zestaw kina domowego, prośba o pomoc

trycki

New member
Witam
Niestety, włączę się w nurt pisaniny typu "proszę o pomoc", ale przyznam, że trochę nie mam wyjścia. Chcę kupić kino domowe do 4,5 tys. zł, z tym zastrzeżeniem, że przez jakieś pół roku, z powodu remontu, nie będę mógl skorzystać z wszystkich kolumn, a jedynie z dwóch. Ponieważ, krótko mówiąc nie znam się na tym, pobiegłem do top hi fi, gdzie polecono mi zestaw, który będę mógł rozbudwować później o dodatkowe kolumny. Zaproponowano mi taki sprzęt: Yamaha RXV 661+ DVD 661 + dwie kolumny B&W 601. Coś mnie pokusiło i następnego dnia zawitałem do salonu Sony, jako, że mam Bravię i tam dowiedziałem się, że zestaw STR DA 1200+ nagrywarka RDR HX 750+ B&W 601, to wedłgu sprzedawcy, też niezły pomysł, zwłaszcza, że nagrywarka jest mi potrzebna. Szukałem w necie odpowiedzi, czy lepiej wybrać Yamahę czy nowy amplitiuner Sony i niestety nie doszukałem się odpowiedzi. Sprzęt będzie stał w pomieszczeniu ok. 30 m.kw, (pokój plus aneks kuchenny), w 70 proc. wykorzystam go do oglądania filmów, w 30 do słuchania muzyki.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Ampa Sony to wątpie, ze Ci ktos poleci. Moj znajomy ma te kolumny i mi osobiście nie przypadl dźwiek stereo jakiś taki ostry i za mało glebokiego basu... Dla mnie lepiej brzmi zestaw Quadrala Quintas 500, który jest raczej z tych tańszych, a jak kazdy wie B&W do takich nie nalezy... Kazdy musi posluchac co mu bardziej lezy
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Najlepiej zrobisz jak porosisz i tu i tu o prezentacje.
To co, Twoim zdaniem lepiej gra ... kup.
Osobiście w ampa Sony bym się nie ładował. Yamaha .. czemu nie.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Wiekszosc Ci poleci JBL serii E. napisz PW do blackninjy on Ci pomoze... ja bym wybral juz cos z przyszloscia z nowymi dekodarami dźwieku przestrzennego np. Onkyo 605 + qq500 + dodatkowe dwie kolumny efektowe i suba zaby miec efekt kina 7.1 a w cenie 4500 spokojnie bym sie zamknal... Musisz posluchac i wiedziec co chcesz. maga Ci wystarczy kolumny za 1500zl a mozesz jeczec ze te za 3000zl graja slabo i chcesz dozbierac
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E80+EC25+E20+E150P

1887gn.jpg
 

marcinb

Member
Witam
Sam się przymierzam do takiego zestawu (RX-V661 i DVD 661). Miałem okazję posłuchać z JBL E80, JBL Balboa i Wharfedale 9.4. Zacząłem od E80 - bajka, później Wharfedale - głośniki 'fabryczne' w moim Peugeocie lepiej było słychać i na końcu Balboa - i tu też przepaść w stosunku do poprzednika.
Nie ukrywam, że pewne znaczenie w wyborze modeli miał również aspekt wizualny - nieduży pokój z bardzo jasnymi meblami - więc w gre wchodziły kolumny albo srebrne (jak na zdjeciu powyżej) lub bardzo jasne jak Balboa.
Jestem już zdecydowany na JBL, a które to się jeszcze okaże - o tym niestety zadecyduje poziom współczynnika WAF ;).
Teraz tylko skompletować do końca meble, przygotować pokój i...
złożyć zamówienie u
ninja.gif
.

Jeszcze jedno pytanko dotyczące serii E.
Kanapa, na której będziemy siedzieć i zachwycać się naszym sprzętem ;)
będzie stała przy samej ścianie, w związku z tym zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby powieszenie na ściane E10 zamiast E20?
(może uda mi się wtedy namówić żonę na serię E zamiast Balboa:-D)

Marcin
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Mam tak powieszone E10 i wspaniale współpracują z E100 na froncie. W kinie będzie na pewno świetnie. Gorzej może być w przypadku SACD lub DVD-Audio, jeżeli masz zamiar korzystać z tych standardów.
 

marcinb

Member
blackninja napisał:
Pamiętaj tylko w pertraktacjach z WAF, że E10 srebrnych nie ma więc będą w zestawie bukowym.
Pamiętam, pamiętam...
Myślałem o bukowym zestawie (bo ten buk jest tak jasny ze nawet koło buku nie leżał - mam bukowy parkiet w salonie, bukowe schody... i meble też będą również bardzo jasne).

Ale nadal nie mam żadnego dobrego argumentu w ręku :(

Odnosząc się do postu Pablo:
SACD odpada, może jakieś DVD audio (ale w wersji stereo jak sam sobie zrobię)
 
Do góry