zestaw kolumn 5.1 do 4 tys

stev

New member
Ponownie rozważam zakup jakiegoś sensownego zestawu do KD i muzyki.

Fakty:
Mam już ampli yamaha v620 (kiedyś może coś nowszego ale na razie ten)
Pokój 16 m2
Wykorzystanie muzyka 60% filmy 40% ( na początku muzyka 100 %)

Dźwięk ma być bardziej ładny niż audiofilski więc przekolorowania mi nie przeszkadzają, bas ma nie dudnić, soprany wyraźne i nie przesterowane. Idealnie dla mnie to przy niezbyt głośnym odsłuchu ładnie oddawało głębie słuchanej ( bardzo różnej gatunkowo) muzyki.

Komplet będę rozbudowywał stopniowo, więc lepiej, żeby to nie była już seria schodząca z rynku i była możliwość stopniowego "układania klocków"
Zakupy zaczynam od kolumn podstawkowych, potem będą podłogówki - niech coś wkońcu u mnie gra !
Z ofery pobliskiego studia zwróciłem uwagę na:
Dali Concept 6 + 1 +centralny + sub..... Wharfedale Diamond SW100 (warto?)
Wharfedale Diamond 10.7 + 10.1 +10CS+ 10sx
a może Jamo ( tańsze :) ) s608
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na razie suba bym sobie darował, a zresztą jak kupisz w dobrej cenie kolumny to i na sub może starczy. Moja propozycja Roth Oli 30 (5.0), Monitor Audio MR 4, Dali concept 6. Jamo s608 będą za duże i w muzyce gorzej wypadną. To nawet nie ta klasa. Napisz do Blackninja bo ma najniższe ceny, a podejrzewam że i na suba do 1k starczy kasy.
 

stev

New member
tak jak pisałem, nie kupuję całego zestawu od razu więc z dobrymi cenami i z odsłuchem będzie ciężko. Jamo odpuszczam natomiast seria Diamonda mnie kusi. Dali był moim "liderem" podczas poprzedniego przymierzania się do zakupu ale jakoś mój entuzjazm spadł.
Zerknę co to te Rothy bo jakoś nie zwróciłem na nie uwagi
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak jak pisałem, nie kupuję całego zestawu od razu więc z dobrymi cenami i z odsłuchem będzie ciężko. Jamo odpuszczam natomiast seria Diamonda mnie kusi. Dali był moim "liderem" podczas poprzedniego przymierzania się do zakupu ale jakoś mój entuzjazm spadł.
Zerknę co to te Rothy bo jakoś nie zwróciłem na nie uwagi

Na Rothy zwróć uwagę koniecznie. Moim zdaniem w porównaniu z serią MR wypadają lepiej. Słuchałem obydwu i wybrałem Rothy.
 
Ostatnia edycja:

stev

New member
Zdecydowanie Dali Zensor, Monitor Audio
Zensory za drogie, MA MR w testach wypadają ok ale zwróciłem uwagę na Magnat Quantum serii 500. Warto się nimi zainteresować ?
cytat a audio.com.pl :
"Monitor Audio MR4 nie grają więc jak kolumny dwa razy większe czy dwa razy droższe. Quantum Magnata pozostają ze swoim potencjałem basu i dynamiki w tym teście niedoścignione, tyle że nie jest to prosta odpowiedź na pytanie, które kolumny demonstrują większą subiektywną swobodę, radość grania, które bardziej wciągają w muzyczne emocje. "
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz na myśli model 555? Możesz odsłuchać model 655. Z tego co wiem to następca modelu 555. Nie słuchałem ich ale mają dobre opinie.
 
Do góry