Zestaw kina domowego do ~ 6000 zł

sstss

New member
Witam
Bardzo proszę o małą pomoc w wyborze sprzętu - zestawu 5.0 lub 5.1 wraz z amplitunerem do mojego salonu. Zestaw będzie służył głównie do słuchania muzyki (przeróżnej), w tym radia poprzez internet, filmów i korzystania z konsoli - PS4. Telewizja - nka. Amplituner wydaje mi się, że już wstępnie wybrałem - DENON AVR X2100 - ma wszystko, czego potrzebuję. Jednak inne propozycje ampka o podobnych możliwościach biorę chętnie rozważę.
Do tej pory słuchałem Dali Zensor 7 i Dali Lektor 6 i powiem Wam szczerze, że jakiegoś mega dobrego wrażenia na mnie nie wywarły. Na pewno Lektor lepiej przekazywał niskie tony, brakowało tego w Zensorach. Zensory 7 przy pewnym poziomie głośności wyraźnie się dusiły. Domyślam się, że Zensor 5 w takim wypadku zagra jeszcze słabiej. Ciekawe jak Lektor 7?
Jakie jeszcze kolumienki polecacie do tak uniwersalnych zastosowań i do pomieszczenia ~ 20 -25 m2.
W najbliższym czasie mam się umówić na odsłuchanie Melodiki i Indiany Note - czy te zestawy będą "korzystniejsze" niż Zensor 7?
Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i sugestie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do listy kolumn dorzuć jeszcze Monitor Audio BX 6 lub nową serię Bronze, JBL 270/280, Wharfadale Diamond, zerknij też na kolumny Heco, kolega Bipo ma i sobie bardzo chwali, porównywał je min. z Zensorami i wybrał Heco
A skoro bardziej zależy ci na dobrej muzyce, to posłuchaj na amplitunerach Marantza- SR5009 lub 6009, teraz są w cenach wyprzedażowych, więc nie powinno być źle.
Po odsłuchach spytaj o ceny blackninja...
 

ThePepe

New member
Bez reklam
To skoro głównie do muzyki to może rozważ zakup wzmacniacza stereo i dwóch dobrych kolumn? Ampli nie da Ci tego co dobrej klasy wzmacniacz.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Witam

W najbliższym czasie mam się umówić na odsłuchanie Melodiki i Indiany Note - czy te zestawy będą "korzystniejsze" niż Zensor 7?
Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i sugestie.

Słuchałem wszystkich wymienionych przez Ciebie kolumn z Denonem AVR-X2000.
Dla mnie zdecydowanie Zensor 7 grały najlepiej, jechałem z chęcią zakupu Melodiki, po 30 sekundach już wiedziałem, że ich nie kupię. Dodatkowo kolumny wyglądają najlepiej ale to kwestia subiektywna.
Wymieniony przez Ciebie amplituner nie wyciśnie z tych kolumn nawet 50% możliwości, po prostu będzie to sobie grało, płasko bez góry i dobrego basu.
Jeżeli piszesz, że zestaw głównie do muzyki to kierunek jest tylko jeden - wzmacniacz stereo.
Było już kilka podobnych tematów i odpowiedzi się powtarzają.
 

sstss

New member
Z tego też powodu, biorę pod uwagę zakup amplitunera z możliwością podłączenia w późniejszym czasie wzmacniacza stereo. Chciałbym tylko, żeby pod amplitunerem wybrane kolumny też zagrały jak najlepiej. Zensor 7 przy Lektorze 6 grał już słabiej. Lektor 7 to już dużo większa kolumna, jednak jej jeszcze nie słuchałem ;/
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do X2100 nie podepniesz wzmacniacza ;)
Musisz mieć ampli z pre-out - wszystkie Marantze, Denon od serii X3100, HK370, Pionek 924...to chyba tyle z tych tańszych...
Słuchaj jak najwięcej i porównuj ;)

@ Vectra, co do Melodiki, to tez jej słuchałem na X2000 i było ok, wcale nie odstawała jakościowo od droższych konstrukcji. Może to były nówki, prosto z pudła?
Ja słuchałem już wygrzanych, aczkolwiek Zensory też bardziej przypadły mi do gustu ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Do X2100 nie podepniesz wzmacniacza ;)


@ Vectra, co do Melodiki, to tez jej słuchałem na X2000 i było ok, wcale nie odstawała jakościowo od droższych konstrukcji. Może to były nówki, prosto z pudła?
Ja słuchałem już wygrzanych, aczkolwiek Zensory też bardziej przypadły mi do gustu ;)

Nie wiem nie pytałem ale góra była zamulona, gość z salonu przepinał przewody w trakcie tego samego utworu, po przepięciu na Zensory wrażenie jakby ktoś ściągnął z kolumny koc - wszystko, delikatniejsze, lekkie, bas przyjemny.
Nie piszę, że Melodika to zła kolumna, w swojej klasie cenowej to ciekawy kierunek.
Ale mając mniej kasy wolałbym którąś z pozycji Indiana Line - grały bardzo podobnie do Dali.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Też tak napisałem, Z7 lepsze :)
Szkoda, że jak ja kupowałem kolumny, to Zensory trzymały cały czas wysoką cenę....

Co do Indiany, to wydaje mi się, że bliżej im do Monitor Audio, ale to tylko moje odczucia, zresztą w cenie ok. 2 tyś chyba ciężko znaleźć dla nich konkurencję...
 

lobos

New member
Bez reklam
Bierz Marantza SR6009 lub Denona X3100.
Kupisz teraz w dobrej cenie a w przyszłości podepniesz wzmacniacz i będzie gitara ;-)
Porównując Melodikę do Dali to wg. mnie BL40 zagrały dobrze, ale góra i średnica w Dali lepsza ;-) .
No i wygląd zdecydowanie dla Zensor ;-)
Odsłuch tylko na wzmaku, bo na ampli można nie wyłapać wielu rzeczy.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
20-25m2 to JBL Studio 280, chyba, że lubisz basu o wiele więcej to JBL Studio 290, ta kolumny jakby z innej beczki niż cała seria Srudio.
 
Do góry