Zestaw kina lub sam ampli

bumtarara

Member
Witam, odpuściłem sobie soundbary i inne plastiki teraz ostateczna decyzja nad sprzętem, ma być uniwersalny czyli 50/50 do filmów i muzyki prosił bym o poradę, kilka moich typów


https://www.proshop.pl/Odbiornik-Wz...e=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

https://www.neonet.pl/kina-domowe/y...a4298b3644ff9ec14847f2a36e0bfd&snrai_content=

używane
Harman Kardon AVR 147
Harman Kardon avr 230
Harman Kardon AVR 130 + cały zestaw głośników harman kardon
Marantz amplituner AV surround receiver SR 5600
Marantz SR 4003
Harman Kardon AVR 255/300
MARANTZ ZR6001

jeśli wybór padnie na sam ampli będę szukał do niego głośników/kolumienek podstawkowych
z góry bardzo dziękuję
 

DarkMag

New member
Czego oczekujesz?
Pod co ma to być podłączone? (większość ampli które podałeś nie ma nawet HDMI)
Jak duże pomieszczenie?
I najważniejsze ile chcesz na to wydać i czy z czasem chcesz to rozbudować?
 

bumtarara

Member
Cena max 1200zł sprzęt ma być universalny 50/50 filmy/muza bo pomieszczenie (sypialnia) 10m2, chce 5,1 do filmów i do muzy jak i stereo nie jestem audiofilem ale nie takim żeby olać możliwości ampli chce pójść w kompromis pomiędzy ceną a jakością, co do HDMI to raczej było by mile widziane ale to już zależało by od jakości sprzętu, całość.....ampli i głośniki podstawkowe chce zmieścić sie w max 1700 zł
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
masz małe pomieszczenie , oba pierwsze zestawy do kina będą OK , ale samej muzyki stereo bez suba na tych "satelitkach" nie posłuchasz , nawet małe monitory z tymi skromnymi amplitunerami zagrały by lepiej
 

bumtarara

Member
masz małe pomieszczenie , oba pierwsze zestawy do kina będą OK , ale samej muzyki stereo bez suba na tych "satelitkach" nie posłuchasz , nawet małe monitory z tymi skromnymi amplitunerami zagrały by lepiej

To czyli Onkyo i Harman ale oba mają suba więc coś zabrzmi, w przyszłości zmienię na klocki ale na chwilę obecną.....raz że kasy brak a dwa mały pokój, z tych dwóch który był by ten właściwy....to zapewne jedna i ta sama klasa choć cena nie wiele ich dzieli
 

bumtarara

Member
Witam...wybrałem sprzęt używany bo zależy mi na jakości dźwięku a nie na tym żeby był nówka, wybór padł pomiędzy Yamaha RX-V675 chyba jest z rocznika 1012-2013 lub Marantz 1504 też jakoś 2012 - 2013 oba wahają się w cenie pomiędzy 900 a 1000zł , teraz potrzebuje dobrać kolumienki podstawkowe więc jaki zestaw by pasował, znalazłem + JBL CSC178 zestaw 5.1, jakieś model JAMO 5.1, może jest coś jeszcze co by pasowało brzmieniowo do 500zł używane
 
Do góry