Zestaw Kino Domowe 8 tyś lub Soundbar plus Stereo

east

New member
Witam,
Dozbierałem pieniążków. Pokój 25 metrów. Kino domowe i audio w proporcjach 50 na 50.

Propozycja jest taka:

Zestaw Klipsch 5.0 R26f, plus Onkyo 656, Blueray Onkyo. - koszt około 8 tyś. Nie mam gdzie postawić tylnych głośników (małe dziecko stojaki odpadają), tylne głośniki doszłyby za kilka lat. Nie wcześniej, na razie szafa i zostaje tylko efekt stereo, ewentualnie centralny i dwa przednie, ale miałbym wyciętą ścieżkę dźwiękową na tylne głośniki z filmów/gier.

Zestaw Soundbar Yamaha YSP 2700 lub Klipsch RSB 14, do tego jakiś zestaw audio do słuchania muzyki, bo soundbar chyba nie da rady do odsłuchu.


Jaka propozycja, jak to rozwiązać i w którym kierunku pójść?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,
Dozbierałem pieniążków. Pokój 25 metrów. Kino domowe i audio w proporcjach 50 na 50.

Propozycja jest taka:

Zestaw Klipsch 5.0 R26f, plus Onkyo 656, Blueray Onkyo. - koszt około 8 tyś. Nie mam gdzie postawić tylnych głośników (małe dziecko stojaki odpadają), tylne głośniki doszłyby za kilka lat. Nie wcześniej, na razie szafa i zostaje tylko efekt stereo, ewentualnie centralny i dwa przednie, ale miałbym wyciętą ścieżkę dźwiękową na tylne głośniki z filmów/gier.

Zestaw Soundbar Yamaha YSP 2700 lub Klipsch RSB 14, do tego jakiś zestaw audio do słuchania muzyki, bo soundbar chyba nie da rady do odsłuchu.


Jaka propozycja, jak to rozwiązać i w którym kierunku pójść?

Dlaczego głośniki tylne odpadają przy małym dziecku? Sam przez to przechodziłem i nie było z tym żadnego problemu :)

Celuj w kino domowego...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Masz yroche dziwne podejście, to tak jakbyś chciał pickupa ale marudzisz że nie masz garażu więc jaki pickup żeby wszedł. Masz duży budżet, wiesz czego chcesz wiec myśl czy możesz zainstalować jakoś głośniki.
Wywal szafe albo najlepiej daj foto jaknto wygląda u ciebie. Są uchwyty na kolumny,są stojaki które można na czas seansu ustawić jak trzeba. Tutaj wielu coś robi przed seansem, jak rozwieszenie kotary w koło salonu, wykręcanie żarówek i zaklejanie taśmą każdego światełka na sprzęcie żeby tylko żadna.dioda nie przeszkadzała w seansie. Więc może masz jednak możliwości :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Powiem tak, jeśli upierasz się ze tylnich kolumn nie da rady wstawić to odpuść sobie te kino i soundbar, zarzuć jak najlepsze stereo do salonu. Filmy obejrzysz tez na fajnym poziomie a i do muzyki będziesz miał bajkę.
 

east

New member
A jakie są stojaki na tylne głośniki mega stabilne aby tylny głośnik nie spadł?

Klipsh 26, Dali Zensor 7, Heco 900 - wszystkie 3 zestawy 5.0 kosztują około 5 tyś. Który wziąć do tego Onkyo ?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak mega stabilny stojak... u mnie na początek pilnowałem córki, aby nie była zbytnio zainteresowana tylnymi głośnikami, a w wieku 4 lat potrafiła sama sobie odpalić film :)

Co do Onkyo - odsłuchaj Klipsch i Heco...
 

east

New member
Na razie jest rok, więc do 4 lat to głośnik kilka razy może na głowie wylądować :)

Te trzy zestawy oglądałem w necie cena identyczna praktycznie.
 
Do góry