miły dla oka wygląd z moim umeblowaniem i były najlepiej w kolorze białym (ostatecznie mogą być czarne), mam kilku faworytów, którym się bliżej przyglądam, podam przykłady :
- Canton Vento 896.2 Homecinema Set - 5.1.2 (tu dokupiłbym jeszcze jeden sub)
- Monitor Audio seria Gold + dedykowane kolumny do KD
- Dali Rubicon + dedykowane kolumny do KD
Z uwagi na nie za duże pomieszczenie skłaniałbym się by głośniki miały obudowy z bass-reflex skierowanym w dół, ale nie jest to obowiązkowe, głośniki innych firm również mnie interesują.
Chciałbym uzyskać jak najlepszą scenę dźwiękową za pomocą głośników i DSP, zależy mi głównie na dobrym efekcie kina domowego w tym przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ważne decyzje do takich potrzeb. Jaki miałeś do tej pory system.
Masz dopiero projekt pomieszczenia , więc kiedy planujesz zakup ?
 

eman9

New member
Zakupić bym chciał coś co jest obecnie dostępne w najbliższych tygodniach, zależy by dobrać najlepsze kolumny pod Denon 8500HA do muzyki ale głównie do kina z uwzględnieniem głośników Dolby Atmos, system 5.2.2, kolumny stojące bez zabudowy bym mógł je ewentualnie przenieść w inne miejsce.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Po , co Tobie amplituner z 13 końcówkami mocy , skoro chcesz wykorzystać tylko 5.2.2 ?
Dużo lepiej i taniej będzie np Denon 3700 i końcówka mocy , która zasili fronty
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z uwagi na nie za duże pomieszczenie skłaniałbym się by głośniki miały obudowy z bass-reflex skierowanym w dół,

Myślisz o kolumnach frontowych ? Powiem szczerze że bardzo rzadko zdarza się taka konstrukcja .Z tego co pamiętam było takie rozwiązanie w kolumnach marki Visaton ,takie coś częściej spotyka się w przypadku subwoferów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kina głównie dźwiękowo gdybym miał doradzić to - Monitor Audio seria Gold + . To najwyższa klasa w tym przedziale. Świetnie też sprawią się Dali Rubikon. Będziesz mega zadowolony z każdego wyboru bo przy tym Denonie one zabłysną .
 

eman9

New member
Myślisz o kolumnach frontowych ? Powiem szczerze że bardzo rzadko zdarza się taka konstrukcja .Z tego co pamiętam było takie rozwiązanie w kolumnach marki Visaton ,takie coś częściej spotyka się w przypadku subwoferów

Miałem na myśli kolumny Canton i opcję bass-reflex o nazwie „Bass-Guide”, nie jestem pewien czy dobrze to określiłem ale daje możliwość bliskiego ustawienia kolumny przy ścianie i nie wpływa to niekorzystnie na bas.

Do kina głównie dźwiękowo gdybym miał doradzić to - Monitor Audio seria Gold + . To najwyższa klasa w tym przedziale. Świetnie też sprawią się Dali Rubikon. Będziesz mega zadowolony z każdego wyboru bo przy tym Denonie one zabłysną .

Dziękuję za odpowiedź, tak się tez spodziewam, brakuje mi tylko impulsu które dokładnie wybrać :) A może jednak Canton Reference 7 ? Szukam dodatkowego argumentu, może które działają dokładniej w nocy przy cichym graniu pomogłoby mi zadecydować, który wybrać zestaw?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cantony ładnie się prezentują, ale Monitor Audio do tego co podałeś wg mnie to najlepsza jakość, która pozwoli Ci wykorzystać również dobrą super jakość Denona.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najmniej wrażliwe na ustawienie są kolumny o konstrukcji zamkniętej ,jednak są mniej wydajne niż te z bas reflexem

Odnośnie Canton - miałem możliwość odsłuchu Canton Reference 2.2 DC elektroniką Yamahy AS 1000 + CD 1000 pamięć jest ulotna ale sięgnąłem do moich notatek - znakomity bas ,dynamika i tempo nagrań ,obszerna scena z niemal bezbłędną lokalizacją co szczególnie było słychać w muzyce symfonicznej .Jednak w dźwięku trudno oczekiwać jakieś nadzwyczajnego ocieplenia ,Jest jednak małe ale takie kolumny potrzebują "metrów" aby w pełni docenić ich walory
Miałem możliwość odsłuchu też innych kolumn Canton Vento 870.2 DC ale tu był pewien problem bowiem były napędzane prze Denona PMA 720 a to nie klasa tych kolumn .Dało się słyszeć pewne osuszenie średnicy ,ale to wina wzmacniacza a nie kolumn
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wywałona kasa , przerost formy nad treścią.
Sama deklaracja o głośnikach przy ścianie już pokazuje brak wyobraźni.
Ma być białe , na bogato i upchnięte :(

Więcej frajdy z muzyki można uzyskać z np Smsl Q5 pro i Kef LS 50
Za ułamek ceny :)
 

eman9

New member
Dziękuję za odpowiedzi, chciałem tylko dodać, że w tym zestawie oprócz muzyki liczę na bardzo dobrej jakości kino (w tym przedziale cenowym) oraz na atrakcyjny wygląd (chciałbym by kolumny cieszyły również oko), mam jeszcze pytanie, który z tych zestawów będzie bardziej wyrazisty w odsłuchu na niższej mocy? A może głośniki KEF ? Który ma najlepsze charakterystyki na wykresach tak by na papierze też dobrze to wyglądało.
 

SNiP3R

Member
To proponuję Auro 3D - sam byłem przed wyborem, postawiłem na ten system (z tym samym amplitunerem) i nie żałuję ani trochę.

Najlepiej sprawdza się muzyce (Atmos przy tym to zabawka), a w filmach również brzmi genialnie - nie tyle co lepiej od Atmosa/DTS:X - po prostu inaczej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wygląd że białe Canton ok.
Jeśli ma mieć naczelne znaczenie, to oczywiście Twój wybór.
W klasie którą podajesz i po Twoim obecnym sprzęcie i tak zagra bardzo dobrze. Ważne żebyś Ty był zadowolony.
 

eman9

New member
To proponuję Auro 3D - sam byłem przed wyborem, postawiłem na ten system (z tym samym amplitunerem) i nie żałuję ani trochę.

Najlepiej sprawdza się muzyce (Atmos przy tym to zabawka), a w filmach również brzmi genialnie - nie tyle co lepiej od Atmosa/DTS:X - po prostu inaczej.

Ciekawa opcja, a jak się odsłuchuje filmy które mają system Dolby Atmos na takim zestawie ?
 
Do góry