Zestaw do Dolby Atmos - co wybrać

promil_one

New member
Witam

Kilka chwil temu zastanawiałem się nad Yamahą ysp 5600 + sub. Ale tak sobie to przemyślałem i doszedłem do wniosku, że nie ma to jak prawdziwy Atmos. Prawdziwy lub półprawdziwy. Na czym stanęło. Mam marantza 1402 (skazany na niski profil - taką mam szafkę) i zestaw HK HTS60 (swego czasu najwyższy model HK z serii plastików (2012 rok). Oczywiście z SUbem. Gra to całkiem przyzwoicie ale ciągnie mnie do tego Atmosa i co mogę zrobić
1. Wymiana Ampli (np na Marantz 1607 lub 1608 - choć docelowo mam zabookowany remont w czerwcu 2018 więc i w razie co szafkę się wymieni więc moze być i wyższy ampli), pozostawienie HKTS60 + dokupienie dwóch kierunkowych (tylko jakich, jak to dobrać do HK, cokolwiek bo ampli steruje czy jak)??
2. Wymiana Ampli + zostawia HK + dorzucam w czasie remontu głośniki sufitowe (da się zrobić - za rok bo za rok ale plan jest jakby co).
3. Wymiana Ampli + wymiana kompletna głośników np zestaw Onkyo 5805 lub 7805 - czyli pełen nowy komplet ale z głośnikami Atmos odbijającymi od sufitu.
4. Wymiana Ampli + zestaw nowy zestaw głośników 5.1.2 (ale tu 2 sufitowe)? I co tu wybrać?
Generalnie nie preferuję dużych drewnianych (nawet gustownie lakierowanych na biało) Strasznie podobają mi się B&W M1 i ten okrągły SUB PV1D - szczególnie, ze wszystko może być białe. Ta opcja najbardziej mnie podnieca bo jest najbardziej wypaśna ale.. no własnie taki zestaw czyli 7 m1 + sub to kosmos bo około 14 kpln. Warto?

Jakość do ceny, którą opcję wybrać, którą drogą pójść?

Pozdrawiam, Promil_one
 

DrWredman

Active member
I co by Ci tu poradzić?

Jeśli jesteś prawdziwym kinomaniakiem, jak większość z nas i dźwięk ma dla Ciebie duże znaczenie to w pierwszej kolejności powinieneś zainwestować w amplituner 7.1, a jaki to już kwestia budżetu i preferencji. Każdy chwali swoje skrzynki. Ja pozostaję wierny ONKYO.
Wiadomo, że w Dolby Atmos 4 głośniki sufitowe zagrają lepiej niż 2, ale do tego potrzebny będzie mocniejszy i oczywiście droższy amplituner, więc może na początek wystarczy 7.1.

Skoro jesteś ze stolicy to proponuję wybrać się na odsłuchy głośników, najlepiej z amplitunerami, które bierzesz pod uwagę. Jak już będziesz wiedział co dla Ciebie brzmi najlepiej, wypożycz kilka amplitunerów (nie wszystkie na raz) i przetestuj na spokojnie we własnym salonie.
Nie wiem jakie masz pomieszczenie, ale podczas remontu warto pociągnąć kable pod 7.1.4 bo to żaden koszt, a potem może już być po ptakach.

Wrzuć plan i wymiary pomieszczenia to łatwiej będzie doradzać.
 

promil_one

New member
I co by Ci tu poradzić?

Skoro jesteś ze stolicy to proponuję wybrać się na odsłuchy głośników, najlepiej z amplitunerami, które bierzesz pod uwagę. Jak już będziesz wiedział co dla Ciebie brzmi najlepiej, wypożycz kilka amplitunerów (nie wszystkie na raz) i przetestuj na spokojnie we własnym salonie.

A gdzie można wypożyczyć Ampli? Top HIFI? Ministerstwo dźwięku? Ty tak próbowałeś?
 

promil_one

New member
Witam

Mielę temat dalej. W miarę jedzenia apetyt rośnie :) Nowe spojrzenie na zestaw do Dolby Atmos to:

1. B&W MT60D + 2x 683 S2 (stereo) lub 2x CM8 S2 (we czwartek jestem umówiony na odsłuch)
2. Kef E305 + 2xQ750 (stereo)

Poza tym, że pierwszy zestaw będzie 2x droższy to czy 2x lepszy???? Wiem, że nie ale czy warto?

No i jaki AMPLI do tego. W top HIFI powiedzieli, że Yamaha A870 to minimum (ampli za 4800). Ja myślałem wcześniej o ONKYO RZ720.

Co sądzicie?
 
Do góry