Zestaw głośników do Technicsa SA-AX530

stasimon

New member
Witam

Do tej pory używałem amplitunera Techicsa do słuchania muzy razem z głośnikami tej samej firmy (zestaw do stałem w prezencie dawno temu). Do filmów DVD puszczanych z kompa miałem jakis zestaw 5.1 Creativa za 250zl. Jako, że mam DVD z dekoderem DD i wyjściem analogowym, mogę wykorzystać ampli do kina domowego. Mam problem z zestawem głośników, nie wiem na jakie się zdecydować i jakie będą odpowiednie do tego ampli? SA-AX530 to stara konstrukcja (60W) i nie ma wzmacniacza do subwoofera. Wg instrukcji która zssałem ze strony Panasonica Impedancja głośników przednich 4-16 a środkowego i surroundów 6-16. Zwracam się z prośbą jaki zestaw głośników wybrać w cenie do 1100zl? Nie chce wymieniać ampli, ewentualnie później jak będzie przypływ gotówki dokupię samego ampli. Zestaw przeznaczony głównie do filmów 65%, rzadziej do muzyki 35%.

Nie znam się na zestawach ale znalazłem na allegro coś takiego:

JAMO S 416 S416 + SUB200 w cenie ok 1100zl (Impedancja 6):

KODA F-51v2 + SW-1000v2 cena podobna (zalecana Impedancja 4-8 )

STX KD-140+S 5.1 cena ok 950zl (zalecana Impedancja 4-8 )

VoiceKraft PRESTIGE 7830 cena do 1000zl (Impedancja 8 )

Wszystkie zestawy z allegro, jako że to mój pierwszy post nie mogę dodać linków do konkretnych aukcji...
Który zestaw z tych wyaje się wam najlepszy do kina i muzy? A może polecicie coś innego w podobnej cenie? Pokój mam mniej więcej 4x4,5m

Czy jeśli ampli nie ma wzmacniacza dla subwoofera to mogę wykorzystać te subwoofery z tych zestawów? Czy będą wtedy ładnie grały i dawały dobre efekty w filmach? Biorąc pod uwagę moje poprzednie "nagłośnienie" jakość i głośnośc powinna być chyba dużo wyższa?

Dziękuję z góry za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

krych83

New member
Witam

STX i VoiceKraft sobie odpuść, szkoda kasy.
Może coś z Rubicona- nie doceniana trochę firma:
zestaw RT-26 lub tańszy i gorszy RP-26 (na allegro jest parę aukcji tych zestawów). Szczególnie RT-26 powinien być lepszy niż reszta z wymienionych zestawów (Jamo S416 i Koda).
Z Jamo możesz rozglądać się za S506 za zestaw 5.0 zmieścisz się w budżecie.

Z suba możesz oczywiście skorzystać, ampli ma wyjście na niego.
 

pao

New member
Ten Technics SA-AX530 (też miałem takiego :cool: ) ma po cinchu wyjście na suba aktywnego. Ale zawsze możesz podłączyć suba poprzez gniazda głośnikowe, wtedy nie obciążasz wzmacniacza dodatkowym głośnikiem.
Z kolumn poleciłbym Ci te Jamo. One zagrają dobrze też z nowym ampli, który kiedyś zmienisz.
Moim zdaniem, powinno być lepiej, i w kinie i w muzie. Doradzalbym Ci jednak, o ile masz taką możliwość, na odsluch zestawu, który rozważasz.
 
Ostatnia edycja:

bdar

New member
witam
milo kogos spotkac na forum co ma podobny sprzet (ja mam SA AX540 80w) i problem. tez dlugo sie zasanawialem nad glosnikami do tego ampli. najpierw bylo jamo 606, potem 718. w koncu z lepsza polowa wymodzilismy ze zestaw bedzie 3.0 (2 monitory i centralny, poniewaz muza 70 a filmy 30, a to i tak seriale, czasu brak...) . na razie dzieki m.in. i temu formu jestem na etapie zakupu monitor audio br2 u blackninji, i do tego bedzie centarlny tez tej firmy. sytuacja moglaby sie zmienic w przypadku awarii tego ampli ale... no coz nie chce sie popsuc a ma wyjscia na 5.1 i kupilem tez drogi odtwarzcz DVD pionka z dekoderem, wiec zal. jak podlacze glosniki to moge opisac jak graja, tzn. ze sa ok lub cholernie daleko od ok, bo znaczenia innych terminow uzywanych na tym forum tak do konca nie rozumiem:krol: ...
jezeli ktos ma uwagi do takiej konfiguracji, to prosze bardzo ...

ps. do tego apmli mam podpiety zabytkowy korektor tez technicsa. na forach korektory odsadzane sa od czci i wiary jezeli chodzi o podlaczenie ich do ampli nowszej generacji niz ten SA AX540. mam wiec do forumowiczow pytanie, czy po zakupie MA BR2 mam go odlaczyc?:confused:
pozdrawiam
 
Do góry