Zestaw głośników 5.1 / 5.0 do salonu (3000-4000 PLN)

szemieniov

New member
Witam,

proszę o poradę w sprawie zakupu głośników. Chodzi mi o zestaw 5.1 lub zestaw 5.0 + subwoofer niezwiązany z zestawem podstawowym.

Będą służyć do nagłośnienia salonu o wymiarach 3,5m szerokość, 5m długość (17,5m2)
Na frontowej ścianie TV 55' (przodem do dłuższej osi pokoju)

Wykorzystanie głośników do głównie oglądanie filmów, seriali i TV. Zależy mi na dobrym i czystym surround, szerokim zakresie dźwięku z głębokim, niemęczącym basem.

Mam też niewiele miejsca na ustawienie dużych frontów - raczej chodzi mi o coś zgrabniejszego i dyskretniejszego z przodu.

Aktualnie posiadam ampli Yamaha RX-V657, natomiast w ciągu najbliższych miesięcy planuje wymianę na nowy model w granicy 3000PLN (do 4000), więc możecie doradzić głośniki już pod coś nowszego.

Kwota, którą mogę wydać to 3000 (max do 4000 jeśli warto dopłacić i różnica w jakości będzie znacząca).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz rozważyć zestawy oparte na frontach : JBL Studio 270, Melodika BL30, Monitor Audio BX5 lub nowe Bronze 5, Dali Zensor 5 lub 7, Indiana Line Tesi 560. Wybierz się na odsłuch.

A jakie kolumny masz teraz do tej Yamahy?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze pytanie na co zamierzasz wymienić?
Dobrze dobrać kolumny do elektroniki, chyba, że wybierzesz najbardziej neutralne....
 

szemieniov

New member
Szczerze nie myślałem jeszcze o elektronice - jeśli możecie to pomóżcie wybrać zestaw 3000 + 3000 (max. 4000 + 4000). Do amplitunera podłączony będzie odtwarzacz BR, dekoder TV, TV, ew. komputer. Wszystko HDMI.

Dotychczas mam głośniki KODA F51 5.0 + SUB SW-1000, więc zmiana będzie znacząca :)

Jeszcze raz podkreślam, że nie mam zbyt dużo miejsca na fronty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A masz możliwość postawienia standów z podstawkowymi?
Wtedy mógłbyś szukać znacznie lepszych zestawów opartych na "małych" kolumnach, a na 17m spokojnie dadzą radę
 

lobos

New member
Bez reklam
Z popularnych i ogólnie dostępnych do odsłuchu podstawkowych masz: Dali Zensor 3, Monitor Audio BX2, JBL Studio 230.
Tak na prawdę każdy producent ma coś do zaoferowania.
Musisz sam wybrać charakter brzmienia jaki najbardziej będzie Ci odpowiadał.
 

szemieniov

New member
Witam, dziękuję za pomoc. Dzisiaj byłem na odsłuchach, jutro idę jeszcze raz i dokonam zakupu.

Aktualnie wybrałem:
DALI ZENSOR 5 na front (są wąskie więc mi się zmieszczą)
DALI ZENSOR 1 na surround
DALI ZENSOR VOCAL na front

REL T5 jako subwoofer

DENON AVR-X2200W lub ONKYO TX-NR646 jako amplituner.

Co sądzicie o takim zestawie? Pomieszczenie odsłuchowe miało niecałe 30m2 i było super u mnie jest mniej więc powinno świetnie dać radę :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli słuchałeś i było ok to tylko brać :) Jeśli masz tak jak pisałeś 17m2 to na pewno ten zestaw spokojnie sobie poradzi.
 
Do góry